Ocena apteki    4,9 / 5

Zobacz wszystkie opinie

Na trawienie

Kłopoty trawienne dotykają wielu osób, znacząco obniżając komfort życia. Mogą objawiać się uczuciem pełnego żołądka, wzdęciami, zaparciami, skurczami, spowolnionym trawieniem i dolegliwościami bólowymi. Poznaj skuteczne preparaty usprawniające pracę przewodu pokarmowego, dostępne w naszej aptece.

Aktywne filtry

Travisto Slim 30 tabletek

19,99 zł
Travisto tabl. 30 tabl.

16,90 zł

Jak działają preparaty na trawienie?

Produkty wspomagające trawienie mają za zadanie wspomóc prawidłowe działanie układu pokarmowego, na każdym jego odcinku. Istnieje wiele preparatów, działających kompleksowo bądź niwelujących pojedyncze objawy. Mają starannie wyselekcjonowany skład, by jak najlepiej radzić sobie z występującymi dolegliwościami. Większość z nich bazuje na odpowiednio dobranych ziołach i naturalnych składnikach, szybko i skutecznie wpływających na określone objawy.

Często w preparatach spotykany jest karczoch – wspomaga on wydzielanie soków trawiennych, i utrzymanie wątroby w dobrym stanie. Rozmaryn wspiera funkcjonowanie jelit i prawidłowe działanie układu pokarmowego. Kurkuma wpływa na trawienie tłuszczów, chroniąc układ żółciowy i wątrobę. Ostropest plamisty oczyszcza organizm z toksyn, regulując wytwarzanie żółci i regenerując wątrobę. Cholina wpływa na prawidłowe działanie wątroby i metabolizm tłuszczów, zapobiegając groźnemu otłuszczeniu tego ważnego organu. Oprócz wyżej wymienionych, znanych i skutecznych składników, w preparatach na trawienie znajdziemy takie dodatki, jak ekstrakt z mięty pieprzowej, czarnej rzodkwi, imbiru, kminu, kolendry, czy cykorii.

Rodzaje i przeznaczenie preparatów na trawienie

Wyróżniamy takie produkty, jak herbaty, tabletki, kapsułki, płyny i krople doustne. Odpowiednie proporcje składników zawartych w poszczególnych preparatach, przyniosą ulgę w sporadycznych dolegliwościach bólowych, wspomogą leczenie stanów przewlekłych, a stosowane zapobiegawczo pozwolą zminimalizować ryzyko wystąpienia niepożądanych symptomów. Dostępne formy produktów oraz ich różnorodność działania umożliwiają łatwe dobranie produktu właściwego do potrzeb klienta. W ofercie posiadamy ziołowe herbatki rozpuszczalne, wspomagające trawienie już u niemowląt od 4 miesiąca życia, oraz inne preparaty dla starszych dzieci i dorosłych, dostępne pod różnymi postaciami.