Chlorek glinu jest stosowany w leczeniu nadmiernej potliwości, zwłaszcza w okolicy pach i stóp. Jest również stosowany jako składnik niektórych preparatów przeciwzapalnych i przeciwbólowych.
Dawkowanie
Dawkowanie chlorku glinu zależy od rodzaju preparatu. W przypadku preparatów stosowanych w leczeniu nadmiernej potliwości, zazwyczaj nakłada się cienką warstwę na skórę raz dziennie, najlepiej przed snem. W przypadku preparatów przeciwzapalnych i przeciwbólowych, dawkowanie zależy od zaleceń lekarza.
Przeciwskazania do stosowania
Chlorek glinu jest przeciwwskazany u osób uczulonych na ten składnik.
Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności dotyczące stosowania
Nie należy stosować chlorku glinu na uszkodzoną skórę. Należy unikać kontaktu z oczami i błonami śluzowymi. W przypadku wystąpienia reakcji alergicznej należy przerwać stosowanie preparatu.
Interakcje z innymi substancjami czynnymi
Nie stwierdzono istotnych interakcji chlorku glinu z innymi substancjami czynnymi.
Interakcje z alkoholem
Nie stwierdzono istotnych interakcji chlorku glinu z alkoholem.
Wpływ na prowadzenie pojazdów
Nie stwierdzono wpływu chlorku glinu na zdolność prowadzenia pojazdów.
Inne rodzaje interakcji
Nie stwierdzono innych istotnych interakcji chlorku glinu.
Wpływ na ciążę
Nie stwierdzono szkodliwego wpływu chlorku glinu na ciążę. Jednakże przed zastosowaniem preparatu należy skonsultować się z lekarzem.
Wpływ na laktację
Nie stwierdzono szkodliwego wpływu chlorku glinu na laktację. Jednakże przed zastosowaniem preparatu należy skonsultować się z lekarzem.
Wpływ na płodność
Nie stwierdzono szkodliwego wpływu chlorku glinu na płodność.
Skutki uboczne
Możliwe skutki uboczne stosowania chlorku glinu to podrażnienie skóry, swędzenie, pieczenie, zaczerwienienie i suchość skóry.
Objawy przedawkowania
Nie stwierdzono objawów przedawkowania chlorku glinu.
Mechanizm działania
Chlorek glinu działa przeciwpotnie poprzez blokowanie gruczołów potowych. W przypadku preparatów przeciwzapalnych i przeciwbólowych, chlorek glinu działa poprzez zmniejszenie stanu zapalnego i łagodzenie bólu.
Wchłanianie
Chlorek glinu jest słabo wchłaniany przez skórę.
Dystrybucja
Nie stwierdzono istotnych informacji na temat dystrybucji chlorku glinu.
Metabolizm
Nie stwierdzono istotnych informacji na temat metabolizmu chlorku glinu.
Wydalanie
Chlorek glinu jest wydalany z organizmu głównie przez nerki.
Podsumowanie
Chlorek glinu jest składnikiem stosowanym w leczeniu nadmiernej potliwości oraz jako składnik niektórych preparatów przeciwzapalnych i przeciwbólowych. Nie stwierdzono istotnych interakcji z innymi substancjami czynnymi ani z alkoholem. Możliwe skutki uboczne to podrażnienie skóry, swędzenie, pieczenie, zaczerwienienie i suchość skóry. Chlorek glinu działa przeciwpotnie poprzez blokowanie gruczołów potowych oraz przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Jest słabo wchłaniany przez skórę i wydalany z organizmu głównie przez nerki.