Ocena apteki    4,9 / 5

Zobacz wszystkie opinie

Lista produktów producenta POLLENA

80 letnia działalność przedsiębiorstwa Pollena obfituje w sukcesy i wydarzenia, które kształtują dzisiejszy obraz firmy. Rzetelnie i mozolnie budowana marka jest dziś znana i ceniona nie tylko w Polsce, ale również w wielu krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Oferta produktów Pollena jest nieustannie modernizowana tak, aby spełniać zmieniające się wymagania konsumentów.

Aktywne filtry

Pollena - tradycja, misja i najwyższa jakość

Przedsiębiorstwo Pollena rozpoczęło funkcjonowanie w 1940 roku zajmując placówkę przedwojennej stolarni. Początkowo jego działalność skupiona była w okół produkcji substancji chemicznych. Po zakończeniu wojny fabryka została przejęta przez państwowy zarząd. Jednymi z jej pierwszych produktów w okresie powojennym były zasypka dla dzieci, maść przeciw świerzbowi oraz syrop pozwalający uporać się z kaszlem. Co ciekawe już wtedy portfolio produktów Pollena wyróżniało się różnorodnością - szeroką ofertę firmy uzupełniały m.in. pasta do butów, proszki do prania oraz środki wykorzystywane do pielęgnacji domostwa. W 1954 roku doszło do przekształcenia spółki, która otrzymała nazwę Ostrzeszowskiej Fabryki Chemicznej. Umożliwiło to restrukturyzację jej działalności, a efektem tego było wypuszczenie na rynek wielu nowoczesnych produktów. W późniejszym okresie przedsiębiorstwo postanowiło rozbudować swoją bazę produkcyjną oraz dostosować ją do nowoczesnych norm. Pollena przeprowadziła modernizację parku maszynowego oraz zadbała o wzrost kwalifikacji zatrudnionych pracowników. W międzyczasie powstał jeden z najbardziej znanych preparatów Pollena - mydło oferowane dziś pod marką Biały Jeleń. 

XXI wiek był okresem wielu zmian w funkcjonowaniu firmy - od 2007 roku funkcjonuje ono jako podmiot prywatny. Pozwala to przedsiębiorstwu jeszcze uważniej wsłuchiwać się w potrzeby swoich konsumentów. Potwierdzeniem zaufania oraz sympatii jakimi darzona jest Pollena jest ponad 80 letnia obecność firmy na rynku. W międzyczasie jej produkty były kupowane przez pokolenia Polaków. Pollena dbając o tradycję nie zapomina jednak o wyzwaniach przyszłości. Jako nowoczesne przedsiębiorstwo podejmuje aktywne działania tak aby być firmą ekologiczną i dbającą o otaczające nas środowisko naturalne. Równie ważne dla zarządu są kwestie uczciwego traktowania zarówno konsumentów jak i swoich pracowników. Całość funkcjonowania firmy Pollena zawarta jest w Polityce Zintegrowanego Systemu Zarządzania, której treść opublikowana została na stronach internetowych producenta.