Opinie o Nas
Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
 • Badanie moczu - jak uniknąć błędów przedlaboratoryjnych?
  Badanie moczu - jak uniknąć błędów przedlaboratoryjnych?
  90 Przeczytano

  Coraz większa świadomość zdrowotna pacjentów znajduje swoje odzwierciedlenie w szerokim zakresie dostępnych na rynku badań diagnostycznych. Jednym z najstarszych i najpowszechniejszych z nich jest badanie ogólne moczu będące próbą nieinwazyjną i przyjazną dla pacjenta. Jak w każdym badaniu musimy jednak pamiętać o paru ważnych zasadach, tak aby uniknąć błędów przedlaboratoryjnych obciążających wyniki.

  Czytaj dalej
 • Jak leczyć łuszczycę?
  Jak leczyć łuszczycę?
  123 Przeczytano

  Łuszczyca to powszechna choroba dermatologiczna, która może dotknąć każdego niezależnie od wieku. Mimo że najczęściej jej objawy nie są groźne dla zdrowia, to jednak mogą pogarszać jakość życia, gdyż są przyczyną nieestetycznego wyglądu, fizycznego dyskomfortu i złego samopoczucia. Z tego względu warto szybko reagować po zauważeniu pierwszych symptomów i skorzystać z pomocy lekarza, aby rozpoznał chorobę oraz doradził odpowiedni sposób leczenia.

  Czytaj dalej
 • Jakie mamy rodzaje łuszczycy?
  Jakie mamy rodzaje łuszczycy?
  156 Przeczytano

  Łuszczyca to choroba dermatologiczna o charakterze przewlekłym i nawracającym. Dzieli się na różne rodzaje, rzadziej lub częściej występujące, które różnią się wyglądem i intensywnością zmian skórnych oraz miejscami pojawienia się objawów. Schorzenie można także podzielić na podtypy, które odróżniają się najczęstszą przyczyną i wiekiem zachorowania. Z tego względu warto przed podjęciem terapii skonsultować się z lekarzem w celu rozpoznania typu choroby i dobrania odpowiedniego leczenia.

  Czytaj dalej
 • Co to jest łuszczyca i jakie są jej objawy?
  Co to jest łuszczyca i jakie są jej objawy?
  147 Przeczytano

  Łuszczyca to często występująca niezależnie od płci choroba skóry. Jej przyczyna nie jest do końca znana, jednak wpływ na nią ma szereg różnorodnych czynników. Może pojawić się w każdym wieku, ale najczęściej dotyczy osób w okresie dojrzewania między 50 a 60 rokiem życia. Mimo że jej objawy nie są w większości przypadków groźne dla zdrowia, to mają znaczący wpływ na wygląd i samopoczucie, dlatego warto reagować, widząc pierwsze oznaki.

  Czytaj dalej
 • Orteza - rodzaje, funkcje, zastosowanie
  Orteza - rodzaje, funkcje, zastosowanie
  162 Przeczytano

  Orteza to aparat ortopedyczny, który jest powszechnie stosowany podczas leczenia urazów różnych części ciała. Ten produkt ma zadanie podobne do klasycznego gipsu, który zakładany jest na złamania. Jednak orteza jest o wiele lżejsza i znacznie mniej ogranicza sprawność ruchową pacjenta niż opatrunek gipsowy. Ponadto znajduje ona zastosowanie w stabilizacji stawów, choćby podczas zerwań więzadeł czy odniesienia innych kontuzji. Orteza musi być jednak doskonale dopasowana do konkretnego urazu...

  Czytaj dalej
 • Pielęgnacja włosów - co warto wiedzieć?
  Pielęgnacja włosów - co warto wiedzieć?
  283 Przeczytano

  Na wygląd włosów ma wpływ wiele różnorodnych czynników, takich jak codzienne nawyki, dieta czy stan zdrowia. Duże znaczenie ma również odpowiednia pielęgnacja z użyciem kosmetyków dostosowanych do danego typu włosa. Z tego względu należy zawsze zwracać uwagę na skład produktów. Poza tym stosując się do kilku prostych zasad możemy osiągnąć zaskakująco pozytywne efekty.

