Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail

Najnowsze posty

 • Likopen - prozdrowotny związek ukryty w pomidorach
  Likopen - prozdrowotny związek ukryty w pomidorach
  68 Wyświetlenia

  Produkty roślinne to doskonałe źródło wielu ważnych związków odżywczych. Wśród poszczególnych gatunków warzyw i owoców możemy znaleźć te szczególnie bogate w cenne składniki. Doskonałym przykładem są pomidory. Spożywając je możemy dostarczyć naszemu organizmu nie tylko witaminy grup C i E oraz potas, ale również związek chemiczny o nazwie likopen. Ze względu na szczególne właściwości prozdrowotne likopenu, dziś przyjrzymy się właśnie jemu.

  Czytaj dalej
 • Metatarsalgia - przyczyny, objawy, leczenie
  Metatarsalgia - przyczyny, objawy, leczenie
  55 Wyświetlenia

  Metatarsalgia to dolegliwości bólowe, zlokalizowane pod głowami kości śródstopia. Przyczyny bólu mogą być różne, dlatego pacjent zgłaszający tego rodzaju dolegliwości, powinien zostać poddany szczegółowej diagnostyce ortopedycznej. Zwykle przyczyn bólu należy szukać w podrażnieniu: tkanek miękkich, aparatu torebkowo- więzadłowego, kaletek, tkanki podskórnej i stawów śródstopno- paliczkowych.

  Czytaj dalej
 • Czy ashwagandha jest zdrowa?
  Czy ashwagandha jest zdrowa?
  51 Wyświetlenia

  Gdy jakaś roślina lub substancja staje się niezwykle popularna i mówi się o niej w samych superlatywach, wiele osób zaczyna poszukiwać informacji na temat tego, czy jest ona zdrowa i bezpieczna dla ludzkiego organizmu. Podobnie jest w przypadku ashwagandhy, na którą można zaobserwować obecnie dość spore zainteresowanie. Witania ospała przedstawiana jest jako roślina, która ogólnie wspomaga organizm, pozwala poprawić tężyznę fizyczną, a także redukować stres. W końcu stosowana jest w Indiach...

  Czytaj dalej
 • Zwyrodnienie plamki żółtej - czy grozi także Tobie?
  Zwyrodnienie plamki żółtej - czy grozi także Tobie?
  70 Wyświetlenia

  Wzrok to jeden ze zmysłów, który dla zdecydowanej większości ludzi jest najważniejszym środkiem poznawania otaczającej rzeczywistości. Utrzymywanie go w dobrej kondycji jest zatem kluczowe dla zdrowia. Niestety nie zawsze mamy na to całkowity wpływ. Jedną z powszechnych chorób dotykających narząd wzroku jest zwyrodnienie plamki żółtej związane z wiekiem. Jakie są objawy tego schorzenia i kogo dotyczą?

  Czytaj dalej
 • Pokarm, który poprawi Twoje zdrowie - czym są Superfoods?
  Pokarm, który poprawi Twoje zdrowie - czym są Superfoods?
  118 Wyświetlenia
  1 Komentarz
  (5.0)

  Powszechnie wiadomo, że rodzaj diety oraz jakość spożywanego pokarmu wymiernie wpływają na stan zdrowia naszego organizmu. W optymalnym żywieniu warto zadbać zatem nawet o szczegóły. Jednym z odkryć ostatnich kilkunastu lat są produkty spożywcze określane jako superfoods. Swoje miano zyskały ze względu na bogatość związków odżywczych, błonnika i witamin. Jakie produkty można zatem zaliczyć do super-jedzenia i jak włączyć je w codzienną dietę?

  Czytaj dalej
 • Refluks żołądkowo-przełykowy
  Refluks żołądkowo-przełykowy
  140 Wyświetlenia

  Refluks żołądkowo-przełykowy nazywany także chorobą refluksową przełyku lub refluksem żołądka jest schorzeniem występującym bardzo często w populacji krajów rozwiniętych i wysoko uprzemysłowionych - wylicza się, że dotyczy średnio nawet 20-40% dorosłej populacji. 10% społeczeństwa doznaje nieprzyjemnych objawów refluksu każdego dnia, a już co 5 osoba raz w tygodniu.

