Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
 • Leczenie otyłości - jakie mamy dziś metody?
  Leczenie otyłości - jakie mamy dziś metody?
  45 Wyświetlenia

  Otyłość to jeden z palących problemów społeczeństw wysoko rozwiniętych. Choć jest powiązana z dobrobytem może prowadzić do wielu szkodliwych dla zdrowia następstw. Zrzucenie nadmiarowych kilogramów zazwyczaj nie jest proste. Istnieją jednak sposoby wspomagające ten proces. Można wśród nich wyróżnić zmianę stylu życia, leczenie farmakologiczne oraz zabieg chirurgiczny. Na czym polegają?

  Czytaj dalej
 • Dlaczego warto myć zęby szczoteczką soniczną?
  Dlaczego warto myć zęby szczoteczką soniczną?
  43 Wyświetlenia

  Prawidłowa higiena jamy ustnej pozwala cieszyć się pięknym uśmiechem i zdrowymi zębami przez długie lata. Bardzo istotny jest w tym kontekście wybór odpowiedniej szczoteczki, która umożliwi precyzyjne czyszczenie nie tylko zębów, ale również dziąseł i języka. Stomatolodzy coraz częściej rekomendują szczoteczki soniczne. Dlaczego warto ich używać?

  Czytaj dalej
 • Miastenia - jak rozpoznać tę chorobę neurologiczną?
  Miastenia - jak rozpoznać tę chorobę neurologiczną?
  52 Wyświetlenia

  Choć nie zdarza się często może mieć fatalne skutki. Choroba Erba-Goldflama zwana również miastenią prowadzi do spadku siły mięśniowej co może skutkować nawet niewydolnością oddechową. Dlatego ważne jest by nie bagatelizować początkowych objawów choroby. Jak zatem rozpoznać miastenię i jakie są metody jej leczenia? 

  Czytaj dalej
 • Zespół Pica, czyli dlaczego chory zjada ziemię, lód oraz szkło
  Zespół Pica, czyli dlaczego chory zjada ziemię, lód oraz szkło
  60 Wyświetlenia
  1 Komentarz
  (5.0)

  W dzisiejszych czasach różnorodność diet nie dziwi - dzięki globalizacji mamy dostęp do wszelakich pokarmów z najdalszych zakątków świata. Próbowanie nowych rzeczy to nic złego. Problem pojawia się jednak kiedy dieta jest nieodpowiednio zbilansowana bądź też wręcz szkodliwa. Przykładem takiego zaburzenia jest zespół Pica - choroba, która objawia się skłonnością do spożywania rzeczy niebędących pokarmem. Skąd się ona bierze i czy da się ją wyleczyć?

  Czytaj dalej
 • Pasta do szczoteczki sonicznej - czy jest jakaś różnica?
  Pasta do szczoteczki sonicznej - czy jest jakaś różnica?
  90 Wyświetlenia

  Pasta do szczoteczki sonicznej powinna być wybrana w staranny sposób. Jak się bowiem okazuje nie każdy produkt sprawdzi się tak samo dobrze. Szczoteczki soniczne charakteryzują się specyficznym sposobem działania. Silniczek emitujący drgania oraz fale dźwiękowe o określonej częstotliwości wykazują działanie bakteriobójcze. To nowoczesne rozwiązanie cechuje się bardzo wysoką skutecznością, dlatego też stanowi idealną propozycję dla wszystkich osób chcących skutecznie zadbać o higienę jamy...

  Czytaj dalej
 • Olej kokosowy w kuchni i w kosmetykach
  Olej kokosowy w kuchni i w kosmetykach
  52 Wyświetlenia

  Olej kokosowy i jego szeroka dostępność rewolucjonizują nasz świat. Niektórzy już dawno zaczęli stosować go jako zamiennik tradycyjnych olejów w kuchni. Sięga też po niego przemysł kosmetyczny. Dlaczego? Jest on tani, prosty w swoim składzie, a jednocześnie doskonale pełni swoją rolę oleju, który dostarcza odpowiednich składników potrzebnych nam i naszemu ciału. Olej kokosowy zawiera ponad 80% kwasu laurynowego, a więc kwasu tłuszczowego niezwykle potrzebnego w naszym organizmie.

