Ocena apteki    4,9 / 5

Zobacz wszystkie opinie

Na witalność i potencję

Witalność to inaczej siła życiowa pozwalająca nam planować i osiągać wyznaczone cele oraz czerpać radość z kontaktów z bliskimi. Niestety wraz z upływem lat na skutek różnych czynników możemy cierpieć na niedobór energii i spadek formy fizycznej co może utrudniać codzienne funkcjonowanie. Witalność nie musi być jednak jedynie atrybutem młodości. Odpowiednie nawyki żywieniowe, aktywny tryb życia i zrównoważona suplementacja pozwolą czerpać Ci z życia garściami przez długi czas.

Aktywne filtry

Bądź gotów na nowe wyzwania

Dzisiejsze czasy determinują szybki rytm życia co może prowadzić do nadmiernego stresu, przeciążenia i osłabienia organizmu. Preparaty i suplementy diety na witalność przeznaczone specjalnie dla mężczyzn pozwolą zadbać o prawidłowy poziom testosteronu, sprawność umysłową, odpowiedni metabolizm oraz siłę mięśni. 

Jakie witaminy na witalność stosować?

Najbardziej popularne witaminy i minerały stosowane przez Panów to magnez, cynk, żelazo, witamina B6 oraz witamina D3. O tą ostatnią warto zadbać szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy większość Polaków cierpi na jej niedobory. Witamina D3 nie tylko wspomaga prawidłową pracę układu odpornościowego, ale także wpływa na gęstość kości i poprawia wygląd skóry. Może także zmniejszyć ryzyko depresji i wspomóc procesy pamięciowe zachodzące w układzie nerwowym. Panowie chcący zadbać o wygląd powinni rozważyć suplementację biotyną, a więc witaminą H (B7). Związek ten nie bez powodu nazywany jest witaminą młodości. Biotyna poprawia elastyczność skóry i wzmacnia strukturę paznokci. Ponadto jest niezbędna do syntezy protrombiny uczestniczącej w kaskadzie krzepnięcia krwi. Preparaty na witalność dla mężczyzn często występują jako mieszanki witamin i minerałów przeznaczonych specjalnie dla potrzeb panów w różnym wieku.

Popraw jakość swojego życia intymnego 

Nadmierne obciążenie i zaniedbanie organizmu może prowadzić do obniżenia jego kondycji. Problemy z ukrwieniem obwodowym mogą prowadzić do zaburzeń erekcji będących kłopotem wielu mężczyzn szczególnie po przekroczeniu 40 roku życia. Leki oparte o popularny związek chemiczny - sildenafil - należą do grupy inhibitorów fosfodiesterazy 5. Dzięki swoim właściwością doprowadzają do rozkurczu mięśni gładkich i napływu krwi do ciała jamistego pod wpływem podniecenia seksualnego. Leki te mogą być stosowane na krótki czas przed stosunkiem. W celu poprawienia sprawności seksualnej warto sięgnąć także po suplementy diety. Mogą zawierać L-argininę, a więc aminokwas prekursorowy tlenku azotu, również o właściwościach rozszerzających naczynia i poprawiających ukrwienie obwodowe. Arginina jest aminokwasem częściowo egzogennym, a więc należy dostarczać ją z pożywieniem. Przy problemach z erekcją warto zadbać także o odpowiedni poziom hormonów steroidowych. Jednym z nich jest prasteron (DHEA) korzystnie wpływający na samopoczucie, popęd płciowy i sprawność seksualną.