Pogoda za oknem nas nie rozpieszcza. Począwszy od września, gdy wakacje dobiegają końca, a dzieci i młodzież z zapałem ( xD) wracają do szkoły towarzyszy nam bardziej wilgotna aura sprzyjająca pojawieniu się infekcji. Okres zimowy charakteryzujący się niskimi temperaturami oraz następujące po nim wiosenne przesilenie nieustannie wystawiają naszą odporność na próbę.
-
Kilka sposobów na zimową chandrę
Mamy początek nowego roku. Jesteśmy napełnieni życzeniami spełnienia marzeń oraz realizacji zamierzonych celów, więc powinniśmy tryskać energią i chęcią do działania... I tu pojawia się problem, często dopada nas w tym okresie zimowa chandra.
-
Sposoby na posylwestrowy ból głowy
A po nocy sylwestrowej… Koniec roku hucznie obchodzony może przyprawić o ból głowy w Nowy Rok. Jak przygotować się, żeby uniknąć po sylwestrowego bólu głowy?
-
Leczenie otyłości - jakie mamy dziś metody?
Otyłość to jeden z palących problemów społeczeństw wysoko rozwiniętych. Choć jest powiązana z dobrobytem może prowadzić do wielu szkodliwych dla zdrowia następstw. Zrzucenie nadmiarowych kilogramów zazwyczaj nie jest proste. Istnieją jednak sposoby wspomagające ten proces. Można wśród nich wyróżnić zmianę stylu życia, leczenie farmakologiczne oraz zabieg chirurgiczny. Na czym polegają?
-
Dlaczego warto myć zęby szczoteczką soniczną?
Prawidłowa higiena jamy ustnej pozwala cieszyć się pięknym uśmiechem i zdrowymi zębami przez długie lata. Bardzo istotny jest w tym kontekście wybór odpowiedniej szczoteczki, która umożliwi precyzyjne czyszczenie nie tylko zębów, ale również dziąseł i języka. Stomatolodzy coraz częściej rekomendują szczoteczki soniczne. Dlaczego warto ich używać?
-
Miastenia - jak rozpoznać tę chorobę neurologiczną?
Choć nie zdarza się często może mieć fatalne skutki. Choroba Erba-Goldflama zwana również miastenią prowadzi do spadku siły mięśniowej co może skutkować nawet niewydolnością oddechową. Dlatego ważne jest by nie bagatelizować początkowych objawów choroby. Jak zatem rozpoznać miastenię i jakie są metody jej leczenia?
-
Zespół Pica, czyli dlaczego chory zjada ziemię, lód oraz szkło
W dzisiejszych czasach różnorodność diet nie dziwi - dzięki globalizacji mamy dostęp do wszelakich pokarmów z najdalszych zakątków świata. Próbowanie nowych rzeczy to nic złego. Problem pojawia się jednak kiedy dieta jest nieodpowiednio zbilansowana bądź też wręcz szkodliwa. Przykładem takiego zaburzenia jest zespół Pica - choroba, która objawia się skłonnością do spożywania rzeczy niebędących pokarmem. Skąd się ona bierze i czy da się ją wyleczyć?
-
Pasta do szczoteczki sonicznej - czy jest jakaś różnica?
Pasta do szczoteczki sonicznej powinna być wybrana w staranny sposób. Jak się bowiem okazuje nie każdy produkt sprawdzi się tak samo dobrze. Szczoteczki soniczne charakteryzują się specyficznym sposobem działania. Silniczek emitujący drgania oraz fale dźwiękowe o określonej częstotliwości wykazują działanie bakteriobójcze. To nowoczesne rozwiązanie cechuje się bardzo wysoką skutecznością, dlatego też stanowi idealną propozycję dla wszystkich osób chcących skutecznie zadbać o higienę jamy...
-
Olej kokosowy w kuchni i w kosmetykach
Olej kokosowy i jego szeroka dostępność rewolucjonizują nasz świat. Niektórzy już dawno zaczęli stosować go jako zamiennik tradycyjnych olejów w kuchni. Sięga też po niego przemysł kosmetyczny. Dlaczego? Jest on tani, prosty w swoim składzie, a jednocześnie doskonale pełni swoją rolę oleju, który dostarcza odpowiednich składników potrzebnych nam i naszemu ciału. Olej kokosowy zawiera ponad 80% kwasu laurynowego, a więc kwasu tłuszczowego niezwykle potrzebnego w naszym organizmie.
-
Witamina B3 - wiedza w pigułce
Witamina B3, znana też jako witamina PP bądź niacyna, pełni niezwykle ważną funkcję w organizmie każdego człowieka. Wpływa ona na skórę, bierze udział w wielu procesach metabolicznych, układ pokarmowy oraz nerwowy. Zarówno jej nadmiar, jak i niedobór może być bardzo niebezpieczny dla zdrowia. Co jest źródłem witaminy B3? Jaka jest jej rola w organizmie? Sprawdź!
-
Hydrodekompresja cieśni nadgarstka rozwiązaniem dla osób w początkowym stadium ZCN?
Zespół cieśni nadgarstka to częste schorzenie, które dotyka dłoni i nadgarstków. Jest on spowodowany uciskiem nerwu pośrodkowego, który biegnie przez tunel nadgarstka. Objawy zespołu cieśni nadgarstka obejmują drętwienie, mrowienie i ból w dłoni i palcach. Hydrodekompresja jest innowacyjną i miniinwazyjną metodą leczenia zmian początkowych związanych z ZCN. W tym artykule omówimy jak hydrodekompresja działa na zmniejszenie objawów i poprawę jakości życia osób cierpiących na zespół kanału...
-
Pokochaj błonnik! Korzyści zdrowotne regularnego spożywania błonnika
Błonnik pokarmowy to substancja o szczególnym znaczeniu w procesie odżywczym. Szczególnie dziś w dobie wysokoprzetworzonych pokarmów jego braki w diecie mogą być odczuwalne. Na szczęście niedobory błonnika stosunkowo łatwo uzupełnić modyfikując nawyki żywieniowe lub też prowadząc suplementację. Jakie są zatem korzyści wynikające ze spożywania błonnika? Czy warto zakupić błonnik pokarmowy?