Ocena apteki    4,9 / 5

Zobacz wszystkie opinie

Balsamowiec mirra

Wygląd, Pochodzenie, Morfologia

Balsamowiec mirra (Commiphora myrrha) to drzewo z rodziny burzynowatych, pochodzące z Afryki Wschodniej i Półwyspu Arabskiego. Osiąga wysokość do 5 metrów. Liście są skórzaste, zimozielone, a kwiaty drobne, białe lub różowe. Charakterystyczną cechą balsamowca mirry jest jego kora, która pod wpływem nacięcia wydziela żywicę o intensywnym zapachu.

Działanie, Właściwości, Skład

Balsamowiec mirra ma działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwwirusowe. Zawiera żywice, olejki eteryczne, kwasy organiczne, flawonoidy i terpeny. Dzięki temu składnikowi balsamowiec mirra jest stosowany w medycynie naturalnej jako środek przeciwbólowy, przeciwzapalny i przeciwgrzybiczy.

Zastosowanie i Wskazania

Balsamowiec mirra stosowany jest w leczeniu chorób skóry, takich jak trądzik, egzema, łuszczyca i grzybica skóry. Ma również działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne, dlatego jest stosowany w leczeniu bólu stawów, bólu mięśni i bólu gardła. Balsamowiec mirra jest również stosowany w leczeniu chorób układu oddechowego, takich jak kaszel, katar i astma.

Stosowanie i Dawkowanie

Balsamowiec mirra jest dostępny w postaci olejku eterycznego, kapsułek, tabletek i maści. Dawkowanie zależy od formy preparatu i wskazań lekarskich. Przed użyciem należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Interakcje z Lekami I Ziołami

Balsamowiec mirra może wpływać na działanie niektórych leków, dlatego przed użyciem należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Skutki Uboczne, Przedawkowanie

Przedawkowanie balsamowca mirry może prowadzić do nudności, wymiotów i biegunki. W przypadku wystąpienia skutków ubocznych należy przerwać stosowanie i skonsultować się z lekarzem.

Podsumowanie

Balsamowiec mirra jest rośliną o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbakteryjnym, przeciwgrzybiczym i przeciwwirusowym. Stosowany jest w leczeniu chorób skóry, bólu stawów, bólu mięśni, bólu gardła, kaszlu, katarem i astmą. Przed użyciem należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz