Popularne posty

  • Hydrodekompresja cieśni nadgarstka rozwiązaniem dla osób w początkowym stadium ZCN?
    Hydrodekompresja cieśni nadgarstka rozwiązaniem dla osób w początkowym stadium ZCN?
    2074 Wyświetlenia
    2 Komentarze
    (5.0)

    Zespół cieśni nadgarstka to częste schorzenie, które dotyka dłoni i nadgarstków. Jest on spowodowany uciskiem nerwu pośrodkowego, który biegnie przez tunel nadgarstka. Objawy zespołu cieśni nadgarstka obejmują drętwienie, mrowienie i ból w dłoni i palcach. Hydrodekompresja jest innowacyjną i miniinwazyjną metodą leczenia zmian początkowych związanych z ZCN. W tym artykule omówimy jak hydrodekompresja działa na zmniejszenie objawów i poprawę jakości życia osób cierpiących na zespół kanału...

    Czytaj dalej
  • Torbiele tarczycy: przyczyny, objawy, diagnoza i leczenie
    Torbiele tarczycy: przyczyny, objawy, diagnoza i leczenie
    2062 Wyświetlenia

    Torbiel tarczycy to jedno z najczęstszych schorzeń tarczycy. Jest to pęcherzyk wypełniony płynem, który może pojawić się w różnych miejscach tarczycy. Choć większość torbieli tarczycy jest łagodna, to jednak w niektórych przypadkach może być objawem poważniejszego schorzenia. W tym artykule omówimy przyczyny, objawy oraz metody leczenia torbieli tarczycy. Dowiesz się również, jakie badania należy wykonać, aby postawić właściwą diagnozę i jakie są perspektywy leczenia.

    Czytaj dalej
  • Łojotokowe zapalenie skóry - przyczyny, objawy, leczenie
    Łojotokowe zapalenie skóry - przyczyny, objawy, leczenie
    2006 Wyświetlenia

    Łojotokowe zapalenie skóry jest chorobą dermatologiczną, która dotyka około 3 procent populacji. Do chorób łojotokowych należą także trądzik różowaty i trądzik pospolity. Łojotokowe zapalenie skóry może występować razem z wyżej wymienionymi przypadłościami, a nawet zaostrzać te choroby.

    Czytaj dalej
  • Jak utrzymać skórę ciała w dobrej kondycji?
    Jak utrzymać skórę ciała w dobrej kondycji?
    2001 Wyświetlenia

    Każda kobieta chciałaby cieszyć się jak najdłużej młodym i zdrowym wyglądem. Aby utrzymać skórę ciała w dobrej kondycji, należy zadbać o jej codzienną pielęgnację i zdrowy styl życia. W zależności od rodzaju skóry, wieku czy pory roku mogą być potrzebne w tym celu inne kosmetyki. Stosując się jednak do kilku istotnych zasad można uniknąć przedwczesnych oznak starzenia się.

    Czytaj dalej
  • Zespół Arnolda-Chiariego: przyczyny, objawy, diagnoza, leczenie i prognoza
    Zespół Arnolda-Chiariego: przyczyny, objawy, diagnoza, leczenie i prognoza
    1952 Wyświetlenia

    Zespół Arnolda-Chiariego to rzadka choroba neurologiczna, która dotyka układu nerwowego. Charakteryzuje się obniżeniem poziomu mózgu oraz przemieszczeniem móżdżku i rdzenia kręgowego w kierunku kanału kręgowego. Choroba ta może prowadzić do poważnych zaburzeń funkcjonowania organizmu, takich jak trudności w oddychaniu, zaburzenia równowagi czy problemy z mową. W artykule omówimy przyczyny, objawy oraz metody leczenia zespołu Arnolda-Chiariego, aby pomóc pacjentom zrozumieć tę chorobę i jak...

    Czytaj dalej
  • Przegląd preparatów wspomagających w okresie menopauzy
    Przegląd preparatów wspomagających w okresie menopauzy
    1950 Wyświetlenia

    Menopauza nie zawsze bywa przyjemna, jednak każda kobieta po przekroczeniu pewnego etapu w życiu musi się z nią zmierzyć. Nocne poty, uderzenia gorąca i wrażenie ogólnego rozbicia to tylko niektóre z uciążliwych dolegliwości związanych z klimakterium. W tym celu przygotowaliśmy dla Państwa przegląd preparatów pomocnych przetrwać ten trudny czas dając poczucie komfortu i spokoju.