  Czytaj dalej
 • Jak prawidłowo myć włosy?
  Jak prawidłowo myć włosy?
  284 Przeczytano

  Mycie włosów to pozornie prosta rzecz. Wystarczy nałożyć szampon, umyć włosy, a następnie spłukać produkt. Niestety bardzo często okazuje się, że czynność ta wykonywana jest szybko i niedbale, przez co pomijane są ważne zasady mające wpływ na późniejszy wygląd i kondycję włosów. Jak myć prawidłowo włosy, aby móc cieszyć się piękną fryzurą?

  Czytaj dalej
 • Regeneracja włosów - czym warto się wspomóc?
  Regeneracja włosów - czym warto się wspomóc?
  292 Przeczytano

  Mycie włosów to pozornie prosta rzecz. Wystarczy nałożyć szampon, umyć włosy, a następnie spłukać produkt. Niestety bardzo często okazuje się, że czynność ta wykonywana jest szybko i niedbale, przez co pomijane są ważne zasady mające wpływ na późniejszy wygląd i kondycję włosów. Jak myć prawidłowo włosy, aby móc cieszyć się piękną fryzurą?

  Czytaj dalej
 • Kosmetyki to nie wszystko - jak jeszcze zadbać o ciało?
  Kosmetyki to nie wszystko - jak jeszcze zadbać o ciało?
  243 Przeczytano

  Chcąc odpowiednio zadbać o ciało nie wystarczy jedynie używać dobrych kosmetyków. Na zdrowie i piękno skóry wpływa również wiele innych czynników, takich jak codzienne nawyki, dieta bogata w witaminy i inne składniki odżywcze oraz wystarczająca dawka ruchu. Zmieniając tryb życia można na dłużej zachować młody wygląd i polepszyć swoje samopoczucie.

  Czytaj dalej
 • Jak utrzymać skórę ciała w dobrej kondycji?
  Jak utrzymać skórę ciała w dobrej kondycji?
  193 Przeczytano

  Każda kobieta chciałaby cieszyć się jak najdłużej młodym i zdrowym wyglądem. Aby utrzymać skórę ciała w dobrej kondycji, należy zadbać o jej codzienną pielęgnację i zdrowy styl życia. W zależności od rodzaju skóry, wieku czy pory roku mogą być potrzebne w tym celu inne kosmetyki. Stosując się jednak do kilku istotnych zasad można uniknąć przedwczesnych oznak starzenia się.

  Czytaj dalej
 • W zdrowym ciele zdrowy duch - dlaczego warto dbać o swoje ciało?
  W zdrowym ciele zdrowy duch - dlaczego warto dbać o swoje ciało?
  175 Przeczytano

  Dbanie o swoje ciało korzystnie wpływa nie tylko na urodę, ale też zdrowie i pogodę ducha. W tym celu warto postarać się o zdrową dietę i nawyki, a także odpowiednią ilość ruchu oraz pielęgnację skóry. Pozwoli to zmniejszyć ryzyko wystąpienia różnorodnych schorzeń, poprawić swój wygląd i nabrać więcej energii, aby czerpać jeszcze więcej radości z codziennego życia.

  Czytaj dalej
 • Gorączka - domowe sposoby na obniżenie temperatury
  Gorączka - domowe sposoby na obniżenie temperatury
  495 Przeczytano

  Podwyższona temperatura ciała bardzo często towarzyszy różnego rodzaju infekcjom lub stanom chorobowym. Mimo, że jest to naturalny objaw związany z systemem obronnym organizmu to jednak nie należy go lekceważyć. Wbrew pozorom, nie zawsze potrzebne są w tym celu leki przeciwgorączkowe. Warto również sięgnąć po tradycyjne, domowe sposoby na obniżenie gorączki.

  Czytaj dalej
 • Rodzaje termometrów, a ich dokładność
  Rodzaje termometrów, a ich dokładność
  704 Przeczytano

  Termometry lekarskie mają ogromne znaczenie podczas kontrolowania przebiegu chorób. Często podwyższona temperatura jest pierwszym objawem pojawienia się infekcji lub przeziębienia, zaś w przypadku obniżonej możemy zaobserwować osłabienie organizmu. Na rynku dostępne są obecnie różnorodne rodzaje termometrów medycznych. W zależności od wybranego modelu, może wskazywać temperaturę z konkretną dokładnością.

