Opinie o Nas
Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Próba oszustwa dotycząca przesyłek. Drogi pacjencie zachowaj ostrożność!

2250 Przeczytano
1 Oceniono
Ocena
5.0

W ostatnich dniach od naszych pacjentów dostajemy niepokojące sygnały, dotyczące wiadomości e-mail związanych z przesyłkami kurierskimi. Dodatkowo w sieci, w ostatnim czasie pojawiło się sporo artykułów (np. https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,25710912,uwaga-na-internetowych-oszustow-kobieta-miala-doplacic-89-groszy.html), o zorganizowanych próbach oszustwa. Internetowi przestępcy podszywając się pod firmę przewozową, informują o wstrzymaniu przesyłki z powodu niedopłaty lub jej nadwagi. Przykład takiej wiadomości poniżej:

Zwróć uwagę na nadawcę maila

Oczywiście nadawcą takiej wiadomości nie jest ani Apteka CUD, ani wybrany podczas zakupów przewoźnik. Dla przykładu nadawcą powyższego maila jest: Dostawa <[email protected]>

Maile, które mają jakikolwiek związek z zamówieniem na naszej stronie, mogą przychodzić tylko z adresu mailowego [email protected], albo autoryzowanego maila przewoźnika. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości możesz się z nami skontaktować mailowo i telefonicznie.

Nie zgadza się numer przesyłki 

W powyżej załączonej wiadomości nie zgadzał się numer przesyłki który został przesłany wcześniej w przypadku tego zamówienia. Warto zwrócić uwagę również na ten element. Przestępcy często nie mają informacji nt. przesyłek. Często maile te wysyłane są “na ślepo” z nadzieją, że dany adresat oczekuje akurat na jakąś przesyłkę.

Przesyłki nie wymagają dopłat

Proszę również pamiętać, że przesyłki nie wymagają dopłat. Całość kosztów zawarta jest już w Państwa zamówieniu. Zatem jeżeli jakikolwiek mail będzie wymagał od Państwa dopłaty w tym aspekcie można podejrzewać próbę oszustwa. Jeszcze raz serdecznie prosimy o zachowanie czujności i ostrożności!

Serdecznie pozdrawiamy,

Zespół Apteki CUD

Opublikowano w: Aktualności

Zostaw komentarz

Komentarze

  • Napisany przez: Paulina Data: 2020-03-07
    Ocena
    5.0

    Polecam

Nowe produkty

Najczęściej kupowane