    Czytaj dalej
  • Metatarsalgia - przyczyny, objawy, leczenie
    Metatarsalgia - przyczyny, objawy, leczenie
    1927 Wyświetlenia

    Metatarsalgia to dolegliwości bólowe, zlokalizowane pod głowami kości śródstopia. Przyczyny bólu mogą być różne, dlatego pacjent zgłaszający tego rodzaju dolegliwości, powinien zostać poddany szczegółowej diagnostyce ortopedycznej. Zwykle przyczyn bólu należy szukać w podrażnieniu: tkanek miękkich, aparatu torebkowo- więzadłowego, kaletek, tkanki podskórnej i stawów śródstopno- paliczkowych.

    Czytaj dalej
  • Karłowatość przysadkowa: przyczyny, objawy, diagnoza i leczenie
    Karłowatość przysadkowa: przyczyny, objawy, diagnoza i leczenie
    1867 Wyświetlenia

    Karłowatość przysadkowa to rzadka choroba endokrynologiczna, która dotyka około jednej na milion osób. Jest to stan, w którym przysadka mózgowa nie produkuje wystarczającej ilości hormonu wzrostu, co prowadzi do zahamowania wzrostu i rozwoju u dzieci oraz do różnych problemów zdrowotnych u dorosłych. Choroba ta może mieć różne przyczyny, w tym wady genetyczne, urazy mózgu lub choroby autoimmunologiczne. W artykule omówimy objawy, diagnozę i leczenie karłowatości przysadkowej oraz jej wpływ na...

    Czytaj dalej
  • Ekstrakt z zielonej herbaty - czy warto go stosować?
    Ekstrakt z zielonej herbaty - czy warto go stosować?
    1806 Wyświetlenia

    Suplementy diety mogą mieć działanie oczyszczające dla organizmu. Dzięki nim można pozbyć się toksyn, zneutralizować działanie wolnych rodników, które negatywnie wpływają na organizm i są czynnikami chorobotwórczymi. Wiele osób sięga po ekstrakt z zielonej herbaty. Czy warto go stosować? Jakie ma działanie i czy rzeczywiście jest dobrym uzupełnieniem codziennej diety?

    Czytaj dalej
  • Jak prawidłowo myć włosy?
    Jak prawidłowo myć włosy?
    1806 Wyświetlenia

    Mycie włosów to pozornie prosta rzecz. Wystarczy nałożyć szampon, umyć włosy, a następnie spłukać produkt. Niestety bardzo często okazuje się, że czynność ta wykonywana jest szybko i niedbale, przez co pomijane są ważne zasady mające wpływ na późniejszy wygląd i kondycję włosów. Jak myć prawidłowo włosy, aby móc cieszyć się piękną fryzurą?

    Czytaj dalej
  • Niedokrwistość z niedoboru żelaza - najpopularniejszy rodzaj anemii w Polsce
    Niedokrwistość z niedoboru żelaza - najpopularniejszy rodzaj anemii w Polsce
    1801 Wyświetlenia

    Doskwiera Tobie utrzymujące się osłabienie oraz utrata koncentracji? Masz problemy z wysiłkiem fizycznym, a także bóle głowy i kołatania serca? Te niespecyficzne objawy mogą być sygnałem, że Twój organizm mierzy się z niedokrwistością. Najbardziej powszechną odmianą niedokrwistości jest ta, której patogeneza koreluje z poziomem żelaza w ustroju. Jak przebiega zatem niedokrwistość z niedoboru żelaza i jakie kroki możemy podjąć by się przed nią uchronić?

    Czytaj dalej
  • Pielęgnacja włosów - co warto wiedzieć?
    Pielęgnacja włosów - co warto wiedzieć?
    1636 Wyświetlenia

    Na wygląd włosów ma wpływ wiele różnorodnych czynników, takich jak codzienne nawyki, dieta czy stan zdrowia. Duże znaczenie ma również odpowiednia pielęgnacja z użyciem kosmetyków dostosowanych do danego typu włosa. Z tego względu należy zawsze zwracać uwagę na skład produktów. Poza tym stosując się do kilku prostych zasad możemy osiągnąć zaskakująco pozytywne efekty.

    Czytaj dalej
Showing 37 to 48 of 1090 (91 Pages)