Ocena apteki    4,9 / 5

Zobacz wszystkie opinie

Fotele geriatryczne pionizujące

Coraz szersze grono seniorów posiadając większą świadomość zdrowotną zaczyna prowadzić zdrowy tryb życia zmieniając swoje dotychczasowe nawyki, aby cieszyć się dobrą formą przez wiele lat. Na rynku medycznym dostępna jest zróżnicowana gama produktów dostosowanych do potrzeb osób starszych począwszy od suplementów diety, a kończąc na specjalistycznych wyrobach medycznych. Odpowiedni fotel geriatryczny wspomagający pionizację ciała poprawi jakość życia seniora oferując mu doskonały komfort oraz wygodę każdego dnia.

Aktywne filtry

Zdecyduj się na fotel dopasowany do Twoich potrzeb!

Fotele geriatryczne oferowane obecnie w sprzedaży charakteryzują się mnogością występujących w nich rozwiązań technologicznych, oryginalnym wzornictwem oraz różnymi materiałami wykorzystanymi w trakcie ich budowy. By wybrać odpowiedni fotel pionizujący warto zastanowić się nad kilkoma ważnymi kwestiami. Oczywiście bardziej skomplikowane konstrukcje stworzone z użyciem drogich materiałów charakteryzują się wyższą ceną.

Czy jeden napęd wystarczy?

Fotele wspomagające pionizacje posiadają zdolność do konfiguracji aktualnego kształtu co pozwala łatwo zmienić pozycję osoby aktualnie użytkującej mebel. Ten proces umożliwia specjalny mechaniczny napęd zamontowany wewnątrz konstrukcji. Tańsze modele wyposażone są zazwyczaj w jeden napęd, natomiast system dwunapędowy oferuje szerszą gamę dostępnych pozycji. Dzięki temu można regulować położenie oparcia niezależnie od położenia podnóżka. W każdym przypadku warto wybrać napęd sterowany za pomocą pilota połączonego z fotelem za pomocą przewodu co uchroni przed jego zagubieniem. Kontroler powinien być możliwie intuicyjny oraz łatwy w obsłudze. Dostępne na rynku napędy działają w systemie niskonapięciowym co zwiększa bezpieczeństwo.

Dobrej jakości obicie zapewni trwałość na lata!

Producenci foteli oferują także rozbudowane możliwości wykończenia mebli. Popularnymi materiałami wykorzystywanymi do obicia foteli geriatrycznych są alcantara oraz skóra syntetyczna. Są często wybierane ze względu na ich wysoką odporność na uszkodzenia oraz trwałość. Ponadto łatwo utrzymać je w czystości. Dodatkowo alcantara zapewnia odpowiednią przyczepność chroniąc użytkownika przed zsuwaniem się z fotela. Wybór materiałów używanych do wykończenia fotela obejmuje często także welur charakteryzujący się miękkością i wygodą. Fotel wspomagający pionizację jest nie tylko urządzeniem medycznym, ale przede wszystkim meblem. Dlatego obicia można zamówić decydując się na jedną z wielu barw wykończenia tak aby dopasować design fotela do wystroju.

Warto dowiedzieć się co jeszcze oferuje fotel!

Gama dostępnych na rynku produktów jest bardzo zróżnicowana. Istnieją modele dopasowane szczególnie do osób borykających się z problemem otyłości. Tego rodzaju fotel pionizujący będzie oferował zwiększoną nośność tak aby utrzymać użytkownika o większej masie. Dla osób otyłych warto wybrać także fotele o dużej szerokości pomiędzy podłokietnikami. Odpowiednio niska odległość siedziska od podłoża ułatwi z kolei siadanie na fotel.

Jedną z najważniejszych cech decydujących o wygodzie mebla poza rodzajem zastosowanego obicie jest głębokość siedziska, a także gęstość siedziska oraz oparcia. Producenci oferują różne konfiguracje gęstości wypełnień poduszek. Często można je także dostosować indywidualnie do swoich potrzeb. Równie ważna jest ilość poduszek składająca się na fotel. Istnieją rozwiązania pozwalające wyjąć część z nich tak aby zmienić kształt oparcia.

Wygodę zwiększają także dodatkowe elementy budujące fotel. Należy do nich specjalna kieszeń umieszczana przez producentów najczęściej po boku mebla dostosowana do przechowywania gazet, programu telewizyjnego czy pilotów. Przy wyborze podnóżka warto natomiast sprawdzić czy oferuje on całościowe podparcie nóg dla lepszej wygody.