Ocena apteki    4,9 / 5

Zobacz wszystkie opinie

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail

Skóra naczynkowa

Skóra naczynkowa, czyli, według niektórych, jedna z najbardziej problematycznych typów cery, choć tak naprawdę jest ona po prostu bardziej wymagająca. Jej specyfiką jest delikatność i wrażliwość, więc doborowi odpowiednio przystosowanych kosmetyków powinno się poświęcić szczególną uwagę.

Aktywne filtry

O co chodzi z tymi naczynkami?

W cerze naczynkowej naczynka są umieszczone pod skórą zdecydowanie płycej, niż w wypadku innego rodzaju cery. Jej posiadaczki uskarżają się na "pajączki", oraz częste zaczerwienienia twarzy (tzw. "rumień"), co jest zwykłą reakcją na czynniki zewnętrzne np. nagłe zmiany temperatury. Takie zmiany skórne noszą fachową nazwę teleangiektazji. Na rynku istnieje wiele produktów, które ułatwiają dbanie o tego typu cerę, a także pomagają jej posiadaczkom poczuć się bardziej komfortowo. Pamiętajmy też, że inaczej będzie się dbać o skórę naczynkową u osób młodych, a inaczej u osób starszych, kiedy ich skóra jest narażona na jeszcze większy wpływ czynników zewnętrznych.

Pielęgnacja skóry naczynkowej

Nasza apteka oferuje kremy, emulsje, żele, a także mleczka i sera specjalnie przystosowane do cery naczynkowej. Bardzo ważnym elementem w dbaniu o ten rodzaj skóry jest krem na dzień. Powinien od zawierać substancje łagodzące, a także filtry UV (nie mniej niż SPF 15), które skutecznie ochronią cerę przed słońcem. Ważnym, dodatkowym produktem jest krem na noc, który będzie nawliżać i regenerować skórę podczas snu. Nie wolno również zapomnieć o odpowiednim oczyszczeniu twarzy, podczas którego sprawdzi się delikatny, łagodny, specjalnie do tego przystosowany płyn micelarny. W naszej ofercie znajdują się również odpowiednie fluidy, które pomogą ukryć niedoskonałości, nie podrażniając przy tym cery. Nasza apteka oferuje też kosmetyki z serii "50+", która jest przystosowana dla osób po pięćdziesiątym roku życia - są to produkty zarówno dbające o cerę naczynkową, jak i przeciwzmarszczkowe.

Pamiętajmy, że odpowiednia pielęgnacja pozwala na utrzymanie kontroli nad cerą naczynkową.