Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail

Choroba lokomocyjna i wymioty

Rodzinne wakacje, kolonia, obóz, czy wycieczka szkolna. Podczas tak przyjemnych i długo wyczekiwanych chwil nikt z nas nie chciałby borykać się z dolegliwościami związanymi z chorobą lokomocyjną, czyli inaczej kinetozą.

Aktywne filtry

Dotyka ona jednak w dużej mierze dzieci, a nawet dorosłych. Jak zatem zapobiec uciążliwym objawom tej choroby i cieszyć się spokojną, bezpieczną podróżą?

Skąd bierze się choroba lokomocyjna oraz jakie są jej objawy?

Objawy, które mogą towarzyszyć nam podczas jazdy samochodem, podróży statkiem lub podczas lotu samolotem spowodowane są podrażnieniem błędnika. Podczas poruszania się wszelkiego rodzaju środkami transportu wysyła on do mózgu przeczące sobie informacje, które spowodowane są tym, że nasze ciało jednocześnie spoczywa i porusza się z dużą prędkością. Powoduje to między innymi wymioty, bóle głowy, nudności, a nawet oczopląs.

Jak sobie z nią radzić?

Choroba lokomocyjna jest dość trudna do wyleczenia i może ona powrócić w późniejszych, różnych etapach i momentach życia. Jednak na rynku dostępna jest szeroka gama produktów, które pozwalają na złagodzenie objawów tej nieprzyjemnej choroby. Nasza apteka oferuje duży wybór suplementów diety, dzięki czemu każdy może wybrać preferowaną przez siebie formę preparatu. Na naszej stronie dostępne są zarówno drażetki i pastylki do ssania, jak i krople oraz syrop. Należy mieć też na uwadze, że leki przeciwdziałające objawom choroby lokomocyjnej mogą powodować senność oraz zaburzenia koncentracji (taka informacja jest umieszczona na opakowaniu). Działanie uspokajające ma jednak korzystny wpływ na jakość podróży, ponieważ najlepszym sposobem na zniwelowanie objawów choroby lokomocyjnej jest po prostu sen. Suplementy te często mają również skład bazujący na naturalnych składnikach oraz wyciągach z roślin, które pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu układu pokarmowego. Warto zapewnić sobie oraz swoim bliskim spokojną i szczęśliwą drogę, wolną od dolegliwości. Skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, wybierz odpowiedni dla siebie produkt i ciesz się podróżą.