Ocena apteki    4,9 / 5

Zobacz wszystkie opinie

Lista produktów producenta Apotex

Apotex to międzynarodowa, a zarazem największa kanadyjska firma farmaceutyczna. Wytwarza głównie wysokiej jakości leki na receptę oraz suplementy diety i specjalistyczne środki spożywcze do celów medycznych. Produkty sprzedawane są w wielu miejscach na świecie, w tym również w Polsce. Poza produkcją leków koncern zajmuje się badaniami naukowymi oraz tworzeniem i dystrybucją chemikaliów.

Aktywne filtry

Sięgnij po zdrowie z innowacyjnymi środkami Apotex

Spółka Apotex Inc. powstała w 1974 roku i rozpoczęła działalność pracując na małej powierzchni z personelem liczącym 2 osoby. Z czasem jednak firma znacznie się rozrosła osiągając pozycję lidera w Kanadzie. Obecnie dzieli się na sektory badawcze, rozwojowe, produkcyjne, a także dystrybucyjne i posiada zakłady w różnych lokalizacjach, dzięki czemu zatrudnia powyżej 15 tysięcy osób na całym świecie. W produkcji znajduje się ponad 300 leków generycznych, które każdego dnia przepisywane są przez lekarzy w całej Kanadzie. Ponadto produkty eksportowane są do 115 krajów, w tym Australii, Meksyku, Nowej Zelandii Holandii, Belgii, Czech i wielu innych. Swoją popularność zawdzięczają wysokiej jakości wykonaniu oraz dobrej cenie. Ponadto Apotex czynnie działa w środowisku medycznym oraz  stale inwestuje na badania w zakresie leków generycznych oraz innowacyjnych. Aktualnie skupia się przede wszystkim na tworzeniu nowych produktów oraz innowacji w dziedzinie hematologii, chorób neurozwyrodnieniowych oraz łuszczycy.

Jedna z filii Apotex Group ma swoją siedzibę w Polsce. Powstała ona w 1997 roku i do obecnej chwili rozwija się zatrudniając co roku coraz większą liczbę pracowników. Obecnie na swoim koncie posiadają blisko 80 preparatów w różnych dawkach i opakowaniach. Produkty obejmują różnorodne dziedziny medyczne, a wśród nich znajdują się zarówno leki z grupy Rx i OTC, jak i suplementy diety czy inne wyroby farmaceutyczne. Firma w pełni stawia na ciągły rozwój i badania, które pozwolą na zwiększenie jakości produkcji, a także dystrybucji. Jej głównym celem jest zapewnienie pacjentom środków, które spełniają wszystkie wymogi i zapewniają efektywną kurację. Ponadto Apotex przekazuje na cele charytatywne powyżej 1 miliona dolarów wspierając lokalną społeczność. Programy specjalistyczne i inicjatywy badawcze, w których bierze udział nie tylko wspierają farmaceutów i pacjentów, ale też całe społeczności oraz środowisko uniwersyteckie. Grupa Apotex przez ostatnie lata znacznie przyczynił się do postępu w stosowaniu leków generycznych na całym świecie.