Ocena apteki    4,9 / 5

Zobacz wszystkie opinie

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail

Menopauza

Menopauza zwana również klimakterium to jeden z najbardziej stresujących etapów w życiu dorosłej kobiety. Nieustanne poczucie zmęczenia, nagłe fale gorąca i wrażenie ogólnego rozbicia mogą być efektem zmian hormonalnych i niedoboru witamin. By zminimalizować uciążliwe efekty uboczne menopauzy warto zainteresować się dostępnymi na rynku farmaceutycznymi preparatami i suplementami diety na menopauzę.

Aktywne filtry

Climeston tabl. 30 tabl.

26,99 zł

Zadbaj o swój komfort podczas menopauzy!

Przekwitanie to naturalny proces fizjologiczny skutkujący trwałym zatrzymaniem cyklu miesiączkowego, który najczęściej występuje kiedy kobieta przekroczy 50 rok życia. Zatrzymanie czynności gonad sprawia, że dotychczasowa równowaga hormonalna zostaje zaburzona. Skutkiem menopauzy mogą być zaburzenia pracy autonomicznego układu nerwowego oraz demineralizacja kości prowadząca do osteoporozy. Do pierwszych objawów świadczących o klimakterium należą nagłe uderzenia gorąca, nocne poty, uczucie zmęczenia, zmniejszone libido, suchość pochwy oraz wahania nastrojów. Menopauza jest procesem naturalnym i nie można go uniknąć, jednak dostępne na rynku suplementy diety i preparaty na menopauzę skutecznie pomogą zwalczyć uciążliwe symptomy wywołane przez klimakterium.

Witamina D3 kiedy brakuje słońca!

W profilaktyce zdrowotnej kobiet po 50 roku życia warto zadbać o produkty zawierające odpowiednią ilość witaminy D3. Ten niezwykły związek warunkuje prawidłową budowę strukturalną kości wzmacniając je i chroniąc przed złamaniem. W wyniku przekwitania poziom witaminy D3 w organizmie kobiety znacząco spada co może być przyczyną osteoporozy. Szczególnie w naszych warunkach klimatycznych może być to znaczący problem, gdyż większość witaminy D3 syntetyzowana jest przez organizm pod wpływem promieni słonecznych, których deficyt występuje w okresie jesienno-zimowym w Polsce.

Witamina E to witamina młodości!

Kolejnym ważnym związkiem, którego suplementację powinny rozważyć kobiety w okresie menopauzalnym jest witamina E chroniąca skórę przed przedwczesnym starzeniem. W związku z tymi właściwościami często nazywa się ją witaminą młodości. Oprócz tego witamina E pomoże złagodzić uciążliwe uderzenia fal gorąca charakterystyczne dla klimakterium. To nie koniec jej prozdrowotnych właściwości. Związek ten ma także duże znaczenie w profilaktyce chorób sercowo-naczyniowych znacznie redukując ryzyko powstania choroby wieńcowej serca, której konsekwencją może być zawał tego mięśnia.
Minerały na menopauzę dla zdrowych i mocnych kości!
Witamina D3 to nie jedyny związek odpowiadający za prawidłową mineralizację kości. Niezbędne w tym procesie są dwa podstawowe pierwiastki wapń oraz magnez należące do makroelementów. Decydując się na suplementację warto wybrać dostępne na rynku preparaty zawierające wapń w formie węglanu. Jest on wtedy najsilniej absorbowany przez organizm. Odpowiednia podaż zarówno wapnia jak i witaminy D3 pozwoli zminimalizować ryzyko wystąpienia osteoporozy. Z kolei magnez nie tylko zwiększa gęstość tkanki kostnej, ale ma także właściwości poprawiające pracę serca. Jego odpowiednia podaż umożliwia generowanie prawidłowych rytmów pracy tego narządu.

Jak pokonać problemy z zasypaniem?

Zmiany zachodzące w organizmie podczas menopauzy mogą powodować zaburzenia w sferze psychicznej i emocjonalnej. Wiele kobiet boryka się z utrudnionym zasypaniem, a jakość snu ulega pogorszeniu. W tym przypadku warto zaopatrzyć się w suplementy na menopauzę zawierające naturalne składniki takie jak wyciąg z szyszki chmielu czy melisa. Tego typu preparaty mają skuteczne działanie uspokajające i pozwolą cieszyć się zdrowym i komfortowym snem przez całą noc.