Najnowsze posty

 • Czerniak - wczesne wykrycie i profilaktyka choroby nowotworowej
  Czerniak - wczesne wykrycie i profilaktyka choroby nowotworowej
  99 Wyświetlenia
  1 Komentarz
  (5.0)

  Nowotwór złośliwy skóry znany jako czerniak jest problemem, który co roku dotyka część polskiego społeczeństwa. Choć kontakt z promieniowaniem słonecznym niesie za sobą wiele korzyści i poprawia stan zdrowia psychicznego może być niestety także szkodliwy. Ryzyko zachorowania na czerniaka da się jednak ograniczyć podejmując odpowiedzialne zachowania oraz dbając o regularną profilaktykę.

  Czytaj dalej
 • Sposoby na chorą wątrobę. Kiedy powinniśmy się niepokoić?
  Sposoby na chorą wątrobę. Kiedy powinniśmy się niepokoić?
  96 Wyświetlenia

  Wątroba to jeden z kluczowych dla organizmu narządów, a jej sprawność ma wymierny wpływ na wiele zachodzących w nim procesów metabolicznych. Uchodzi za organ o doskonałych zdolnościach regeneracyjnych jednak jej sprawność często bywa wystawiana na próbę pod wpływem nieprawidłowej diety, leków czy też używek. Upośledzenie pracy tego narządu może prowadzić do groźnych powikłań zdrowotnych, jednak często zmiany, na które się zdecydujemy mogą przywrócić wątrobie prawidłową formę.

  Czytaj dalej
 • Zespół metaboliczny, jego przyczyny i konsekwencje zdrowotne
  Zespół metaboliczny, jego przyczyny i konsekwencje zdrowotne
  91 Wyświetlenia

  Mianem zespołu metabolicznego określa się szereg określających ogólny stan ciała czynników, które mogą doprowadzić do rozwoju chorób przewlekłych. W konsekwencji stan ten może nie tylko predysponować do przedwczesnej śmierci, ale również znacznie pogorszyć jakość codziennego życia. Siedzący tryb życia, łatwa dostępność pokarmów typu fast-food i nieprawidłowe nawyki żywieniowe to niektóre z modyfikowalnych czynników ryzyka tego schorzenia. Czym zatem jest zespół X?

  Czytaj dalej
 • Pieluchomajtki dla dorosłych – w jakich sytuacjach się sprawdzą?
  Pieluchomajtki dla dorosłych – w jakich sytuacjach się sprawdzą?
  67 Wyświetlenia

  Gdy pojawia się nietrzymanie moczu, kluczową sprawą jest leczenie, jednak nie zawsze jest ono możliwe od razu, na efekty także trzeba chwilę poczekać. Doraźnym rozwiązaniem jest stosowanie środków higienicznych na nietrzymanie moczu. Jest ich kilka rodzajów, a różnią się od siebie przede wszystkim stopniem chłonności wkładu. Kiedy stosować pieluchomajtki dla dorosłych, a w jakich sytuacjach wystarczą majtki chłonne lub podpaski?

  Czytaj dalej
 • Atopowe zapalenie skóry (AZS) - przyczyny, objawy, leczenie
  Atopowe zapalenie skóry (AZS) - przyczyny, objawy, leczenie
  95 Wyświetlenia

  Atopowe zapalenie skóry to choroba dermatologiczna, która objawia się się stanem zapalnym skóry w postaci suchych zmian skórnych, którym często towarzyszy silny świąd. AZS występuje dziesięciokrotnie częściej wśród dzieci, aniżeli osób dorosłych. Wg statystyk epidemiologicznych aż 20% populacji dzieci boryka się z problemem skóry atopowej. Cechą charakterystyczną dla atopowego zapalenie skóry jest jej nawrotowość - okresy zaostrzeń i remisji choroby.

  Czytaj dalej
 • 8 pomysłów na prezent dla mamy
  8 pomysłów na prezent dla mamy
  61 Wyświetlenia

  Już dziś dzień mamy, a nie ma nic ważniejszego od zdrowia, dlatego przygotowaliśmy listę 8 produktów aptecznych które pomogą o to zdrowie zadbać.

