Ocena apteki    4,9 / 5

Zobacz wszystkie opinie

Lista produktów producenta TEVA

Teva to jedna z największych firm farmaceutycznych na świecie. Zajmuje się opracowywaniem oraz produkcją leków specjalistycznych i generycznych, preparatów bez recepty, suplementów diety, a także aktywnych składników farmaceutycznych. Wszystkie działania prowadzone są z myślą o potrzebach pacjentów z uwzględnieniem sprawiedliwości, uczciwości oraz zasad etyki.

Aktywne filtry

Skuteczne środki farmaceutyczne Teva

Grupa Teva charakteryzuje się ponad 100-letnią tradycją, która pozwoliła jej osiągnąć poziom międzynarodowej korporacji. Od samego początku celem było zapewnienie dostępu do skutecznych leków wszystkim potrzebującym. Firma powstała w 1901 roku w Izraelu. Przez wiele lat rozwijała się, aby w latach 80. stać się międzynarodowym przedsiębiorstwem. W latach 90. dynamicznie wzrosła jej pozycja na świecie poprzez pozyskiwanie klientów wśród innych cenionych firm farmaceutycznych, takich jak Biogal na Węgrzech, Bayer Classic we Francji, Pharmachemie w Holandii, Novopharm w Kanadzie i innych. Z tego względu do 2004 roku Teva znalazła się w 20 największych firm farmaceutycznych, a po połączeniu z amerykańską firmą IVAX stała się największym producentem leków generycznych na świecie. W kolejnych latach duże znaczenie dla rozwoju miało przejmowanie firm farmaceutycznych, co umocniło znaczenie przedsiębiorstwa na arenie międzynarodowej. Aktualnie globalna firma farmaceutyczna obecna jest w 60 krajach i zatrudnia ponad 45 tysięcy pracowników.

Teva w Polsce związana jest ze starą firmą farmaceutyczną Dr A. Wander S.A należącej w późniejszym czasie do koncernu PLIVA, która była odpowiedzialna za produkcję do dziś popularnych leków, takich jak Aviomarin, Vibovit czy Flegamina. Od 2008 roku PILVA oraz stała się częścią Grupy Teva. Korporacja przejęła także inne obecne w Polsce firmy farmaceutyczne, takie jak IVAX, Ratiopharm, a także Cephalon Proci wraz z Mepha. Aktualnie produkcja krajowa osiąga około 4 miliardy tabletek i kapsułek rocznie, a na polskim rynku znajduje się ponad 500 produktów. Głównym założeniem Teva jest działalność poprawiająca stan zdrowia oraz samopoczucie ludzi skupiając się zarówno na leczeniu chorych, jak i profilaktyce zdrowia. W tym celu nie tylko produkuje środki farmaceutyczne, ale również prowadzi rozległe badania. Firma dużą wagę przywiązuje do relacji między swoimi pracownikami, klientami, dostawcami oraz innymi uczestnikami procesów rynkowych. Z tego względu stara się utrzymać wysokie standardy ładu korporacyjnego oraz etyczne praktyki biznesu.