Ocena apteki    4,9 / 5

Zobacz wszystkie opinie

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail

Mucovagin

Problemy z suchością pochwy najczęściej kojarzą się z okresem postmenopauzalnym, jednak mogą dotknąć każdej kobiety także wcześniej w wyniku np. zaburzeń hormonalnych w wyniku stosowania antykoncepcji doustnej. Mucovagin to marka preparatów do higieny intymnej przeznaczonych dla pań borykających się z problemem suchości pochwy i skłonnością do podrażnień okolic intymnych. Nowoczesne produkty Mucovagin występują w postaci globulek, żelu oraz fizjoemulsji dzięki czemu mogą być łatwo aplikowane.

Aktywne filtry

Zmiany podczas menopauzy

Menopauza u kobiet najczęściej zaczyna się po przekroczeniu 50 roku życia. Najbardziej dokuczliwe symptomy trwającego klimakterium to m.in. uderzenia gorąca, wahania nastroju i nerwowość, a także problemy z niedostatecznym nawilżeniem okolic intymnych. Suchość pochwy może manifestować się swędzeniem oraz pieczeniem. Zwiększa także szanse na nawracające infekcje okolic płciowych oraz powoduje dyskomfort w trakcie stosunku.

Produkty z linii Mucovagin to innowacyjne preparaty, których formuła oparta jest o drobnocząsteczkowy kwas hialuronowy BASHYAL™. Kwas hialuronowy wiąże się z wydzieliną błony śluzowej pochwy tworząc na jej powierzchni ochronną warstwę. Ułatwia w ten sposób proces regeneracji śluzówki pochwy oraz chroni ją przed drobnoustrojami. Nowoczesny produkt nie zawiera parabenów, olejków, hormonów oraz środków zapachowych. Preparaty Mucovagin są testowane ginekologicznie i mogą być stosowane przez kobiety w ciąży, a także karmiące piersią.

Mucovagin działa skutecznie i bezpiecznie

Mucovagin w formie globulek może być łatwo aplikowany wewnątrz pochwy, natomiast forma żelu ułatwia nałożenie go na zewnętrzne okolice warg sromowych. Preparat dostępny jest także w formie innowacyjnej fizjoemulsji. Taka postać Mucovagin szczególnie polecana jest do codziennej pielęgnacji okolic intymnych po porodzie, a także w okresie rekonwalescencji po zabiegach ginekologicznych oraz chirurgicznych. Formuła preparatu Mucovagin w formie fizjoemulsji wzbogacona jest o obecność oktenidyny, która wykazuje właściwości antyseptyczne. O właściwe nawilżenie pochwy zadba gliceryna wchodząca w skład produktu, a kwas mlekowy pozwoli utrzymać fizjologiczne pH okolic intymnych zapobiegając tym samym rozwojowi bakterii.