Ocena apteki    4,9 / 5

Zobacz wszystkie opinie

Lista produktów producenta Gedeon Richter

Gedeon Richter to wywodząca się z Węgier jedna z największych firm farmaceutycznych w Europie. Swoją popularność zawdzięcza bogatym doświadczeniem oraz dbałością o najwyższą jakość produkowanych leków. Wśród oferty firmy znajdują się preparaty ze wszystkich dziedzin terapeutycznych. Przedsiębiorstwo zajmuje się także zaawansowanymi badaniami przy wykorzystaniu innowacyjnych procesów biotechnologicznych.

Aktywne filtry

Profesjonalne środki lecznicze marki Gedeon Richter

Historia marki Gedeon Richter rozpoczęła się w 1901 roku od otwarcia małej apteki w Budapeszcie z niewielkim laboratorium na zapleczu. Specjalizowała się w tworzeniu leków wykonanych z narządów zwierząt. Kilka lat później dynamiczny rozwój firmy pozwolił na wybudowanie fabryki, w której produkowano środki dezynfekujące, przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe. Dzięki wprowadzeniu innowacyjnych produktów bardzo szybko odniosła sukces i jako jedna z pierwszych firm w Europie tworzyła insulinę. W okresie międzywojennym udało się zbudować 10 filii i 40 przedstawicielstw w różnych krajach z agentami na wszystkich kontynentach. Dużym sukcesem Gedeon Richter było tworzenie leków oryginalnych oraz witaminy B12. W latach 70. znacznie wzrósł eksport na zachodzie, dzięki czemu udało się rozwinąć serię leków ziołowych. W późniejszym okresie firma zwiększyła także znaczenie w wielu krajach Unii Europejskiej, a także w Chinach, Japonii i USA. Obecnie znajduje się w ponad 100 krajach i posiada 5 zakładów produkcyjnych. Jej największym celem jest praca nad innowacyjnymi preparatami, które odpowiedzą na zmieniające się potrzeby klientów.

W Polsce globalna spółka Gedeon Richter znajduje się od 1994 roku z siedzibą w Grodzisku Mazowieckim. Ciągłe badania i wprowadzanie nowych produktów na rynek sprawia, że zaspokajane są coraz to nowsze potrzeby pacjentów na całym świecie. Każdego dnia zespół specjalistów pracuje nad poprawianiem jakości życia klientów. Firma przyczynia się także do wzrostu polskiej gospodarki. Wszelkie działania są prowadzone z uwzględnieniem zasad etyki oraz poszanowania zdrowia człowieka. Dzięki temu cały czas powstają ulepszone receptury oraz zupełnie nowe leki cenione w wielu krajach. Inspiracją do tworzenia środków jest stan zdrowia pacjentów. W tym celu naukowcy różnych dziedzin i narodowości łączy siły oraz dzielą się wiedzą budując wspólnie koncepcję. Gedeon Richter rocznie przeznacza na badania i rozwój około 110 milionów Euro. Szczególnie specjalizuje się w zwalczaniu chorób centralnego układu nerwowego związanego z autyzmem, zaburzeniami poznawczymi i migrenami, a także leczeniem otyłości czy produkcją leków ginekologicznych.