Ocena apteki    4,9 / 5

Zobacz wszystkie opinie

Lista produktów producenta BIONORICA

Bionorica jest jednym z liderów w prężnie rozwijającej się dziedzinie nauki - fitoinżynierii. Producent specjalizuje się w produkcji i dystrybucji doskonałych leków roślinnych tworzonych w oparciu o najwyższej jakości surowce w nowoczesnym procesie produkcyjnym. Bionorica szczególną uwagę przykłada do terapii schorzeń układu sercowo-naczyniowego, wątroby, reumatyzmu, alergii oraz zaburzeń snu. 

Aktywne filtry

Długoletnia historia i dbałość o tradycję

Początki istnienia koncernu farmaceutycznego Bionorica sięgają 1933 roku. Firma została założona w Norymberdze przez inżyniera Josefa Poppa. Od początku działalność firmy skoncentrowana była na produktach leczniczych pochodzenia roślinnego. Josef Popp rozprowadzał także pośród swoich znajomych około 375 gatunków różnych herbat. Pierwszym oficjalnym produktem firmy Bionorica stał się Sinupret®, który do dziś jest najpopularniejszym lekiem roślinnym w Niemczech. W okresie powojennym przewodnictwo w firmie przejęły dzieci Josefa Poppa - farmaceutka Enra i lekarz Hans-Oskar. W tym okresie przedsiębiorstwo rozbudowało swoje możliwości dystrybucyjne rozpoczynając jednocześnie produkcję na masową skalę. Kolejne dziesięciolecia jeszcze bardziej przyspieszyły rozwój firmy. Bionorica była jednym z pierwszych przedsiębiorstw testujących leki roślinne wykorzystując przy tym podwójnie ślepą próbę. 

Wyzwania dzisiejszych czasów

W 1988 roku Bionorica została przejęta przez wnuka Josefa Poppa - prof. dr Michaela A. Poppa. Jej główna siedziba została jednocześnie przeniesiona z Norymbergii do Neumarkt/Oberpfalz. Michael A. Popp główną oś działalności przedsiębiorstwa skoncentrował wokół prężnie rozwijającej się gałęzi farmaceutyki - fitomedycyny. Rośliny wykorzystywane do produkcji preparatów firmy Bionorica uprawiane są na plantacjach firmy znajdujących się m.in. na Węgrzech oraz na Majorce. Środki finansowe przeznaczane przez koncern na badania laboratoryjne pozwoliły odkryć właściwości przeciwzapalne liści szczawiu oraz działanie przeciwwirusowe pierwiosnka i werbeny. W 2001 roku Bionorica stała się spółką akcyjną. Jej znaczenie dla gospodarki niemieckiej podkreśliła wizyta Kanclerz Angeli Merkel w 2010 roku. Bionorica do dziś pozostaje firmą rodzinną. Zaowocowało to przyznaniem jej prestiżowego wyróżnienia "Handelsblatt Hall of Fame for Family-Run Companies". Obecnie międzynarodowy koncern prowadzi dalszą ekspansję dbając o ważne rynki Europy Środkowej oraz Wschodniej.