Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
 • Pokarm, który poprawi Twoje zdrowie - czym są Superfoods?
  Pokarm, który poprawi Twoje zdrowie - czym są Superfoods?
  74 Wyświetlenia
  1 Komentarz
  (5.0)

  Powszechnie wiadomo, że rodzaj diety oraz jakość spożywanego pokarmu wymiernie wpływają na stan zdrowia naszego organizmu. W optymalnym żywieniu warto zadbać zatem nawet o szczegóły. Jednym z odkryć ostatnich kilkunastu lat są produkty spożywcze określane jako superfoods. Swoje miano zyskały ze względu na bogatość związków odżywczych, błonnika i witamin. Jakie produkty można zatem zaliczyć do super-jedzenia i jak włączyć je w codzienną dietę?

  Czytaj dalej
 • Refluks żołądkowo-przełykowy
  Refluks żołądkowo-przełykowy
  77 Wyświetlenia

  Refluks żołądkowo-przełykowy nazywany także chorobą refluksową przełyku lub refluksem żołądka jest schorzeniem występującym bardzo często w populacji krajów rozwiniętych i wysoko uprzemysłowionych - wylicza się, że dotyczy średnio nawet 20-40% dorosłej populacji. 10% społeczeństwa doznaje nieprzyjemnych objawów refluksu każdego dnia, a już co 5 osoba raz w tygodniu.

  Czytaj dalej
 • Melatonina na sen - popraw swoje samopoczucie oraz odzyskaj siły
  Melatonina na sen - popraw swoje samopoczucie oraz odzyskaj siły
  141 Wyświetlenia

  Sen to jeden z najbardziej istotnych i korzystnych sposobów na regenerację naszego organizmu. Pozytywnie wpływa na samopoczucie psychiczne oraz fizyczne, a jego optymalna ilość jest niezbędna do zachowania podstawowych procesów witalnych. Niestety nadmierne obciążenie stresem, zaburzenia hormonalne oraz wydarzenia dnia codziennego mogą być powodem problemów z zasypianiem oraz wydatnie wpływać na jakość snu. By go poprawić warto stosować melatoninę o udowodnionej skuteczności.

  Czytaj dalej
 • Pielęgnacja skóry po zabiegach medycyny estetycznej
  Pielęgnacja skóry po zabiegach medycyny estetycznej
  116 Wyświetlenia

  Zabiegi medycyny estetycznej stają się coraz popularniejsze. Lista zabiegów medycyny estetycznej, z których można skorzystać w każdym wieku, jest długa, tak samo jak lista ich zalet. Warto jednak pamiętać, że osiągnięcie optymalnych efektów jest możliwe, tylko jeśli po zabiegach skóra będzie właściwie pielęgnowana oraz regenerowana. Jak prawidłowo dbać o jej kondycje np. po peelingu kawitacyjnym czy liftingu wampirzym?

  Czytaj dalej
 • Sposoby na oczyszczanie języka i wybór odpowiedniej szczoteczki
  Sposoby na oczyszczanie języka i wybór odpowiedniej szczoteczki
  128 Wyświetlenia

  Należy pamiętać o tym, że nie tylko nasze zęby potrzebują kompleksowej higieny i ochrony. Nieczystości oraz osady zbierają się również na języku, co ma wpływ na pojawianie się różnych dolegliwości jamy ustnej. Jak najlepiej zadbać o język? Jak długo należy go czyścić? O tym, a także o sposobach na jego higienę, przeczytasz w poniższym artykule.

  Czytaj dalej
 • Implanty, jako skuteczny sposób na braki w uzębieniu
  Implanty, jako skuteczny sposób na braki w uzębieniu
  96 Wyświetlenia

  Braki w uzębieniu mogą mieć bardzo negatywny wpływ na wiele aspektów życia. Na szczęście w dzisiejszych czasach problem ten można rozwiązać za pomocą zastosowania implantów zębowych. Dzięki odbudowaniu uzębienia w taki sposób pacjenci zyskują szansę na piękny i zdrowy uśmiech. Jakie są, więc główne zalety implantów zębowych? Dlaczego warto zdecydować się na właśnie tę metodę?

