Ocena apteki    4,9 / 5

Zobacz wszystkie opinie

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail

Biotebal

Kosmetyki i leki w formie tabletek Biotebal od wielu lat uchodzą za skuteczny i ceniony produkt na polskim rynku farmaceutycznym. Stosowane regularnie pomagają utrzymać zdrowy i piękny wygląd włosów, skóry oraz paznokci dzięki swojej unikalnej formule. Preparat ten w odróżnieniu od wielu innych jest lekiem, a nie suplementem diety. Kompleksowa oferta produktów z linii Biotebal dostępna jest także w ofercie Apteki CUD.

Aktywne filtry

Kosmetyki Biotebal - na włosy i paznokcie

Biotynę inaczej nazywamy witaminą H, bądź też witaminą B7. Ten związek chemiczny bierze udział w regulacji wielu procesów zachodzących w organizmie. Zbyt niski poziom stężenia biotyny we krwi może niestety powodować problemy zdrowotne. Biotyna wspomaga procesy powstawania keratyny i dojrzewania komórek naskórka oraz włosów i paznokci. Jej niedobory mogą zatem wymiernie wpływać na wygląd i strukturę tych przydatek skóry. Jednym z popularnych wśród pacjentów leków zawierających biotynę jest Biotebal, który obejmuje całą linię kosmetyków.

Niedobór biotyny i włosy

Problem nadmiernego wypadania włosów może wynikać z różnych czynników. Niektóre z nich można modyfikować, mowa tu np. o zbyt ubogiej diecie bądź też nadmiernym narażeniu na czynniki stresowe. Na inne nie mamy wpływu - są to m.in. zaburzenia hormonalne wynikające ze spadku poziomu estrogenu w organizmie kobiety po okresie karmienia piersią. Jednym z ważnych związków w kontekście zdrowych i silnych włosów jest witamina H (biotyna). Związek ten pozwala utrzymać właściwe stężenie cynku w komórkach budujących przydatki skóry. Biotebal 5 mg 30 tabletek to lek, którego działanie opiera się o wysoką zawartość biotyny w dawce. Jego stosowanie pozwala uzupełnić niedobory tej witaminy wydatnie wpływając na stan włosów i paznokci. Należy jednak pamiętać, że produkt ten powinien być stosowany po konsultacji lekarskiej. Biotebal to lek, a więc preparat pozwalający pokryć zapotrzebowanie na niezbędne substancje zapobiegając tym samym chorobom oraz lecząc je.

Tabletki z biotyną

Niedobór biotyny to nie tylko wypadające włosy i osłabione paznokcie. Witamina H oprócz regulowania wzrostu paznokci i włosów wpływa także na szereg różnych procesów metabolicznych. Jej niedobory mogą doprowadzić do różnych zmian ogólnoustrojowych jak senność, problemy z koncentracją oraz rozdrażnienie. Tabletki Biotebal 5 mg 30 oraz Biotebal Max 10 mg to leki pozwalające pokryć zapotrzebowanie na biotynę. Podwójna dawka biotyny w preparacie Biotebal Max (10 mg) zalecana jest w przypadku występowania nasilonych objawów niedoboru biotyny. Lek Biotebal 5 mg 30 tabletek sprzedawany jest w opakowaniu pozwalającym. Biotebal to produkt leczniczy co oznacza wysoką skuteczność - jego stosowanie powinno być jednak skonsultowane ze specjalistą lekarzem lub farmaceutą. Dowodem jego działania są nie tylko testy kliniczne, ale również opinie milionów zadowolonych kobiet. Analiza opinii na temat produktu Biotebal wykazała ponadto, że aż 93 % jego użytkowników jest zadowolone z efektów kuracji.

