Ocena apteki    4,9 / 5

Zobacz wszystkie opinie

Wypadanie włosów, łysienie androgenowe

Przyczyny wypadania włosów mogą być różnorakie. Oprócz uwarunkowań genetycznych, pośród wielu powodów tego, że tracimy włosy, wymienić można: kwestie hormonalne, niewłaściwe odżywianie, mechaniczne uszkodzenie struktury włosów, stres, menopauza, a także niewłaściwa pielęgnacja. Na szczęście obecna medycyna, za sprawą szerokiej gamy produktów, skutecznie potrafi ograniczyć, a nawet całkowicie wyeliminować ten uciążliwy i wstydliwy problem.

Aktywne filtry

Wypadanie włosów, czyli problem większości z nas

W większości przypadków z dolegliwością wypadania włosów zmagają się mężczyźni. Nie oznacza to, że problem łysienia nie dotyczy kobiet. Czas menopauzy czy ciąża, to okresy, w których wzmaga się u pań tendencja do utraty włosów. Złe uczesanie (np. w tzw. koński ogon) również może prowadzić do trwałego uszkodzenia cebulki bądź sukcesywnego łamania się włosa. Nieodpowiednie nawyki żywieniowe i zubożenie codziennej diety w ważne mikroelementy, w prostej linii wpływa na utrwalenie się tego problemu. Częste poddawanie włosów na działanie środków chemicznych (np. farbowanie, trwała ondulacja), dużych skoków temperatury (np. suszarka, prostownica, lokówka), to też przyczyny tego, że włosy się niszczą i w konsekwencji wypadają. Niewłaściwy dobór kosmetyków, takich jak szampony czy odżywki, również sprzyja łysieniu. Dowiedziono także, że stosowanie niektórych leków i środków antykoncepcyjnych, również ma niekorzystny wpływ na nasze włosy.

Preparaty zapobiegające utracie włosów i poprawiające ich jakość

Wiele jest powodów wypadania włosów, ale także dużo jest różnego rodzaju produktów do nabycia w aptece, które znacząco wpływają na poprawę lub zupełnie rozwiązują problemy towarzyszące wstydliwej przypadłości. Spora część preparatów przeciw wypadaniu włosów zawiera biotynę, która jest ważnym ogniwem w procesie kształtowania się mieszka i wzrostu włosa. Witamina C oraz te z grupy B, jak również organiczny związek siarki (MSM), to kolejne istotne składowe, z jakich tworzy się suplementy dedykowane poprawie kondycji naszych włosów. Dla osób, które zmagają się z okresowym, ale także przewlekłym łysieniem, ciekawą propozycją jest specjalne serum, którego receptura oparta jest m. in. o D-Panthenol czy sok z brzozy. Serum wciera się w skórę głowy bezpośrednio po myciu włosów i nie spłukuje się go. Wśród specyfików przeciwko wypadaniu włosów, jest też cała gama szamponów, hamujących proces ich utraty. Specjalistyczne szampony utrzymują także równowagę w środowisku mikroorganizów bytujących na skórze głowy, zwiększają objętość i pogrubiają włosy.