Ocena apteki    4,9 / 5

Zobacz wszystkie opinie

Smoczki, butelki i szczotki do butelek dla dzieci i niemowląt

Ssanie to jeden z naturalnych odruchów człowieka, z którym rodzi się każdy z nas. Badanie USG już podczas 11 tygodnia ciąży może zobrazować dziecko ssące swój kciuk w brzuchu matki. W początkowym okresie życia odruch ssania związany jest ze sposobem pobierania pokarmu, ale wpływa też na komfort psychiczny niemowlęcia zapewniając mu ukojenie oraz poczucie bezpieczeństwa.

Aktywne filtry

Niestety mama nie zawsze ma czas lub możliwość by być przy maluszku. Z pomocą przychodzi smoczek pozwalający skutecznie uspokoić dziecko oraz sprawić, że poczuje się komfortowo.

Co warto wiedzieć o smoczkach dla dzieci?

Aktualnie na rynku obecne są różne rodzaje smoczków. Najpopularniejsze wykonane są z silikonu lub kauczuku. Te kauczukowe odznaczają się charakterystycznym, lekko brązowym zabarwieniem, oraz wyczuwalnym zapachem gumy. Przy standardowym użytkowaniu należy je wymieniać co około 3 miesiące. Coraz popularniejsze smoczki silikonowe nie posiadają zapachu, i są oferowane w różnych kolorach. Trudniej ulegają odkształceniom i uszkodzeniom mechanicznym. Smoczki dla dzieci z anatomiczną końcówką zapobiegają rozwijaniu się wady zgryzu u ssącego niemowlęcia. W przypadku wyparzania smoczka należy zapoznać się instrukcją producenta co do zastosowanego materiału. Można także skorzystać z dostępnych na rynku sterylizatorów.

Smoczki do butelek imitujące pierś

W przypadku wyboru smoczka do butelek najważniejszą jego cechą jest wielkość otworu bądź otworów, przez które przepływa pokarm. Mleko nie może płynąć za szybko tak, aby maluch nie dławił się podczas ssania. Z kolei zbyt powolny przepływ może zniechęcać niemowlę do pobierania pokarmu. Prawidłowy czas karmienia powinien wynieść około 10-15 minut. Im starsze jest dziecko tym szybszy może być przepływ pokarmu przez smoczek. Istniejące na rynku smoczki do butelek z systemem zapobiegającym przedostawaniu się powietrza do zasysanego mleka pozwalają uniknąć bolesnych dla niemowlęcia kolek. Odbywa się to za pomocą wentylowanej podstawy lub specjalnego zaworu obecnego w smoczku antykolkowym. Napowietrzone mleko może powodować wzdęcia i być obciążeniem dla nie w pełni jeszcze rozwiniętego układu pokarmowego maluszka dlatego warto rozważyć zakup smoczka właśnie z mechanizmem antykolkowym.

Szczotki do butelek w celu utrzymania odpowiedniej czystości!

Niezależnie od tego z jakiego rodzaju smoczka czy butelki korzysta nasza pociecha bardzo ważne jest zadbanie o odpowiednie bezpieczeństwo w trakcie użytkowania tych przedmiotów. Aby zapewnić dziecku najwyższą ochronę należy regularnie sterylizować butelki oraz czyścić je za pomocą specjalnie przeznaczonych do tego celu szczotek. Dostępne na rynku szczotki do butelek często wykonane są z naturalnego włosia nie pozostawiającego rys. Dodatkowo mogą być wyposażone w osobną część służącą do czyszczenia smoczków. Kształt dostosowany do krzywizn butelki pozwala dokładnie ją wyczyścić gwarantując wysoki poziom higieny. Wyczyszczone w ten sposób butelki i smoczki dla dzieci są gotowe do użycia.