Szampon przeciw wypadaniu włosów

Kolejnym z linii produktów 3 etapowej kuracji Biotebal jest specjalistyczny szampon. Produkt ten charakteryzuje się właściwościami hypoalergicznymi, nadaje się również do stosowania na włosy farbowane, które często mają tendencję do osłabienia. Biotebal szampon został opracowany w konsultacji ze specjalistami z dziedziny dermatologii. Jego formuła opiera się o składniki aktywne, których skuteczność została udokumentowana. Badania aplikacyjne i aparaturowe wykazały, że stosowanie Biotebal szampon stosowany w okresie 3 miesięcy potwierdził wzrost nowych włosów aż u 87 % pacjentów. Działanie redukujące wypadanie włosów potwierdziło z kolei 44 % pacjentów. Ponadto preparat doprowadził do poprawy stanu skóry głowy oraz ograniczył nadmierne wydzielanie sebum. Szampon Biotebal jest zatem bezpiecznym i skutecznym produktem o wielokierunkowym działaniu. Już 3 miesiące regularnego stosowania pozwalają dostrzec efekty. Szampon Biotebal jest doskonałym uzupełnieniem kuracji opartej o tabletki Biotebal z biotyną. Również szampon zawiera w swoim składzie biotynę - według deklaracji producenta jest to 0,05 %, a więc maksymalna zawartość dopuszczona do użytku w kosmetykach.

Odżywka Biotebal na silne włosy

Uzupełnieniem trzystopniowej terapii na mocne włosy i paznokcie jest odżywka Biotebal. Ten hypoalergiczny produkt przeznaczony jest do stosowania na włosy osłabione, suche, nadmiernie wypadające oraz ze skłonnością do plątania. Właściwości zmiękczające odżywki pozwalają zapobiec utracie włosów związanej z ich codzienną stylizacją, działaniem wysokiej temperatury i rozczesywaniem. Również odżywka Biotebal powstała we współpracy z dermatologami opierając się na ich wiedzy oraz doświadczeniu. Produkt zawiera składniki aktywne o działaniu wielokierunkowym. Odżywka Biotebal oparta jest o unikalną formułę Inno -Bioxinum™, której działanie potwierdzone zostało badaniami klinicznymi. Składniki aktywne zawarte w produkcie to biotyna, ekstrakt z żeń-szenia, kofeina, polisacharyd oraz hydrolizat keratyny. Szczególnie ten ostatni składnik poprawia nawilżenie oraz uwodnienie komórek budujących włosy co zwiększa ich objętość oraz poprawia sprężystość. Ma także działanie protekcyjne w stosunku do stosowania niektórych farb do włosów mogących powodować ich nadmierne wypadanie. Stosowanie odżywki po myciu włosów pozwala nadać im blask, miękkość oraz zdrowy wygląd. Kosmetyk jest więc doskonałym uzupełnieniem terapii składającej się z tabletek oraz szamponu.

Biotyna i zdrowe paznokcie

Biotyna wspomaga procesy powstawania keratyny i różnicowania się komórek naskórka. Związek ten jest niezbędny do zachowania prawidłowego stanu nie tylko włosów, ale również paznokci. Specjalnie z myślą o osobach zmagających się z problemem cienkich i łamliwych paznokci powstało wzmacniające serum do paznokci Biotebal. Produkt zalecany jest także do stosowania po obciążających płytkę paznokcia zabiegach kosmetycznych, do których należy m.in. manicure hybrydowy. Formuła Serum do paznokci Biotebal oparta jest o 3 składniki składające się na kompleks Hydro-StrongTM:

  • Hydroksypropylochitozan - jest to substancja związana z keratyną, która tworzy niewidoczny dla oka film biologiczny zabezpieczający płytkę paznokcia przed czynnikami zewnętrznymi. Jednocześnie dzięki swoim właściwościom izolacyjnym nie przepuszcza wody pozostawiając paznokieć nawilżonym i odżywionym.

  • Skrzyp polny - naturalny składnik pochodzenia roślinnego od setek lat ceniony za swoje właściwości w przypadku włosów i paznokci poprawiając ich elastyczność i sprężystość. Skrzyp polny to zioło bogate w krzem, który przylega do keratyny za pomocą specjalnych wiązań wzmacniając ją.

  • Dimetylosulfon - związek chemiczny zawierający w swoim składzie siarkę. Jego działanie na płytkę paznokciową powoduje wzrost jej twardości.

Dodatkowym elementem uzupełniającym skład serum do paznokci, oraz wchodzącym w skład każdego z preparatów linii Biotebal jest obecność biotyny. Badanie aplikacyjne produktu prowadzone w trakcie 3 miesięcy wykazało, że 100 % testowanych osób potwierdziło regenerację paznokci w wyniku stosowania serum po przebytych zabiegach kosmetycznych.

