Ocena apteki    4,9 / 5

Zobacz wszystkie opinie

Odparzenia

Odparzenia to powszechne zjawisko, szczególnie u niemowląt. Mimo że dolegliwość nie jest groźna, to ze względu na pieczenie może być dokuczliwa i powodować uczucie dyskomfortu. Z tego względu warto sięgać po specjalne maści łagodzące objawy.

Farmaceuta poleca na odparzenia

SUDOCREM EXPERT, KREM BARIEROWY, 60G

SUDOCREM EXPERT, KREM BARIEROWY, 60G

Polecam szczególnie dla: pieluszkowego odparzenia skóry, zapalenia skóry przy nietrzymaniu moczu.

Właściwości: działa przeciwzapalnie.

SENI CARE KREM OCHRONNY DO CIAŁA Z ARGININĄ 200ML

SENI CARE KREM OCHRONNY DO CIAŁA Z ARGININĄ 200ML

Polecam szczególnie dla: w przypadku powstawania odleżyn, dla osób w pieluchomajtkach.

Właściwości: chroni przed powstaniem odleżyn, stanów zapalnych i odparzeń, przyspiesza regenerację naskórka.

ALANTAN PLUS KREM 35 G, UNIA

ALANTAN PLUS KREM 35 G, UNIA

Polecam szczególnie dla: przeciwdziałania powstawaniu odparzeń u niemowląt.

Właściwości: regeneruje skórę podrażnioną i wysuszoną.

Wszystkie produkty na odparzenia

Aktywne filtry

PANTHEN PLUS 150 ml Aflofarm

15,99 zł

Odparzenia u niemowląt - dlaczego są tak powszechne?

Odparzenia u niemowląt zdarzają się wyjątkowo często i dotyczą każdego dziecka w pierwszych miesiącach jego życia. Powodem jest delikatna skóra podatna na podrażnienia, nieodpowiednie pieluszki lub kosmetyki do pielęgnacji oraz amoniak, który wydziela się wraz z moczem i kałem. Dodatkowo niedojrzały układ odpornościowy zwiększa ryzyko różnego rodzaju infekcji. Z tego względu widząc na skórze odparzenia pieluszkowe, warto od razu reagować i zastosować odpowiednie kroki zapobiegające zapaleniu skóry. Pomóc w tym mogą środki farmaceutyczne dostępne bez recepty w aptekach. Nie tylko łagodzą podrażnienia i przynoszą ulgę, ale też pozwalają dużo szybciej pozbyć się zaczerwienienia, zagoić rany, a przy tym chronią przed pieluszkowym zapaleniem skóry.

Gdzie najczęściej występują odparzenia u dorosłych?

Chociaż odparzenia najczęściej dotyczą niemowląt, to w wielu przypadkach pojawiają się też u dorosłych. Najbardziej powszechne są odparzenia w pachwinie, na udach lub w miejscach intymnych. Powoduje je zazwyczaj połączenie mało przewiewnej tkaniny, wysokiej temperatury i potu. Występuje w wyniku tarcia materiału odzieży o rozgrzaną skórę lub dwóch, spoconych powierzchni skórnych. Z tego względu na największe ryzyko pojawienia się odparzeń narażone są otyłe osoby lub regularnie uprawiające sport. Problem dotyka również osób cierpiących na nietrzymanie moczu oraz kobiet w ciąży. Powszechnym zjawiskiem są także odparzenia pod piersiami, które występują na skutek źle dobranej odzieży, nadmiernej potliwości czy nieprawidłowej higieny ciała.

Tagi

odparzenie odbytu, co na odparzenia, odparzenia na pupie u dorosłych, jaka maść na odparzenia