Popularne posty

  • Jak prawidłowo mierzyć temperaturę oraz jakie są jej normy?
    Jak prawidłowo mierzyć temperaturę oraz jakie są jej normy?
    57924 Wyświetlenia

    Prawidłowy sposób mierzenia temperatury jest bardzo ważny, aby uzyskać poprawny wynik. W zależności od rodzaju termometru dokonywanie pomiaru nieco się różni. Wbrew również powszechnym przekonaniom nie istnieje precyzyjnie określona, stała temperatura dla każdego człowieka. W zależności od miejsca i godziny pomiaru oraz wieku pacjenta wartość może się wahać nawet do kilku stopni.

    Czytaj dalej
  • Hemoroidy czyli guzki krwawnicze - co warto o nich wiedzieć?
    Hemoroidy czyli guzki krwawnicze - co warto o nich wiedzieć?
    12785 Wyświetlenia

    Guzki krwawnicze zwane także żylakami odbytu oraz potocznie hemoroidami to dokuczliwy problem, który może dotyczyć nawet połowy populacji dorosłych osób, szczególnie po przekroczeniu 50 roku życia. Na początku bagatelizowane mogą skutecznie napsuć nam krwi przeistaczając się w poważny problem uniemożliwiający normalne codzienne funkcjonowanie. Jak rozwija się choroba hemoroidalna, jakie są jej najbardziej charakterystyczne objawy, oraz najważniejsze - czy da się ją skutecznie leczyć?

    Czytaj dalej
  • Rodzaje termometrów, a ich dokładność
    Rodzaje termometrów, a ich dokładność
    11676 Wyświetlenia

    Termometry lekarskie mają ogromne znaczenie podczas kontrolowania przebiegu chorób. Często podwyższona temperatura jest pierwszym objawem pojawienia się infekcji lub przeziębienia, zaś w przypadku obniżonej możemy zaobserwować osłabienie organizmu. Na rynku dostępne są obecnie różnorodne rodzaje termometrów medycznych. W zależności od wybranego modelu, może wskazywać temperaturę z konkretną dokładnością.

    Czytaj dalej
  • Ewa Szubertowska, właścicielka internetowej apteki - Apteka CUD, wyróżniona złotą statuetką Anioła Farmacji!
    Ewa Szubertowska, właścicielka internetowej apteki - Apteka CUD, wyróżniona złotą statuetką Anioła Farmacji!
    8115 Wyświetlenia

    Prestiżową statuetkę Anioła Farmacji odebrało w warszawskim Pałacu Zamoyskich dziesięciu farmaceutów oraz dziesięciu lekarzy z różnych stron Polski. Wśród osób uhonorowanych w szóstej edycji tej cenionej w środowisku medycznym nagrody, znalazła się Ewa Szubertowska, właścicielka między innymi internetowej apteki - Apteka CUD.

    Czytaj dalej
  • Gorączka - domowe sposoby na obniżenie temperatury
    Gorączka - domowe sposoby na obniżenie temperatury
    8011 Wyświetlenia

    Podwyższona temperatura ciała bardzo często towarzyszy różnego rodzaju infekcjom lub stanom chorobowym. Mimo, że jest to naturalny objaw związany z systemem obronnym organizmu to jednak nie należy go lekceważyć. Wbrew pozorom, nie zawsze potrzebne są w tym celu leki przeciwgorączkowe. Warto również sięgnąć po tradycyjne, domowe sposoby na obniżenie gorączki.

    Czytaj dalej
  • Bakteryjne i niebakteryjne zapalenie prostaty
    Bakteryjne i niebakteryjne zapalenie prostaty
    7950 Wyświetlenia

    Bakteryjne zapalenie prostaty jest bolesne i wymaga leczenia u specjalisty. Na szczęście jest to bardzo rzadko występująca postać problemów z prostatą. Poniżej więcej na ten temat.

