Najnowsze posty

  • Dla kogo przeznaczone są wkładki ortopedyczne?
    Dla kogo przeznaczone są wkładki ortopedyczne?
    672 Wyświetlenia

    Z medycznego punktu widzenia bardzo trudno jest znaleźć idealne obuwie. Producenci skupiają się na modnym i efektownym wyglądzie obuwia i niezależnie od ceny i marki wygoda stawiana jest na drugim miejscu. Większość dostępnych na rynku butów jest za wąska, często zbyt sztywna lub zbyt miękka, niedopasowana do budowy ludzkiej stopy. Noszenie nie do końca wygodnych butów prowadzi z czasem do deformacji stopy, a nawet może być przyczyną nieodwracalnych zmian.

    Czytaj dalej
  • Chirurgia plastyczna nie tylko dla gwiazd ekranu
    Chirurgia plastyczna nie tylko dla gwiazd ekranu
    439 Wyświetlenia

    Chirurg plastyczny to specjalista, który zajmuje się korekcją defektów urody – zarówno tych wrodzonych jak i nabytych – na przykład w następstwie nieszczęśliwych wypadków. Chociaż tego typu zabiegi kojarzą się z operacjami gwiazd i celebrytów przeznaczone są dla wszystkich, dla których wygląd stanowi poważny problem, jest źródłem kompleksów i depresji.

    Czytaj dalej
  • Co robić z bezsennością będąc w ciąży?
    Co robić z bezsennością będąc w ciąży?
    446 Wyświetlenia

    Choć ciąża to dla kobiety zwykle jeden z najszczęśliwszych okresów w życiu, zachodzące w tym czasie w jej ciele zmiany fizjologiczne często wywołują objawy, które do najprzyjemniejszych nie należą. Jednym z nich jest bezsenność. Jej przyczyny są prozaiczne: rosnący brzuszek utrudniający znalezienie wygodnej pozycji do snu, skurcze Braxtona-Hicksa wywołujące częste pobudki, lęk przed porodem nie pozwalający na całkowite odprężenie itp.

    Czytaj dalej
  • Dieta śródziemnomorska - zasady i korzyści zdrowotne
    Dieta śródziemnomorska - zasady i korzyści zdrowotne
    395 Wyświetlenia

    Polacy coraz większą uwagę przywiązują do jakości spożywanego pożywienia. Jest to jeden z najważniejszych elementów codziennej profilaktyki, który wydatnie wpływa na poziom naszego stanu zdrowia. Jeden z najpopularniejszych jadłospisów na terenie Europy jest niewątpliwie powiązany z terenem Morza Śródziemnego, a nawyki żywieniowe mieszkańców południa kontynentu rozpowszechniane są na całym świecie ze względu na swoje walory odżywcze, zdrowotne i smakowe.

    Czytaj dalej
  • Nietrzymanie moczu – leczenie tej dolegliwości
    Nietrzymanie moczu – leczenie tej dolegliwości
    776 Wyświetlenia

    Nietrzymanie moczu to problem, który skutecznie może utrudnić życie i wykonywanie codziennych obowiązków. Obawa o to, że otoczenie coś zauważy albo poczuje przykry zapach, może zatrzymać wiele osób w domu, powodując ograniczenie życiowych aktywności oraz frustrację. Czy nietrzymanie moczu można leczyć i jak to zrobić? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedzi na te pytania.

    Czytaj dalej
  • Badania laboratoryjne: trójglicerydy
    Badania laboratoryjne: trójglicerydy
    1211 Wyświetlenia

    Profil lipidowy pozwoli nam ocenić stężenie trójglicerydów. Pamiętajmy, że ważne jest odpowiednie przygotowanie do badania oraz prawidłowa interpretacja danych.

    Czytaj dalej
  • Zgaga - co jest jej przyczyną i jak ją leczyć?
    Zgaga - co jest jej przyczyną i jak ją leczyć?
    973 Wyświetlenia

    Zgaga to zwiastun chorób układu pokarmowego. Nieleczona może prowadzić do poważnych powikłań zdrowotnych. Co zatem warto o niej wiedzieć?

    Czytaj dalej
  • Bakteryjne i niebakteryjne zapalenie prostaty
    Bakteryjne i niebakteryjne zapalenie prostaty
    8194 Wyświetlenia

    Bakteryjne zapalenie prostaty jest bolesne i wymaga leczenia u specjalisty. Na szczęście jest to bardzo rzadko występująca postać problemów z prostatą. Poniżej więcej na ten temat.

    Czytaj dalej
  • Jak rozpoznać niewydolność żylną kończyn dolnych?
    Jak rozpoznać niewydolność żylną kończyn dolnych?
    5113 Wyświetlenia

    Niewydolność żylna to dolegliwość, która najczęściej ma podłoże genetyczne i dotyczy nieprawidłowości w budowie ścian żył lub struktury zastawek żylnych. W ten sposób naczynia żylne stają się niewydolne, a krew zamiast swobodnie przez nie przepływać, zalega w żyłach, czego efektem są żylaki.

    Czytaj dalej
  • Depresja w dobie koronawirusa
    Depresja w dobie koronawirusa
    507 Wyświetlenia

    Eksperci są zgodni. Stan zdrowia psychicznego Polaków w przebiegu ostatnich miesięcy uległ radykalnemu pogorszeniu. Wpływ na to ma stale trwająca pandemia covid 19 i restrykcje wprowadzone na świecie w celu jej przeciwdziałania.

    Czytaj dalej
  • Dla kogo badania laboratoryjne w kierunku koronawirusa - metody, przebieg, skuteczność
    Dla kogo badania laboratoryjne w kierunku koronawirusa - metody, przebieg, skuteczność
    510 Wyświetlenia

    Epidemia koronawirusa na świecie ponownie przybrała na sile. Skutkiem tego w naszym kraju doszło do zmian mających na celu ograniczenie ryzyka transmisji wirusa pomiędzy obywatelami. Niestety wszystko wskazuje na to, że pandemia będzie towarzyszyć nam jeszcze przez dłuższy czas. Dziś chcielibyśmy przybliżyć temat testów laboratoryjnych wykorzystywanych w diagnostyce SARS-CoV-2.

    Czytaj dalej
  • Jak wzmocnić organizm w okresie pandemii?
    Jak wzmocnić organizm w okresie pandemii?
    474 Wyświetlenia

    Panująca na świecie pandemia spowodowana koronawirusem CoV-2 ma wciąż jeszcze nieoszacowany wpływ na nasze zdrowie, a także bezpieczeństwo naszych bliskich. W obliczu ryzyka zakażeniem należy zachować spokój jednocześnie stosując się do zaleceń państwowych organów odpowiedzialnych za zdrowie publiczne. Właściwa higiena, a także suplementacja i zmiana niektórych nawyków mogą pomóc nam zmobilizować układ odpornościowy organizmu oraz zmniejszyć ryzyko infekcji wirusowej.

    Czytaj dalej
Showing 1045 to 1056 of 1093 (92 Pages)