Ocena apteki    4,9 / 5

Zobacz wszystkie opinie

Lista produktów producenta Ziołolek

Ziołolek od wielu lat łączy tradycyjną wiedzę o właściwościach i zastosowaniu ziół razem z nowoczesnymi technologiami pozwalającymi na ekstrakcję i pełne wykorzystanie zawartych w nich składników aktywnych. Przedsiębiorstwo cieszy się w Polsce zaufaniem szerokiego grona specjalistów i pacjentów dzięki swojej kompleksowej ofercie leków OTC, surowców farmaceutycznych oraz kosmetyków.

Aktywne filtry

Ziołolek - sekret zdrowia tkwi w naturze 

Początki działalności firmy związane były z ziemią mogileńską - została ona bowiem założona w Jeziorach Wielkich w 1945 roku początkowo funkcjonując jako plantacja ziół Herbaria. Na skutek powojennych przemian gospodarczych Herbaria zmuszona była porzucić swoją plantację zajmując się jednak własnym wytwórstwem preparatów galenowych, syropów oraz ekstraktów pozyskiwanych z surowców roślinnych. Przedsiębiorstwo przekształciło się tym samym w Farmaceutyczno-Chemiczną Spółdzielnie Pracy Ziołolek. Na przestrzeni kolejnych 10 lat do spółki zostały przyłączone firma Almaria, Laboratorium Homeopatyczno-Biochemiczne dr. Willmara Schwabe oraz Spółdzielnia Imienia 22 Lipca w Poznaniu co pozwoliło na jeszcze bardziej dynamiczny rozwój w wielu obszarach. W 1998 roku firmie Ziołolek została przyznana Koncesja Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej. Był to efekt wielu lat systematycznej modernizacji oraz unowocześniania zaplecza technologicznego przedsiębiorstwa. Koncesja ta pozwoliła na rozpoczęcie produkcji środków farmaceutycznych i materiałów medycznych dla produkcji niesterylnej form stałych, płynnych i półpłynnych. Symbolicznym powrotem do korzeni było powołanie do istnienia spółki Ziołolek sp.z o.o. w 2000 roku. Od początku XXI wieku producent stale rozwija się pokazując jak ważne jest zrównoważone zarządzanie. 

Kompleksowa oferta produktów Ziołolek oparta jest o leki OTC (dostępne bez recepty) oraz kosmetyki dostępne w różnych postaciach. Bogate portfolio preparatów sprawia, że przeznaczone są one do indywidualnych potrzeb każdego z członków rodziny. Polski producent dystrybuuje również wytwarzane przez siebie surowce farmaceutyczne do celów laboratoryjnych. Działalność Ziołolek skupiona jest obecnie w obrębie województwa Wielkopolskiego - przedsiębiorstwo posiada w Poznaniu zarówno swoją centralę jak i zakład produkcyjny.