    Czytaj dalej
  • Ból śledziony: przyczyny, objawy, diagnostyka i leczenie
    Ból śledziony: przyczyny, objawy, diagnostyka i leczenie
    7525 Wyświetlenia

    Ból śledziony to dolegliwość, która może być spowodowana różnymi przyczynami. Śledziona jest ważnym narządem w organizmie człowieka, pełniącym wiele funkcji, w tym m.in. filtrację krwi oraz produkcję limfocytów. Ból śledziony może być objawem chorób zakaźnych, autoimmunologicznych, nowotworowych, a także urazów mechanicznych. Warto zwrócić uwagę na wszelkie niepokojące objawy, takie jak ból brzucha, gorączka, nudności czy wymioty, ponieważ mogą one wskazywać na poważne problemy zdrowotne. W...

    Czytaj dalej
  • Ból pleców w nocy: przyczyny, objawy, diagnoza, leczenie i zapobieganie
    Ból pleców w nocy: przyczyny, objawy, diagnoza, leczenie i zapobieganie
    7017 Wyświetlenia

    Ból pleców to jedna z najczęstszych dolegliwości, z jakimi zgłaszają się pacjenci do lekarza. Szczególnie uciążliwy jest ból pleców w nocy, który utrudnia sen i wpływa na jakość życia. Przyczyn bólu pleców w nocy może być wiele, od urazów i chorób kręgosłupa, po stres i niewłaściwe nawyki postawy. W tym artykule omówimy najczęstsze przyczyny bólu pleców w nocy oraz sposoby na jego łagodzenie i zapobieganie. Pamiętaj, że ból pleców w nocy nie powinien być ignorowany, ponieważ może prowadzić do...

    Czytaj dalej
  • Tłuszcz trzewny - co trzeba o nim wiedzieć?
    Tłuszcz trzewny - co trzeba o nim wiedzieć?
    5931 Wyświetlenia

    Chcąc utrzymać nasz organizm w dobrej formie powinniśmy zadbać o odpowiedni poziom tkanki tłuszczowej. Jej nadmiar może bowiem predysponować do wielu różnych schorzeń. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się zatem jakie są rodzaje tkanki tłuszczowej, do jakich konsekwencji może doprowadzić nadmierne otłuszczenie narządów oraz przeanalizujemy sposoby na skuteczne spalanie tłuszczu.

    Czytaj dalej
  • Jak rozpoznać niewydolność żylną kończyn dolnych?
    Jak rozpoznać niewydolność żylną kończyn dolnych?
    5056 Wyświetlenia

    Niewydolność żylna to dolegliwość, która najczęściej ma podłoże genetyczne i dotyczy nieprawidłowości w budowie ścian żył lub struktury zastawek żylnych. W ten sposób naczynia żylne stają się niewydolne, a krew zamiast swobodnie przez nie przepływać, zalega w żyłach, czego efektem są żylaki.

    Czytaj dalej
  • Atopowe zapalenie skóry (AZS) - przyczyny, objawy, leczenie
    Atopowe zapalenie skóry (AZS) - przyczyny, objawy, leczenie
    4476 Wyświetlenia

    Atopowe zapalenie skóry to choroba dermatologiczna, która objawia się się stanem zapalnym skóry w postaci suchych zmian skórnych, którym często towarzyszy silny świąd. AZS występuje dziesięciokrotnie częściej wśród dzieci, aniżeli osób dorosłych. Wg statystyk epidemiologicznych aż 20% populacji dzieci boryka się z problemem skóry atopowej. Cechą charakterystyczną dla atopowego zapalenie skóry jest jej nawrotowość - okresy zaostrzeń i remisji choroby.

    Czytaj dalej
  • Jak prawidłowo wykonać inhalację w domu?
    Jak prawidłowo wykonać inhalację w domu?
    4213 Wyświetlenia

    Inhalacje to metoda leczenia stosowana od wieków i nadal uważana za jedną z najbardziej skutecznych w przypadku chorób dróg oddechowych. Doskonale sprawdzą się zarówno na kaszel, katar czy zapchane zatoki, ale też na przewlekłe choroby, takie jak astma, różnego rodzaju alergie czy zapalenie oskrzeli. Obecnie nowoczesne urządzenia pozwalają na łatwe wykonywanie inhalacji w domu. Aby jednak czynność przebiegła prawidłowo należy zastosować się do kilku zasad.

    Czytaj dalej
Showing 1 to 12 of 1085 (91 Pages)