Ocena apteki    4,9 / 5

Zobacz wszystkie opinie

Stres i zmęczenie

Nerwowe sytuacje dosięgają każdego z nas bez względu na wiek. Stres jest jednak cichym zabójcą, z którym należy walczyć. Nie zawsze można go opanować wyciszeniem i relaksem. Należy wtedy skorzystać ze skutecznych preparatów i leków dostępnych na rynku.

Aktywne filtry

Codziennie jesteśmy narażeni na czynniki stresogenne. Stres odczuwamy w pracy, w szkole, w domu. Krótkotrwały stres jest mobilizujący do działania, lecz przedłużające się stany stresowe negatywnie wpływają na nasz organizm. Wiążą się one głównie z nerwowymi sytuacjami, brakiem wypoczynku, trudnościami, lękami oraz z prowadzeniem złego trybu życia. Należy zatem unikać sytuacji stresowych, lecz nie zawsze jesteśmy w stanie poradzić sobie z przytłaczającymi sytuacjami. Stres to choroba cywilizacyjna, która dosięga zarówno młodych jak i dorosłych. Choroba ta powoduje charakterystyczne objawy takie jak: bóle głowy, tiki nerwowe, kołatanie serca, przyspieszony oddech, wzmożona potliwość, suchość w gardle itp. Z pozoru nie są one groźne, lecz długotrwały stres może powodować zaburzenia pracy serca oraz negatywnie wpłynąć na nasz sen, nasze zdrowie psychiczne (depresje, stany lękowe) i fizyczne. Dlatego należy walczyć z tą chorobą XXI wieku.

Jak pozbyć się stresu?

Oprócz naturalnych technik relaksacyjnych pozwalających na pozbycie się stresu poprzez obniżenie ciśnienia, uspokojenie oddechu, uprawianie sportu itp. dzisiejsza medycyna oferuje szereg środków farmakologicznych wpływających na reakcje naszego ciała. Leki na stres dostępne są w aptekach pod postacią kropli, płynów doustnych i tabletek w kapsułkach. Preparaty te można zakupić także bez recepty, lecz te silniejsze powinny być stosowane według zalecenia lekarza.

Jakich składników szukać na opakowaniach?

Najczęstszą postacią leków na stres są łagodne i bezpieczne dla organizmu leki roślinne zazwyczaj na bazie melisy. Własności uspokajające melisa zawdzięcza zawarte w niej olejki eteryczne zawierające cytral, cytronelal, geraniol i linalol. Substancje te skutecznie zmniejszają wrażliwość ośrodkowego układu nerwowego. Skuteczność leków na stres zwiększają również inne naturalne rośliny takie jak szyszki chmielu (posiadają humulen, mircen i farnezen), szafran (naturalny środek antydepresyjny), wyciąg z korzenia kozłka lekarskiego (zawiera związki irydoidowe: waltrat i acetowaltrat). Są to najpopularniejsze naturalne składniki leków na stres, które działają uspokajająco, poprawiają samopoczucie, ułatwiają zasypianie, zmniejszają napięcie nerwowe.


(4,9/5) z 4635 wszystkich ocen produktów.