Serum do paznokci - prawidłowe aplikowanie

W przypadku tego preparatu niezwykle ważne jest prawidłowy sposób użycia co pozwoli zachować jego właściwości. Serum powinno być stosowane na suche i czyste paznokcie. Do aplikowania odpowiedniej dawki produktu wykorzystać należy pędzelek dołączony do opakowania. By jak najdłużej utrzymać serum na płytce paznokcia należy unikać kontaktu z wodą - łatwo ulega bowiem zmywaniu, i przy stosowaniu go nie ma potrzeby korzystania ze zmywacza do paznokci.

Podkręć swoje spojrzenie

Wśród produktów linii zawierających biotynę możemy wyróżnić również wyjątkowe serum do rzęs XXL. Pierwsze efekty stosowania preparatu można zauważyć już po 3 tygodniach jego regularnego stosowania, a jest to wydłużenie, wzmocnienie oraz pogrubienie brwi. W skład serum do rzęs wchodzą Bimatoprost, Pantenol, Biotyna, Polisacharydy, Ekstrakt ze Świetlika Lekarskiego, Peptydy oraz Ekstrakt z Pestek Dynii. Również skuteczność tego preparatu potwierdzona jest za pomocą badań klinicznych. Wykazały one wydłużenie rzęs u 76 % badanych, zagęszczenie rzęs u 68 % oraz pogrubienie u 56 % badanych osób. Wysoki poziom zadowolenia z korzystania z produktu wykazano u 92 % ankietowanych użytkowników serum. Co ważne preparat ten może być powszechnie stosowany. Jego formuła jest odpowiednia także dla pacjentów zmagających się ze skórą wrażliwą oraz atopową. Należy jednak pamiętać, że ze względu na obecność bimatoprostu z serum nie powinny jednak korzystać kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Jeden mililitr serum do rzęs XXL zawiera 0,3 mg bimatoprostu, co odpowiada wartości zatwierdzonej przez Agencję Żywności i Leków.

Produkty Biotebal Men dla mężczyzn

Linia leków i kosmetyków Biotebal dostępnych w aptece to nie tylko produkty przeznaczone dla kobiet. Seria Men obejmuje szampon oraz odżywkę przeznaczone do potrzeb Panów. Formuła Inno-Bimexinum™ szamponu przeznaczonego dla mężczyzn zapewnia jego potrójne działanie - powstrzymywanie nadmiernego wypadania włosów, zagęszczenie ich oraz wzmocnienie. Podobnie jak w przypadków innych produktów linii również te objęte są badaniami potwierdzającymi ich skuteczność na grupie testowanych osób.

Skuteczne serum

Stres, szybkie tempo życia, niewłaściwa dieta to niektóre z czynników sprzyjających przedwczesnej utracie włosów, także w wyniku łysienia androgenowego. By temu zapobiec warto podjąć odpowiednie kroki jak najszybciej. Hypoalregiczne serum Biotebal Men przeznaczone dla mężczyzn hamuje nadmierne wypadanie włosów oraz pierwsze objawy łysienia typu męskiego. Łysienie to może być spowodowane nadmierną aktywnością hormonalną - bowiem hormony steroidowe mogą przyspieszać rozpad biotyny. W procesie jego powstania brali udział nie tylko lekarze dermatolodzy, ale również specjaliści z zakresu trychologii. Wymiana doświadczeń z różnych branż terapeutycznych pozwoliła stworzyć produkt spełniający potrzeby współczesnych mężczyzn. Równoległe korzystania z szamponu oraz serum dla mężczyzn pozwoli osiągnąć maksymalne rezultaty terapii.

Biotebal dla zdrowia i urody

Dbanie o zdrowie to nawyk, który wymaga sumienności i dokładności. Jego długofalowe rezultaty z pewnością korzyściami przysłonią pewne wyrzeczenia pozwalając nam cieszyć się ciekawym i szczęśliwym życiem przez długi czas. Linia produktów Biotebal obejmująca zarówno leki jak i kosmetyki to sprawdzony sojusznik w poprawie stanu organizmu, a efektom ich terapii zaufały miliony pacjentów.