  Czytaj dalej
 • Jak prawidłowo mierzyć temperaturę oraz jakie są jej normy?
  Jak prawidłowo mierzyć temperaturę oraz jakie są jej normy?
  456 Przeczytano

  Prawidłowy sposób mierzenia temperatury jest bardzo ważny, aby uzyskać poprawny wynik. W zależności od rodzaju termometru dokonywanie pomiaru nieco się różni. Wbrew również powszechnym przekonaniom nie istnieje precyzyjnie określona, stała temperatura dla każdego człowieka. W zależności od miejsca i godziny pomiaru oraz wieku pacjenta wartość może się wahać nawet do kilku stopni.

  Czytaj dalej
 • Inhalacje - kiedy pomagają i dlaczego warto je robić?
  Inhalacje - kiedy pomagają i dlaczego warto je robić?
  281 Przeczytano

  Inhalacje to klasyczna i wciąż popularna metoda terapii wziewnej, która umożliwia dotarcie leków do chorych sfer układu oddechowego. Doskonale sprawdzą się zarówno w przypadku niegroźnych objawów przeziębienia, jak i w leczeniu ciężkich lub przewlekłych chorób. Mogą być stosowane przez każdego, w tym dzieci powyżej 1 roku życia. Warto je stosować, ponieważ skutecznie zapobiegają nieżytowi nosa i ułatwiają oddychanie.

  Czytaj dalej
 • Jak prawidłowo wykonać inhalację w domu?
  Jak prawidłowo wykonać inhalację w domu?
  384 Przeczytano

  Inhalacje to metoda leczenia stosowana od wieków i nadal uważana za jedną z najbardziej skutecznych w przypadku chorób dróg oddechowych. Doskonale sprawdzą się zarówno na kaszel, katar czy zapchane zatoki, ale też na przewlekłe choroby, takie jak astma, różnego rodzaju alergie czy zapalenie oskrzeli. Obecnie nowoczesne urządzenia pozwalają na łatwe wykonywanie inhalacji w domu. Aby jednak czynność przebiegła prawidłowo należy zastosować się do kilku zasad.

  Czytaj dalej
 • Inhalator - co warto wiedzieć? Jakie mamy rodzaje inhalatorów?
  Inhalator - co warto wiedzieć? Jakie mamy rodzaje inhalatorów?
  266 Przeczytano

  Domowe inhalatory ze względu na rozwój nowych technologii stają się coraz bardziej funkcjonalne i skuteczne. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretny model urządzenia, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych informacji dotyczących działania sprzętu. Dzięki temu nie tylko dużo łatwiej dobierzemy odpowiedni rodzaj inhalatora, ale też nauczymy się poprawnie go używać, co ma duże znaczenie dla efektywności terapii.

  Czytaj dalej
 • Ewa Szubertowska, właścicielka internetowej apteki - Apteka CUD, wyróżniona złotą statuetką Anioła Farmacji!
  Ewa Szubertowska, właścicielka internetowej apteki - Apteka CUD, wyróżniona złotą statuetką Anioła Farmacji!
  2727 Przeczytano 6
  Ocena:
  5.0

  Prestiżową statuetkę Anioła Farmacji odebrało w warszawskim Pałacu Zamoyskich dziesięciu farmaceutów oraz dziesięciu lekarzy z różnych stron Polski. Wśród osób uhonorowanych w szóstej edycji tej cenionej w środowisku medycznym nagrody, znalazła się Ewa Szubertowska, właścicielka między innymi internetowej apteki - Apteka CUD.

  Czytaj dalej
 • Uwaga na odwodnienie!
  Uwaga na odwodnienie!
  347 Przeczytano

  Odwodnienie organizmu to bardzo niebezpieczny stan. Dotyka on zarówno dzieci jak i dorosłych.Spowodowane jest nadmierną utratą wody i elektrolitów z organizmu. Do odwodnienia może dojść zima i latem.

  Czytaj dalej
 • Zadbaj o błonę śluzową nosa. Higiena nosa jest bardzo ważna!
  Zadbaj o błonę śluzową nosa. Higiena nosa jest bardzo ważna!
  443 Przeczytano

  Błona śluzowa nosa oddziela nasz organizm przed światem zewnętrznym. Stanowi doskonałą barierę przed bakteriami i wirusami krążącymi wokół nas. Mechanizm śluzowo - rzęskowy nosa spełnia kluczową rolę w oczyszczaniu nosa przed czynnikami które już wniknęły do nosa.

  Czytaj dalej
Showing 1 to 20 of 39 (2 Pages)

Nowe produkty

Najczęściej kupowane