Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail

Insulina Detemir

Wskazania do stosowania

Insulina Detemir jest stosowana w leczeniu cukrzycy typu 1 i 2 u dorosłych oraz dzieci powyżej 2 roku życia. Jest to długo działająca insulina, która pomaga utrzymać poziom glukozy we krwi na stałym poziomie.

Dawkowanie

Dawkowanie insuliny Detemir zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta. Zwykle zaleca się podawanie jej raz lub dwa razy na dobę, w zależności od zaleceń lekarza. Dawkę należy dostosować do poziomu glukozy we krwi i stylu życia pacjenta.

Przeciwskazania do stosowania

Insulina Detemir jest przeciwwskazana u pacjentów uczulonych na insulinę lub którzy mają hipoglikemię.

Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności dotyczące stosowania

Przed rozpoczęciem stosowania insuliny Detemir należy poinformować lekarza o wszelkich chorobach, w tym chorobach nerek, wątroby, serca, tarczycy oraz o przyjmowanych lekach. Należy również poinformować lekarza o ciąży lub planowanej ciąży.

Interakcje z innymi substancjami czynnymi

Nie stwierdzono istotnych interakcji insuliny Detemir z innymi substancjami czynnymi.

Interakcje z alkoholem

Alkohol może wpłynąć na poziom glukozy we krwi i zwiększyć ryzyko hipoglikemii. Pacjenci stosujący insulinę Detemir powinni unikać nadmiernego spożycia alkoholu.

Wpływ na prowadzenie pojazdów

Insulina Detemir nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Inne rodzaje interakcji

Nie stwierdzono innych istotnych interakcji insuliny Detemir.

Wpływ na ciążę

Insulina Detemir może być stosowana w ciąży, jeśli jest to konieczne. Pacjentki w ciąży powinny skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem stosowania insuliny Detemir.

Wpływ na laktację

Nie wiadomo, czy insulina Detemir przenika do mleka matki. Pacjentki karmiące piersią powinny skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem stosowania insuliny Detemir.

Wpływ na płodność

Nie stwierdzono wpływu insuliny Detemir na płodność.

Skutki uboczne

Najczęstszymi skutkami ubocznymi insuliny Detemir są reakcje w miejscu wstrzyknięcia, takie jak ból, zaczerwienienie, obrzęk i świąd. Mogą również wystąpić objawy hipoglikemii, takie jak ból głowy, zawroty głowy, nudności, drżenie, pocenie się i zmęczenie.

Objawy przedawkowania

Przedawkowanie insuliny Detemir może prowadzić do ciężkiej hipoglikemii. Objawy przedawkowania obejmują ból głowy, zawroty głowy, nudności, drżenie, pocenie się, zmęczenie, zaburzenia widzenia, drgawki i utratę przytomności.

Mechanizm działania

Insulina Detemir jest długo działającą insuliną, która działa przez wiązanie się z receptorami insulinowymi na powierzchni komórek. Powoduje to zwiększenie wchłaniania glukozy przez komórki i zmniejszenie poziomu glukozy we krwi.

Wchłanianie

Insulina Detemir jest wchłaniana z podskórnej tkanki.

Dystrybucja

Insulina Detemir jest dystrybuowana do tkanek i narządów.

Metabolizm

Insulina Detemir jest metabolizowana w wątrobie i nerkach.

Wydalanie

Insulina Detemir jest wydalana przez nerki.

Podsumowanie

Insulina Detemir jest długo działającą insuliną stosowaną w leczeniu cukrzycy typu 1 i 2 u dorosłych oraz dzieci powyżej 2 roku życia. Dawkowanie insuliny Detemir zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta. Przed rozpoczęciem stosowania insuliny Detemir należy poinformować lekarza o wszelkich chorobach oraz o przyjmowanych lekach. Insulina Detemir może powodować skutki uboczne, takie jak reakcje w miejscu wstrzyknięcia i objawy hipoglikemii. Pacjenci powinni skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem stosowania insuliny Detemir w ciąży lub podczas karmienia piersią. Insulina Detemir działa przez wiązanie się z receptorami insulinowymi na powierzchni komórek i zwiększenie wchłaniania glukozy przez komórki. Jest metabolizowana w wątrobie i nerkach oraz wydalana przez nerki.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz