Ocena apteki    4,9 / 5

Zobacz wszystkie opinie

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail

Preparaty i suplementy na poprawę skóry, włosów i paznokci

Zadbane, pełne blasku włosy i paznokcie oraz jędrna skóra to Twoje osobiste wizytówki. Nowoczesne preparaty kosmetyczne oparte o naturalne składniki i niezbędne witaminy nadadzą się zarówno do codziennego jak i okazyjnego stosowania dbając o odpowiednie nawilżenie i odżywienie skóry oraz jej przydatek. Kategoria obejmuje zarówno kosmetyki jak i suplementy diety.

Aktywne filtry

Gładkie i lśniące włosy

O stan i wygląd włosów coraz częściej oprócz Pań dbają także Panowie. Nic dziwnego - ich prezentacja często odpowiada za pozytywne pierwsze wrażenie i świadczy o zadbanym organizmie. Włosy są niestety narażone na szkodliwe czynniki zewnętrzne, które mogą zaburzać ich strukturę. Należą do nich m.in. wahania temperatury czy nadmierne promieniowanie słoneczne. Na zniszczenie włosów wpływa także niedobór witamin. By zadbać o ich podaż warto sięgnąć po suplementy diety zawierające biotynę, a więc witaminę B7 (H). Biotyna jest witaminą z grup rozpuszczalnych w wodzie. Jej stosowanie zaleca się osobom cierpiącym na nadmierne wypadanie włosów oraz ich nadmiernej łamliwości. Zapobiega także łysieniu. Na wypadanie włosów poleca się także suplementację retinolem - witaminą A. Wpływa ona na metabolizm cebulek włosa dzięki czemu wzmacnia ich strukturę. W ofercie naszej Apteki znajdą Państwo także specjalistyczne preparaty i szampony na wypadanie włosów oparte o substancje lecznicze. 

Mocne i zdrowe paznokcie 

Pierwsze objawy świadczące o złym stanie paznokci to ich nadmierna podatność na łamliwość, utrata połysku oraz rozdwajanie. Na problemy z paznokciami mogą cierpieć osoby nadużywające alkoholu oraz kawy, osoby po przebytej kuracji antybiotykowej czy przyjmujące leki immunosupresyjne. Paznokcie warto wzmocnić sięgając po cenne minerały. Cynk jest pierwiastkiem należącym do grupy mikroelementów, a więc takich których zapotrzebowanie dzienne nie przekracza 100 mg. Mimo to pełni w organizmie wiele ważnych funkcji. Oprócz wzmacniania płytki paznokciowej zadba również o kondycję naszych włosów, pobudzi przemiany metaboliczne oraz usprawni funkcjonowanie układu odpornościowego. Wykorzystuje się go także w leczeniu trądziku. Pozytywne działanie na paznokcie wykazuje również wspomniana wyżej biotyna. Oprócz tego w suplementacji wskazane są witaminy A oraz E, a także wapń. Popularne na rynku nowości to środki wzmacniające płytkę paznokcia zewnętrznie - często w postaci serum aplikowanego za pomocą specjalnego pędzelka.

Jędrna i sprężysta skóra 

Również skóra wymaga odpowiedniej uwagi i pielęgnacji. Warto przy tym wyposażyć się zarówno w kosmetyki przeznaczone do całego ciała jak i do poszczególnych jego części jak skóra dłoni, twarzy czy stóp. Również odpowiednia suplementacja poprawi kondycję skóry. Jej budowa oparta jest w dużej mierze o włókna kolagenowe zapewniające właściwą elastyczność oraz giętkość. Wraz z upływem wieku struktura włókien kolagenowych ulega osłabieniu co powoduje starzenie się skóry. Kolagen jest dostępny jako składnik wielu popularnych suplementów diety również jako mieszanki wzbogacone o obecność witaminy C o właściwościach antyoksydacyjnych. Kolejna ważna witamina poprawiająca wygląd skóry to D3. Jest syntetyzowana w naszym organizmie pod wpływem promieni słonecznych, dlatego jej niedobory warto uzupełniać szczególnie w sezonie zimowym. Witamina D3 przyspiesza złuszczanie skóry oraz wspomaga jej przebudowę pozytywnie wpływając na regenerację.