  Czytaj dalej
 • Termohigrometry - zasada działania i podstawowe wykorzystane w przemyśle
  Termohigrometry - zasada działania i podstawowe wykorzystane w przemyśle
  187 Wyświetlenia

  Wilgotność jest pojęciem opisującym zjawisko występowania wody w różnych postaciach w otaczającym nas środowisku. Woda może występować w postaci czystej, w mieszaninie z ciałami stałymi i cieczami, jako składnik roztworów oraz mieszanin parowo- -gazowych. Najczęściej spotykaną naturalną mieszaniną parowo-gazową jest oczywiście powietrze

  Czytaj dalej
 • Jakie wymagania muszą spełniać meble medyczne?
  Jakie wymagania muszą spełniać meble medyczne?
  215 Wyświetlenia

  Meble medyczne są kluczowym elementem wyposażenia każdej placówki zdrowotnej, czy gabinetów lekarskich. W zależności od przeznaczenia są to: łóżka, szafy, szafki, czy stoliki zabiegowe. Muszą być produkowane zgodnie z obowiązującymi wytycznymi.

  Czytaj dalej
 • Dieta pudełkowa - czym się charakteryzuje?
  Dieta pudełkowa - czym się charakteryzuje?
  123 Wyświetlenia

  Niejedna osoba, która prowadzi stosunkowo intensywny tryb życia, jada stale niezdrowe oraz przetworzone rzeczy. Tak jest po prostu łatwiej oraz szybciej. Prawda jest jednak taka, że działanie to bardzo negatywnie odbija się na zdrowiu. Organizm każdego człowieka potrzebuje konkretnych składników do poprawnego funkcjonowania, a w fast-foodach oraz innych podobnych rzeczach tego nie znajdziemy. Jak temu zaradzić? Sposobem na zdrowe oraz szybkie odżywianie jest dieta pudełkowa, która z roku na...

  Czytaj dalej
 • Prezent na dzień babci i dziadka. Czy można znaleźć go w aptece?
  Prezent na dzień babci i dziadka. Czy można znaleźć go w aptece?
  236 Wyświetlenia

  Dzień babci oraz dzień dziadka to święta obchodzone w Polsce w sposób szczególny. Są one wyrazem uznania, miłości oraz pamięci wobec seniorów. Najlepszą formą wdzięczności dla bliskich jest oczywiście wspólne spędzenie czasu poświęconego na rozmowę, wspominanie czy spacer. Dodatkiem może być oryginalny prezent, który przyda się starszej osobie. Przedstawiamy zatem pomysły na wyjątkowy prezent na dzień babci i dziadka dostępne w Aptece.

  Czytaj dalej
 • Pulsoksymetr - czy warto mieć go w domu?
  Pulsoksymetr - czy warto mieć go w domu?
  282 Wyświetlenia
  1 Komentarz
  (5.0)

  Pulsoksymetry to urządzenia elektroniczne, które spotkać można na niemal każdym oddziale szpitalnym. Umożliwiają one szybki i bezbolesny pomiar saturacji (wysycenie tlenem) krwi tętniczej. W ostatnim czasie, przez pandemię COVID-19  pulsoksymetr  stał się popularnym narzędziem diagnostycznym wchodzącym w skład wielu domowych apteczek. Jak zatem działają i ile kosztują pulsoksymetry? Czy warto zakupić takie urządzenie na użytek prywatny?

  Czytaj dalej
 • Rehabilitacja domowa - Skuteczna walka z bólem
  Rehabilitacja domowa - Skuteczna walka z bólem
  156 Wyświetlenia

  Pacjenci potrzebujący rehabilitacji, korzystać mogą zarówno z terapii ambulatoryjnej, jak i domowej. Dziś skupimy się na tej drugiej kwestii, czyli na rehabilitacji domowej. Czym jest? Kto i kiedy może korzystać z takiego rozwiązania? Zachęcamy do lektury!

  Czytaj dalej
Showing 1 to 12 of 89 (8 Pages)