Lista produktów producenta Recordati

Międzynarodowa grupa farmaceutyczna Recordati jest innowacyjnym przedsiębiorstwem specjalizującym się w produkcji i dystrybucji produktów pomagających podnieść komfort i jakość życia. Częścią europejskiego potentata na krajowym rynku jest jego polski oddział, który został wydzielony w 2012 roku. 

Aktywne filtry

Recordati - innowacja w służbie zdrowia

Giovanni Battista Recordati stoi u początków funkcjonowania dzisiejszego międzynarodowego koncernu farmaceutycznego. W 1926 roku założył on Laboratorio Farmacologico Reggiano we włoskim mieście Correggio. Początkowo w ofercie firmy znajdowały się preparaty pozwalające uporać się ze schorzeniami układu pokarmowego. Były to m.in. środki o działaniu rozkurczającym oraz leki działające żółciopędnie i przeczyszczająco. W 1935 roku w laboratoriach opracowano innowacyjny lek Tefamin®, który wspierał pracę serca i obniżał ciśnienie krwi. Po burzliwym okresie II wojny światowej siedziba włoskiego przedsiębiorstwa została przeniesiona do Mediolanu w 1953 roku. Pozwoliło to na opracowanie nowych leków, które obejmowały zarówno dotychczasowe obszary terapeutyczne (gastrologia, neurologia) jak i nowe aspekty terapii (np. dimeflina o działaniu pobudzającym na układ nerwowy, czy też rynek preparatów antyseptycznych. W 1984 roku firma Recordati została po raz pierwszy odnotowana na włoskiej giełdzie papierów wartościowych. Zrównoważony rozwój oraz szereg nowych preparatów pozwolił jej na otwarcie się na nowe rynki - początkowo hiszpański (w 1995 roku), a później francuski (1999 rok). 

Na początku nowego millenium koncern Recordati zadbał o wzmocnienie oraz zmodernizowanie gamy oferowanych leków tak, aby zachować pozycję potentata. W Polsce producent obecny jest od 2012 roku, kiedy to rozpoczęła funkcjonowanie jego filia zlokalizowana w Warszawie. W ofercie producenta znajdują się zarówno preparaty lecznicze dostępne na receptę jak i OTC. Obejmują one istotne specjalności medyczne jak choroby wewnętrzne, neurologia czy też choroby infekcyjne. Niezależnie od dziedziny są one projektowane oraz produkowane z zachowaniem restrykcyjnych norm bezpieczeństwa i higieny. Wartości Recordati obejmują nie tylko poszanowanie praw pacjentów, ale również szacunek do pracowników. Koncern został nagrodzony statuetką Friendly Workplace 2020 oceniającą relacje i warunki pracy osób zatrudnionych w firmie. Redakcja przyznająca nagrodę szczególnie doceniła satysfakcję kadry, poziom opieki medycznej, a także działania, które podjęło Recordati by zabezpieczyć swoich pracowników w okresie pandemii COVID-19.