Ocena apteki    4,9 / 5

Zobacz wszystkie opinie

Probiotyki

Probiotyki to bakterie, które zapobiegają namnażaniu mikroorganizmów patogennych w organizmie. Bakterie kwasu mlekowego wspomagają tworzenie i ochronę naturalnej mikroflory bakteryjnej układu pokarmowego i moczowo - płciowego. Wpływa to pozytywnie na zdrowie całego organizmu.

Aktywne filtry

Dicoflor Baby Krople 5 Ml

46,90 zł
Enterol 250 mg,10 kapsułek

48,00 zł
Cilak, 20 kapsułek, ADMIRA

13,99 zł
Sanprobi IBS, 20 kapsułek

32,99 zł
Sanprobi Osteo 20 kaps.

34,00 zł
Dicoflor Ibsium 20 kaps.

68,00 zł

Kiedy warto stosować preparaty z probiotykami?

Stosowanie probiotyków jest zalecane podczas terapii antybiotykami, a także w przypadku problemów z układem trawiennym i odpornościowym. Prawidłowe trawienie jest konieczne dla zdrowia całego organizmu. Dzięki tym procesom, do krwi dostają się odpowiednie substancje odżywcze, witaminy i minerały. Ponadto bakterie L. acidophillus, L. casei, Bifidobacterium bifidum hamują procesy przemian kancerogennych w obrębie jelita grubego. Probiotyki to również istotny składnik mikroflory układu moczowo - płciowego. Dlatego właśnie preparaty z probiotykami są polecane przez ginekologów. Warstwa ochronna jest niezbędna, w celu zwalczania infekcji bakteryjnych i grzybiczych. Warto stosować probiotyki w celach zapobiegawczych. Należy przy tym przestrzegać instrukcji dawkowania dostępnej na opakowaniu lub uzyskanej od lekarza czy farmaceuty.

Jak zażywać probiotyki, aby zwiększyć przyswajalność?

Preparaty z probiotykami najlepiej jest przechowywać w głębi lodówki. Produkt nie może być narażony na wysokie temperatury. Częste zmiany temperatur również wywierają niszczący wpływ na bakterie kwasu mlekowego. Stosując probiotyki, warto również zaopatrzyć się w prebiotyk. To pożywka dla bakterii kwasu mlekowego. Dostępne są także symbiotyki, w których zawarto zarówno probiotyk, jak też prebiotyk. Alternatywną jest regularne spożywanie produktów o kwaśnym smaku, jak również stosowanie diety bogatej w warzywa i owoce. Sposób odżywiania ma ogromny wpływ na odczyn żołądka. Kwasy solne są konieczne dla podtrzymania procesów trawiennych. Obecność pałeczek kwasu mlekowego pozytywnie wpływa na aspekty, takie jak przyswajalność witaminy K i B, optymalny poziom cholesterolu oraz zwalczanie nadmiaru bakterii Helicobacter pylori. Probiotyki mogą zapobiec rozwojowi choroby wrzodowej.