  Czytaj dalej
 • Cera naczynkowa - charakterystyka i zasady pielęgnacji
  Cera naczynkowa - charakterystyka i zasady pielęgnacji
  92 Wyświetlenia

  Każda skóra jest inna i wymaga odpowiedniej codziennej pielęgnacji w zależności od problemów z jakimi się boryka. Cera naczynkowa to jeden z jej rodzajów, która posiada charakterystyczne dla siebie cechy i jest typem skóry wysoce wrażliwej. Zwykle uwarunkowana jest genetycznie, a także zaobserwować ją można częściej u osób z jasną karnacją.

  Czytaj dalej
 • Badania wykrywające chorobę nowotworową
  Badania wykrywające chorobę nowotworową
  86 Wyświetlenia

  Niestety prawidłowy tryb życia i sposób odżywiania nie są wszystkim, by zapewnić sobie dobre zdrowie. Konieczne są jeszcze działania zapobiegające. Mowa tutaj o właściwych badaniach, które systematycznie wykonywane są w stanie wykryć chorobę i pozwolić na wprowadzenie koniecznego leczenia. Tak właśnie dzieje się również w sytuacji wystąpienia choroby nowotworowej. Jakie zatem badania należy regularnie robić, by zapobiec rozwoju tej groźnej choroby?

  Czytaj dalej
 • Łojotokowe zapalenie skóry - przyczyny, objawy, leczenie
  Łojotokowe zapalenie skóry - przyczyny, objawy, leczenie
  86 Wyświetlenia

  Łojotokowe zapalenie skóry jest chorobą dermatologiczną, która dotyka około 3 procent populacji. Do chorób łojotokowych należą także trądzik różowaty i trądzik pospolity. Łojotokowe zapalenie skóry może występować razem z wyżej wymienionymi przypadłościami, a nawet zaostrzać te choroby.

  Czytaj dalej
 • Niedobór witaminy B12 - czy może grozić także Tobie?
  Niedobór witaminy B12 - czy może grozić także Tobie?
  120 Wyświetlenia
  1 Komentarz
  (5.0)

  By utrzymać homeostazę naszego organizmu niezbędne jest systematyczne dostarczanie mu najważniejszych substancji odżywczych i witamin. Do ważnych związków, które pobieramy z pożywieniem należy witamina B12. W obecnych czasach wiele osób odczuwa objawy niedoboru witaminy B12 powstałe na skutek szkodliwych nawyków, nieodpowiedniej diety czy też zaburzeń wchłaniania. Jak ważna jest ta substancja, i jak zadbać o jej prawidłowy poziom w organizmie?

  Czytaj dalej
 • Tran - olej zdrowia. Jakie ma właściwości?
  Tran - olej zdrowia. Jakie ma właściwości?
  87 Wyświetlenia

  Tran to nic innego, jak olej otrzymywany z dorsza atlantyckiego - zdarza się, że pochodzi też z innego gatunku z rodziny dorszowatych. Bardzo często można zauważyć przekonanie, że olej z wątroby rekina to właśnie tran, jednak tak nie jest. Ma on inny skład chemiczny, jak i właściwości prozdrowotne. Tran korzystnie wpływa na układ odpornościowy, ale nie tylko - warto również zażywać go, aby komplementarnie dbać o układ krwionośny i nerwowy. Jakie dokładnie ma właściwości i jak powinno...

  Czytaj dalej
 • Jak wybrać i dostosować łóżko rehabilitacyjne do domowej rehabilitacji?
  Jak wybrać i dostosować łóżko rehabilitacyjne do domowej rehabilitacji?
  93 Wyświetlenia

  Rola łóżka rehabilitacyjnego przy domowej rehabilitacji Pacjenci poudarowi lub pourazowi są często pacjentami przykutymi przez pewien czad do łóżka. Z tego powodu kluczowe jest dobranie takiego łóżka rehabilitacyjnego, które będzie przystosowane do całodobowego leżenia. Wybór jest szeroki: łóżka rehabilitacyjne różnią się modelami, systemem sterowania, rozmiarami, wagą oraz dostępnymi akcesoriami. Łóżko rehabilitacyjne również może służyć osobie starszej. Wiele spośród osób starszych to osoby...

  Czytaj dalej
Showing 1 to 12 of 131 (11 Pages)