Ocena apteki    4,9 / 5

Zobacz wszystkie opinie

Pieluchy, pieluchomajtki dla dorosłych

Pieluchy dla dorosłych powinny zapewniać wysoki komfort użytkowania oraz neutralizować nieprzyjemne zapachy. W naszym asortymencie znajdą Państwo wysokiej jakości środki higieniczne i opatrunkowe, które będą udogodnieniem w szczególności dla osób niesamodzielnych i leżących. Przeznaczone są dla osób cierpiących z powodu nietrzymania moczu. Wykonane są one z delikatnego materiału dla gwarancji wygody i wysokiej chłonności.

Aktywne filtry

Artykuły higieniczne dla dorosłych często są podstawowym środkiem wykorzystywanym w opiece nad chorym bądź też przez samego chorego cierpiącego na problemy z nietrzymaniem moczu. Dla komfortu pacjentów stworzone są produkty charakteryzujące się wysoką skutecznością, ale także poprawiające komfort poprzez zastosowanie przyjaznych dla skóry materiałów oraz kształtu dostosowanego do anatomii człowieka. Szeroka oferta wyrobów medycznych jest odpowiedzią na rosnące wymagania dotyczące środków higieny intymnej.

W trosce o Twój komfort i jakość życia

Osobie zdrowej trudno wyobrazić sobie jak kłopotliwe mogą być problemy z kontrolowanym oddawaniem moczu. Ta czynność wydaje się przecież równie prosta jak i naturalna. Nietrzymanie moczu może mieć różne przyczyny. Często powodem są zbyt słabe mięśnie dna miednicy (mięśnie Kegla), które u mężczyzn mają także wpływ na utrzymanie wzwodu. W tym przypadku może dojść do przypadkowej mikcji w sytuacjach kiedy kaszlemy, kichamy albo głośno się śmiejemy. Inną przyczyną może być nadmierna aktywność mięśni odpowiadających za skurcz pęcherza moczowego co może być spowodowane przez zapalenie pęcherza oraz przerost prostaty. Z uwagi na budowę anatomiczną i krótszą cewkę moczową na infekcję częściej narażone są kobiety. Kolejną grupą chorych są osoby cierpiące na zmiany neurodegeneracyjne bądź te, u których na skutek wypadku doszło do uszkodzenia obwodowych struktur nerwowych. Nietrzymanie moczu nie musi być czynnikiem, który ogranicza nas w codziennym życiu. Coraz większa świadomość medyczna sprawia, że problem uważany niedawno za trudny i wstydliwy może być rozwiązany w skuteczny sposób. Trudności z kontrolowanym oddawaniem moczu należy skonsultować z lekarzem specjalistą i zastosować odpowiednią terapię. W codziennym funkcjonowaniu pomocne będą pieluchomajtki oraz majtki chłonne. Dobrej jakości produkty charakteryzują się wysokim stopniem wchłanialności co pozwala zachować suchość w okolicach intymnych. Jednocześnie wykonane są z delikatnych i przyjaznych dla skóry materiałów. Należy także wybrać pieluchy dla dorosłych, których brzegi pozbawione są ostrych krawędzi mogących powodować podrażnienia i otarcia. Odpowiednie dopasowanie środków higienicznych do kształtu ciała pozwala na ich codzienne wykorzystywanie jednocześnie nie zmieniając zarysu sylwetki osoby stosującej pieluchomajtki. Ważne jest także aby odpowiednio dobrane majtki chłonne skutecznie hamowały powstawanie nieprzyjemnego zapachu oraz nie powodowały reakcji alergicznej. Najwyższej jakości wyroby medyczne pozwalają na utrzymanie komfortu życia, a nietrzymanie moczu nie musi już być powodem rezygnacji z planów towarzyskich. Warto także wiedzieć, że od niedawna w naszym kraju częściowo refundowane są pieluchomajtki, majtki chłonne oraz podkłady. W celu uzyskania refundacji niezbędna jest wizyta u lekarza w celu uzyskania refundacji przez Narodowy Fundusz Zdrowia.