  Czytaj dalej
 • Melatonina na sen - popraw swoje samopoczucie oraz odzyskaj siły
  Melatonina na sen - popraw swoje samopoczucie oraz odzyskaj siły
  194 Wyświetlenia

  Sen to jeden z najbardziej istotnych i korzystnych sposobów na regenerację naszego organizmu. Pozytywnie wpływa na samopoczucie psychiczne oraz fizyczne, a jego optymalna ilość jest niezbędna do zachowania podstawowych procesów witalnych. Niestety nadmierne obciążenie stresem, zaburzenia hormonalne oraz wydarzenia dnia codziennego mogą być powodem problemów z zasypianiem oraz wydatnie wpływać na jakość snu. By go poprawić warto stosować melatoninę o udowodnionej skuteczności.

  Czytaj dalej
 • Pielęgnacja skóry po zabiegach medycyny estetycznej
  Pielęgnacja skóry po zabiegach medycyny estetycznej
  144 Wyświetlenia

  Zabiegi medycyny estetycznej stają się coraz popularniejsze. Lista zabiegów medycyny estetycznej, z których można skorzystać w każdym wieku, jest długa, tak samo jak lista ich zalet. Warto jednak pamiętać, że osiągnięcie optymalnych efektów jest możliwe, tylko jeśli po zabiegach skóra będzie właściwie pielęgnowana oraz regenerowana. Jak prawidłowo dbać o jej kondycje np. po peelingu kawitacyjnym czy liftingu wampirzym?

  Czytaj dalej
 • Sposoby na oczyszczanie języka i wybór odpowiedniej szczoteczki
  Sposoby na oczyszczanie języka i wybór odpowiedniej szczoteczki
  169 Wyświetlenia

  Należy pamiętać o tym, że nie tylko nasze zęby potrzebują kompleksowej higieny i ochrony. Nieczystości oraz osady zbierają się również na języku, co ma wpływ na pojawianie się różnych dolegliwości jamy ustnej. Jak najlepiej zadbać o język? Jak długo należy go czyścić? O tym, a także o sposobach na jego higienę, przeczytasz w poniższym artykule.

  Czytaj dalej
 • Implanty, jako skuteczny sposób na braki w uzębieniu
  Implanty, jako skuteczny sposób na braki w uzębieniu
  129 Wyświetlenia

  Braki w uzębieniu mogą mieć bardzo negatywny wpływ na wiele aspektów życia. Na szczęście w dzisiejszych czasach problem ten można rozwiązać za pomocą zastosowania implantów zębowych. Dzięki odbudowaniu uzębienia w taki sposób pacjenci zyskują szansę na piękny i zdrowy uśmiech. Jakie są, więc główne zalety implantów zębowych? Dlaczego warto zdecydować się na właśnie tę metodę?

  Czytaj dalej
 • Termohigrometry - zasada działania i podstawowe wykorzystane w przemyśle
  Termohigrometry - zasada działania i podstawowe wykorzystane w przemyśle
  216 Wyświetlenia

  Wilgotność jest pojęciem opisującym zjawisko występowania wody w różnych postaciach w otaczającym nas środowisku. Woda może występować w postaci czystej, w mieszaninie z ciałami stałymi i cieczami, jako składnik roztworów oraz mieszanin parowo- -gazowych. Najczęściej spotykaną naturalną mieszaniną parowo-gazową jest oczywiście powietrze

  Czytaj dalej
 • Jakie wymagania muszą spełniać meble medyczne?
  Jakie wymagania muszą spełniać meble medyczne?
  257 Wyświetlenia

  Meble medyczne są kluczowym elementem wyposażenia każdej placówki zdrowotnej, czy gabinetów lekarskich. W zależności od przeznaczenia są to: łóżka, szafy, szafki, czy stoliki zabiegowe. Muszą być produkowane zgodnie z obowiązującymi wytycznymi.

  Czytaj dalej
Showing 1 to 12 of 93 (8 Pages)