Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail

Akcesoria do protez

Wybór odpowiedniej protezy zębowej to ważna decyzja wpływająca na nasze życie, dlatego warto podjąć ją wspólnie ze specjalistą. Trzeba jednak pamiętać, że protezę należy odpowiednio umocować wykorzystująć kleje bądź kremy mocujące. Ponadto codzienna pielęgnacja z wykorzystaniem odpowiednich środków higienicznych pozwoli nam używać jej długo ciesząc się komfortem i pięknym uśmiechem w każdej sytuacji.

Aktywne filtry

Dbaj o czystość swojej jamy ustnej!

Kiedy już wybraliśmy protezę dostosowaną do budowy anatomicznej naszej szczęki warto zaopatrzyć się w odpowiednie kremy mocujące i kleje. Wybór dobrej jakości środka jest tu kluczowy i może nam oszczędzić wiele nerwów. Luźna proteza ma tendencje do przemieszczania się w jamie ustnej powodując powstanie miejscowych stanów zapalnych wywołujących ból i zaczerwienienie. Oprócz tego mogą przedostawać się pod nią zanieczyszczenia w postaci drobnych cząstek pokarmowych co sprzyja rozwojowi szkodliwych bakterii indukujących procesy gnilne w jamie ustnej. Dobrej jakości klej do protez powinien utrzymać protezę w jamie ustnej przynajmniej przez 12 godzin zapewniając spokój przez cały dzień korzystania. Dostępne na rynku produkty najczęściej zawierają w swoim składzie wapń oraz cynk. Mogą występować w postaci kremów, klejów bądź też proszków tak aby ułatwić ich aplikację.

Jak utrzymać protezę zębową w czystości?

W codziennej higienie protez zębowych również warto wyposażyć się w odpowiednie akcesoria. Pomogą nam one utrzymać odpowiednią czystość protezy co wydłuży okres jej używania. Niezbędna może okazać się pasta do mycia protez. Pasty i proszki do czyszczenia protez mają mocniejsze działanie antyseptyczne niż te używane w pielęgnacji zębów co pozwala skuteczniej pozbyć się bakterii. Jednocześnie nie naruszają struktury protez. Samo czyszczenie protez zębowych powinno trwać około 2 minut tak aby z najwyższą dokładnością pozbyć się zanieczyszczeń. Regularne mycie pozwoli zapobiec powstawaniu nieprzyjemnego zapachu i rozwijaniu się bakterii, dla których akryl z którego wykonane są protezy jest świetną pożywką do rozwoju. Zawsze warto skonsultować się ze specjalistą bądź farmaceutą tak aby stosować się do zaleceń producenta. O trwałości protezy zadecyduje nie tylko jej codzienna higiena i stosowanie odpowiednich klejów, ale również sposób w jaki je przechowujemy. Na pewno nie należy umieszczać jej na noc w szklance z wodą. Dla osób korzystających z protez zębowych dostępne są odpowiednie pudełka na protezę. Umieszczając protezę w pojemniku pamiętajmy aby dokładnie ją osuszyć. Samo pudełko również powinno być regularnie czyszczone. Warto wybrać model z odpowiednimi otworami umożliwiającymi przepływ powietrza.