  Czytaj dalej
 • Witamina B3 - wiedza w pigułce
  Witamina B3 - wiedza w pigułce
  60 Wyświetlenia

  Witamina B3, znana też jako witamina PP bądź niacyna, pełni niezwykle ważną funkcję w organizmie każdego człowieka. Wpływa ona na skórę, bierze udział w wielu procesach metabolicznych, układ pokarmowy oraz nerwowy. Zarówno jej nadmiar, jak i niedobór może być bardzo niebezpieczny dla zdrowia. Co jest źródłem witaminy B3? Jaka jest jej rola w organizmie? Sprawdź!

  Czytaj dalej
 • Hydrodekompresja cieśni nadgarstka rozwiązaniem dla osób w początkowym stadium ZCN?
  Hydrodekompresja cieśni nadgarstka rozwiązaniem dla osób w początkowym stadium ZCN?
  123 Wyświetlenia

  Zespół cieśni nadgarstka to częste schorzenie, które dotyka dłoni i nadgarstków. Jest on spowodowany uciskiem nerwu pośrodkowego, który biegnie przez tunel nadgarstka. Objawy zespołu cieśni nadgarstka obejmują drętwienie, mrowienie i ból w dłoni i palcach. Hydrodekompresja jest innowacyjną i miniinwazyjną metodą leczenia zmian początkowych związanych z ZCN. W tym artykule omówimy jak hydrodekompresja działa na zmniejszenie objawów i poprawę jakości życia osób cierpiących na zespół kanału...

  Czytaj dalej
 • Pokochaj błonnik! Korzyści zdrowotne regularnego spożywania błonnika
  Pokochaj błonnik! Korzyści zdrowotne regularnego spożywania błonnika
  111 Wyświetlenia

  Błonnik pokarmowy to substancja o szczególnym znaczeniu w procesie odżywczym. Szczególnie dziś w dobie wysokoprzetworzonych pokarmów jego braki w diecie mogą być odczuwalne. Na szczęście niedobory błonnika stosunkowo łatwo uzupełnić modyfikując nawyki żywieniowe lub też prowadząc suplementację. Jakie są zatem korzyści wynikające ze spożywania błonnika? Czy warto zakupić błonnik pokarmowy? 

  Czytaj dalej
 • Szkolenie zarządzanie stresem, czyli poradź sobie ze stresem!
  Szkolenie zarządzanie stresem, czyli poradź sobie ze stresem!
  60 Wyświetlenia

  Stres jest naturalną reakcją na każde dostrzeżone zagrożenie lub wyzwanie. Jest to sposób organizmu na przygotowanie nas do podjęcia działania. Nie oznacza to, że powinniśmy akceptować stres. Warto nauczyć się nim zarządzać i radzić sobie ze stresem, na przykład uczestnicząc w szkoleniu zarządzanie stresem.

  Czytaj dalej
 • Krzesełko toaletowo-prysznicowe - ułatwienie dla osób z niepełnosprawnością
  Krzesełko toaletowo-prysznicowe - ułatwienie dla osób z niepełnosprawnością
  60 Wyświetlenia

  Osoby z niepełnosprawnością oraz ich opiekunowie doskonale wiedzą, jak poważne trudności sprawia skorzystanie z toalety, lub wzięcie kąpieli przez pacjenta. Na szczęście na rynku dostępne są specjalne krzesełka sanitarne, dzięki którym utrzymanie właściwej higieny staje się prostsze. Jeszcze większym udogodnieniem są wózki toaletowo-prysznicowe, używane zarówno w ośrodkach rehabilitacyjnych, jak i prywatnych mieszkaniach. 

  Czytaj dalej
 • Jak uzyskać dofinansowanie do łóżka rehabilitacyjnego?
  Jak uzyskać dofinansowanie do łóżka rehabilitacyjnego?
  112 Wyświetlenia

  Opieka nad chorym leżącym wymaga nie tylko pełnego zaangażowania, ale także zaopatrzenia w odpowiedni sprzęt medyczny. Dobre łóżko rehabilitacyjne ułatwia opiekę nad osobą chorą czy niepełnosprawną, ale także wspomaga rehabilitację (pomaga samodzielnie wstać czy zmienić pozycję). W poniższym artykule opowiemy nieco więcej o łóżkach rehabilitacyjnych i podpowiemy, jak uzyskać dofinansowanie.

  Czytaj dalej
Showing 1 to 12 of 137 (12 Pages)