Ocena apteki    4,9 / 5

Zobacz wszystkie opinie

Lista produktów producenta ALCON

Narząd wzroku to skomplikowany organ, który w opiece medycznej wymaga niezwykłej precyzji. Alcon to międzynarodowe przedsiębiorstwo, które może poszczycić się pozycją jednego ze światowych liderów w dziedzinie pielęgnacji oczu. Pozycja, którą osiągnęła firma jest owocem jej ponad 75 letniego doświadczenia oraz stałych wartości stojących za działaniami przedsiębiorstwa. Również w Polsce Alcon stanowi synonim rzetelnej i zaufanej marki ciesząc się sympatią zarówno specjalistów jak i pacjentów.

Aktywne filtry

Alcon - światowy lider w pielęgnacji oczu 

Ponad 75 letnia historia koncernu Alcon rozpoczęła się w 1945 roku - wtedy to dwoje farmaceutów - Robert Alexander oraz William Conner otworzyli swoją pierwszą, małą aptekę w Forth Worth Teksasie. Nazwa apteki była połączeniem pierwszych części nazwisk jej założycieli. Działalność Alcon od początku koncentrowała się na produktach okulistycznych. W 1950 roku firma wprowadziła na rynek swoje 2 pierwsze produkty w tej branży - Opthalzin na infekcje narządu wzroku oraz Zincfrin pozwalający uporać się z zaczerwienieniem i świądem oczu. Najbliższe lata przyniosły małemu przedsiębiorstwu wiele sukcesów, które pozwoliły poszerzyć granicę działalności. Jednym z nich było przedstawienie przez Roberta Alexandra oraz jego współpracowników butelki umożliwiającej precyzyjne dozowanie kropli do oczu - standard ten do dziś jest wykorzystywany w produktach okulistycznych. Na przestrzeni drugiej połowy XX wieku przedsiębiorstwo Alcon umacniało swoją pozycję inwestując wiele w rozwój oraz nowoczesne technologie produkcji. W 1989 roku spółka nabyła CooperVision Surgical. Pozwoliło to utworzyć wiodącą na świecie firmę w dziedzinie chirurgii okulistycznej. Rok 1990 to kolejne przełomowe produkty Alcon jak soczewka Focus - pierwsza na rynku miękka soczewka kontaktowa przeznaczona jedynie do okresowej wymiany. Również w XXI wieku Alcon nie zwalnia. Do tej pory firma przedstawiła m.in. krople do oczu Systane, soczewki kontaktowe z gradientem wody Dailies Total1, urządzenie Verion wykorzystywane w operacjach chirurgicznych oraz soczewki wieloogniskowe. W minionych latach spółka nabyła także WaveTec Vision - twórcę pierwszego komercyjnego śródoperacyjnego systemu aberrometrii do chirurgii zaćmy.  

Cel biznesowy Alcon podzielony jest na 2 kategorie realizowane w zakresie okulistyki oraz chirurgii. Dywersyfikacja ta pozwala na precyzyjne spełnianie założeń w zakresie obu dziedzin terapeutycznych. Jednak działalność Alcon nie ogranicza się tylko do rynku komercyjnego. Przedsiębiorstwo jako firma odpowiadająca na wyzwania współczesności aktywnie wspiera osoby chore oraz promuje wiedzę na temat zbilansowanego stylu życia. W podejmowanych działaniach Alcon dba także o przyszłość następnych pokoleń - sama firma wielokrotnie angażowała się w inicjatywy środowiskowe. W wielu państwach na świecie opieka okulistyczna nadal znacząco odbiega od standardów obowiązujących w krajach rozwiniętych. Jednym z zadań Alcon jest zwiększenie dostępu do wysokiej jakości pielęgnacji oczu w różnych rejonach świata. Społecznościowa misja koncernu znajduje odzwierciedlenie również w jego działalności charytatywnej.