Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail

Lista produktów producenta Boehringer

Grupa Boehringer należy do 20 największych koncernów branży farmaceutycznej na całym świecie, a niedawno obchodziła 25 lecie swojej obecności w naszym kraju. Niemiecka firma przez ponad 130 lat działalności stara się oferować produkty spełniające dynamicznie zmieniające się oczekiwania konsumentów na całym świecie tym samym budując z nimi więź i zaufanie niezwykle potrzebne w świecie medycznym.

Aktywne filtry

Boehringer - tradycja i jakość, którym możesz zaufać!

Początki działalności koncernu sięgają roku 1885 kiedy to Albert Boehringer założył swoją firmę początkowo zajmującą się produkcją kamienia winnego, kwasu winowego oraz kwasu mlekowego za pomocą fermentacji. W późniejszych latach zakłady produkcyjne niemieckiego przedsiębiorstwa wytwarzały farmaceutyki takie jak morfina, kodeina, atropina oraz substancje używane w leczeniu chorób serca. Przez ponad wiek swojej działalności Boehringer od początku znajduje się w prywatnych rękach rodziny Alberta Boehringera. Dbając o dobro swoich pracowników firma Boehringer jako pionierskie przedsiębiorstwo utworzyła Zakładową Kasę Chorych, system pomocy dla emerytowanych robotników oraz fundację wspomagającą niepełnosprawnych pracowników. Obecna siedziba firmy znajduje się w niemieckim Ingelheim dokąd została przeniesiona w 1931 roku z Hamburga. Sumienność i przywiązanie do wartości panujących w firmie poskutkowały jej niesamowicie dynamicznym rozwojem. W 1985 roku na stulecie firmy koncern zatrudniał już 22 500 pracowników. By utrzymać dalszą ekspansję przedsiębiorstwo na początku lat 90-tych rozpoczęło restrukturyzację skupiając się na najbardziej znaczących obszarach terapeutycznych jednocześnie inwestując środki w rozwój biotechnologii oraz badań naukowych.

Do dzisiaj Boehringer osiągnął prestiżową pozycję wśród 20 największych firm farmaceutycznych na świecie zatrudniając ponad 50 000 pracowników i współpracując ze 146 zależnymi podmiotami na całym świecie. Działalność koncernu obejmuje m.in. leki dostępne na receptę, leki OTC, ale także produkty używane w weterynarii dostarczając suplementy diety oraz lekarstwa dla zwierząt. Główna siedziba działającego od przeszło 25 lat polskiego oddziału niemieckiego przedsiębiorstwa znajduje się w warszawskim Wilanowie.

Boehringer aby dostarczać skuteczne produkty najwyższej jakości nieustannie prowadzi zarówno badania kliniczne jak i konsultacje społeczne skupiając się na współpracy z lekarzami, naukowcami oraz przedstawicielami środowisk medycznych. Jako nowoczesna firma o wysokiej odpowiedzialności społecznej Boehringer wzorem lat poprzednich silnie wspiera liczne fundacje humanitarne angażując się w działalność charytatywną na całym świecie. Jednocześnie dba o świadomośc medyczną społeczeństwa prowadząc liczne akcje proedukacyjne skierowane zarówno do konsumentów jak i studentów kierunków medycznych oraz pracowników. Prowadzona przez firmę polityka zrównoważonego rozwoju jest wyrazem troski o otaczające nas środowisko naturalne oraz dostępne zasoby w trosce o lepszą przyszłość świata.