Ocena apteki    4,9 / 5

Zobacz wszystkie opinie

Lista produktów producenta Scholl

Scholl to amerykańskie przedsiębiorstwo, które zajmuje się zdrowiem i pielęgnacją stóp. Początkowo produkcja obejmowała specjalistyczne obuwie lecznicze, ale firma bardzo szybko się rozwinęła i poszerzyła zakres produktów o wysokiej jakości kosmetyki i preparaty, a także akcesoria przeznaczone do stóp. Ogromne doświadczenie oraz profesjonalne badania pomagają opracowywać coraz nowsze sposoby dbania o stopy.

Aktywne filtry

Zdrowe i wypielęgnowane stopy z produktami Scholl

Historia marki Scholl to ponad 100-letnie doświadczenie rozpoczynające się 1899 roku w Chicago. Wówczas William Mathias Scholl rozpoczął pracę w niewielkim sklepie specjalizującym się sprzedażą wygodnego obuwia. Spotkał tam wiele osób narzekających na ból stóp, co zmotywowało go do zapisania się na wydział lekarski, aby móc przyjrzeć się bliżej anatomii  i fizjologii stóp. Krótko po zakończeniu studiów opatentował swój pierwszy rewolucyjny wynalazek - wkładka do butów wzmacniająca i podpierająca łuk stopy. w 1907 roku w wieku 25 lat założył firmę Scholl Manufacturing Co. Inc. Sprzedawane produkty cieszyły się dużą popularnością, co pozwoliło na otworzenie jednej z najważniejszych instytucji dydaktycznych zajmujących się zdrowiem stóp w Stanach Zjednoczonych, gdzie oferowano bezpłatne badania. Co roku odbywał się także Narodowy Tydzień Komfortu Stóp. W latach 20. powstała pierwsza linia obuwia dostosowanego do budowy anatomicznej, a następnie specjalne pończochy do opuchniętych nóg i żylaków, a także innowacyjnych wkładek do butów.

Misja firmy Scholl jest od początku niezmienna i ma na celu poprawę komfortu, zdrowia oraz samopoczucia poprzez dbałość o stopy. Obecnie marka posiada bogatą linię produktów do pielęgnacji stóp, a także linię obuwia, które nie tylko zapewnia najwyższy poziom komfortu, ale też zachowuje modny wygląd. W tym celu łączy się pracę wyspecjalizowanych naukowców z włoskimi projektantami. Scholl odpowiada na problemy stóp, takie jak odciski, twarda skóra, suche stopy i popękane pięty, potliwość, grzybica paznokcia, przeciążenia podczas ciąży, kurzajki i wiele innych. Jest odpowiedzialny za kluczowe osiągnięcia dotyczące postępu, innowacji i wynalazków w zakresie zdrowia i pielęgnacji stóp. Działalność firmy nie sprowadza się jednak tylko do produkcji i dystrybucji, ale również opracowywania nowoczesnych rozwiązań związanych ze zdrowiem, metodami relaksacji, zabiegami pielęgnacyjnymi, a także dbałością o wygląd stóp. Produkty Scholl sprzedawane są w ponad 70 krajach na całym świecie. Marka stale prowadzi badania nad lepszym poznaniem biomechaniki, która pozwoli na tworzenie jeszcze skuteczniejszych wyrobów.