Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail

Popularne posty

 • Jak prawidłowo mierzyć temperaturę oraz jakie są jej normy?
  Jak prawidłowo mierzyć temperaturę oraz jakie są jej normy?
  54140 Wyświetlenia

  Prawidłowy sposób mierzenia temperatury jest bardzo ważny, aby uzyskać poprawny wynik. W zależności od rodzaju termometru dokonywanie pomiaru nieco się różni. Wbrew również powszechnym przekonaniom nie istnieje precyzyjnie określona, stała temperatura dla każdego człowieka. W zależności od miejsca i godziny pomiaru oraz wieku pacjenta wartość może się wahać nawet do kilku stopni.

  Czytaj dalej
 • Hemoroidy czyli guzki krwawnicze - co warto o nich wiedzieć?
  Hemoroidy czyli guzki krwawnicze - co warto o nich wiedzieć?
  11351 Wyświetlenia

  Guzki krwawnicze zwane także żylakami odbytu oraz potocznie hemoroidami to dokuczliwy problem, który może dotyczyć nawet połowy populacji dorosłych osób, szczególnie po przekroczeniu 50 roku życia. Na początku bagatelizowane mogą skutecznie napsuć nam krwi przeistaczając się w poważny problem uniemożliwiający normalne codzienne funkcjonowanie. Jak rozwija się choroba hemoroidalna, jakie są jej najbardziej charakterystyczne objawy, oraz najważniejsze - czy da się ją skutecznie leczyć?

  Czytaj dalej
 • Rodzaje termometrów, a ich dokładność
  Rodzaje termometrów, a ich dokładność
  10949 Wyświetlenia

  Termometry lekarskie mają ogromne znaczenie podczas kontrolowania przebiegu chorób. Często podwyższona temperatura jest pierwszym objawem pojawienia się infekcji lub przeziębienia, zaś w przypadku obniżonej możemy zaobserwować osłabienie organizmu. Na rynku dostępne są obecnie różnorodne rodzaje termometrów medycznych. W zależności od wybranego modelu, może wskazywać temperaturę z konkretną dokładnością.

  Czytaj dalej
 • Ewa Szubertowska, właścicielka internetowej apteki - Apteka CUD, wyróżniona złotą statuetką Anioła Farmacji!
  Ewa Szubertowska, właścicielka internetowej apteki - Apteka CUD, wyróżniona złotą statuetką Anioła Farmacji!
  7706 Wyświetlenia

  Prestiżową statuetkę Anioła Farmacji odebrało w warszawskim Pałacu Zamoyskich dziesięciu farmaceutów oraz dziesięciu lekarzy z różnych stron Polski. Wśród osób uhonorowanych w szóstej edycji tej cenionej w środowisku medycznym nagrody, znalazła się Ewa Szubertowska, właścicielka między innymi internetowej apteki - Apteka CUD.

  Czytaj dalej
 • Gorączka - domowe sposoby na obniżenie temperatury
  Gorączka - domowe sposoby na obniżenie temperatury
  7355 Wyświetlenia

  Podwyższona temperatura ciała bardzo często towarzyszy różnego rodzaju infekcjom lub stanom chorobowym. Mimo, że jest to naturalny objaw związany z systemem obronnym organizmu to jednak nie należy go lekceważyć. Wbrew pozorom, nie zawsze potrzebne są w tym celu leki przeciwgorączkowe. Warto również sięgnąć po tradycyjne, domowe sposoby na obniżenie gorączki.

  Czytaj dalej
 • Bakteryjne i niebakteryjne zapalenie prostaty
  Bakteryjne i niebakteryjne zapalenie prostaty
  4875 Wyświetlenia

  Bakteryjne zapalenie prostaty jest bolesne i wymaga leczenia u specjalisty. Na szczęście jest to bardzo rzadko występująca postać problemów z prostatą. Poniżej więcej na ten temat.

  Czytaj dalej
 • Jak rozpoznać niewydolność żylną kończyn dolnych?
  Jak rozpoznać niewydolność żylną kończyn dolnych?
  4802 Wyświetlenia

  Niewydolność żylna to dolegliwość, która najczęściej ma podłoże genetyczne i dotyczy nieprawidłowości w budowie ścian żył lub struktury zastawek żylnych. W ten sposób naczynia żylne stają się niewydolne, a krew zamiast swobodnie przez nie przepływać, zalega w żyłach, czego efektem są żylaki.

  Czytaj dalej
 • Jak prawidłowo wykonać inhalację w domu?
  Jak prawidłowo wykonać inhalację w domu?
  3461 Wyświetlenia

  Inhalacje to metoda leczenia stosowana od wieków i nadal uważana za jedną z najbardziej skutecznych w przypadku chorób dróg oddechowych. Doskonale sprawdzą się zarówno na kaszel, katar czy zapchane zatoki, ale też na przewlekłe choroby, takie jak astma, różnego rodzaju alergie czy zapalenie oskrzeli. Obecnie nowoczesne urządzenia pozwalają na łatwe wykonywanie inhalacji w domu. Aby jednak czynność przebiegła prawidłowo należy zastosować się do kilku zasad.

  Czytaj dalej
 • Jakie mamy rodzaje łuszczycy?
  Jakie mamy rodzaje łuszczycy?
  3204 Wyświetlenia

  Łuszczyca to choroba dermatologiczna o charakterze przewlekłym i nawracającym. Dzieli się na różne rodzaje, rzadziej lub częściej występujące, które różnią się wyglądem i intensywnością zmian skórnych oraz miejscami pojawienia się objawów. Schorzenie można także podzielić na podtypy, które odróżniają się najczęstszą przyczyną i wiekiem zachorowania. Z tego względu warto przed podjęciem terapii skonsultować się z lekarzem w celu rozpoznania typu choroby i dobrania odpowiedniego leczenia.

  Czytaj dalej
 • Co to są dermokosmetyki?
  Co to są dermokosmetyki?
  2700 Wyświetlenia

  Czy znasz różnicę między dermokosmetykami a zwykłymi kosmetykami? Kto powinien je stosować, jak często i którym z produktów zaufać? Poznaj tajniki kosmetyków aptecznych.

  Czytaj dalej
 • Próba oszustwa dotycząca przesyłek. Drogi pacjencie zachowaj ostrożność!
  Próba oszustwa dotycząca przesyłek. Drogi pacjencie zachowaj ostrożność!
  2681 Wyświetlenia

  W ostatnich dniach od naszych pacjentów dostajemy niepokojące sygnały, dotyczące wiadomości e-mail związanych z przesyłkami kurierskimi. Dodatkowo w sieci, w ostatnim czasie pojawiło się sporo artykułów (np. https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,25710912,uwaga-na-internetowych-oszustow-kobieta-miala-doplacic-89-groszy.html), o zorganizowanych próbach oszustwa.

  Czytaj dalej
 • Inhalacje - kiedy pomagają i dlaczego warto je robić?
  Inhalacje - kiedy pomagają i dlaczego warto je robić?
  2458 Wyświetlenia

  Inhalacje to klasyczna i wciąż popularna metoda terapii wziewnej, która umożliwia dotarcie leków do chorych sfer układu oddechowego. Doskonale sprawdzą się zarówno w przypadku niegroźnych objawów przeziębienia, jak i w leczeniu ciężkich lub przewlekłych chorób. Mogą być stosowane przez każdego, w tym dzieci powyżej 1 roku życia. Warto je stosować, ponieważ skutecznie zapobiegają nieżytowi nosa i ułatwiają oddychanie.

  Czytaj dalej
Showing 1 to 12 of 126 (11 Pages)