Opinie o Nas
Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Kosmetyki to nie wszystko - jak jeszcze zadbać o ciało?

342 Przeczytano

Chcąc odpowiednio zadbać o ciało nie wystarczy jedynie używać dobrych kosmetyków. Na zdrowie i piękno skóry wpływa również wiele innych czynników, takich jak codzienne nawyki, dieta bogata w witaminy i inne składniki odżywcze oraz wystarczająca dawka ruchu. Zmieniając tryb życia można na dłużej zachować młody wygląd i polepszyć swoje samopoczucie.

Jesteś tym, co jesz! - zdrowe nawyki żywieniowe

Odpowiednia dieta jest bardzo ważna dla utrzymania zdrowia całego ciała. Obecnie wiele osób skarży się na złe samopoczucie i różnorodne dolegliwości, które jak się okazuje, mają swoje źródło w nieprawidłowym odżywianiu się. Dużo spożywanych na co dzień produktów niekorzystnie wpływa na pH organizmu i powoduje jego zakwaszenie. Stopniowa zmiana nawyków żywieniowych może pomóc w wyeliminowaniu niekorzystnych objawów i odżywić ciało. Pierwszy krok to zachowanie należytych proporcji pomiędzy produktami zasadotwórczymi a kwasotwórczymi. Warto w tym celu usunąć z jadłospisu lub w ograniczyć do minimum dania typu fast-food, przetworzonej i pełnej chemicznych utrwalaczy żywności, słodyczy, słodkich napojów, alkoholu czy kawy. Duże znaczenie ma również picie wystarczającej ilości wody, ponieważ pozwala to zachować zdrowe pH w żołądku, a przy tym nawilża skórę “od środka”. Wygląd poprawia także regularne picie wody z łyżką miodu, a także picie soku z cytryny.

Dla osób, które potrafią zrezygnować z mięsa doskonałym rozwiązaniem jest dieta wegetariańska. Obecnie kupując mięso w sklepach otrzymujemy produkt nafaszerowany chemią, co bardzo niekorzystnie wpływa na zdrowie. Zanim jednak to nastąpi powinno się w pierwszej kolejności zasięgnąć porady specjalisty, aby dowiedzieć się, w jaki sposób można zastąpić braki białka zwierzęcego czy innych składników odżywczych. Duża ilość spożywanych świeżych warzyw i owoców, w tym wyciskanych soków, doskonale oddziałuje na wygląd, zdrowie i samopoczucie. Warto jednak kupować je od sprawdzonych dostawców, aby otrzymywać najwyższej jakości i niepryskane produkty. Należy także uzupełniać dietę odpowiednimi suplementami. Dla dobrego samopoczucia i wzmożonej koncentracji przyda się witamina B12, olej rybi i lniany, zaś dla pięknego wyglądu skóry witaminy A, C i E. Co jakiś czas można zastosować dietę oczyszczającą lub pić ziółka, takie jak mniszek lekarski, pokrzywa, dziurawiec czy piołun.

Jak aktywność fizyczna wpływa na zdrowie i piękno ciało?

Aktywność fizyczna ma ogromny wpływ na kondycję ciała i samopoczucie człowieka. Nie tylko poprawia stan zdrowia, pomaga spalić nadmiar tkanki tłuszczowej i zwalczyć stres, ale też zapobiega chorobom cywilizacyjnym, takim jak otyłość, wysoki poziom cholesterolu, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze czy choroba wieńcowa. Ponadto wiele badań potwierdza, że regularny ruch opóźnia proces starzenia się i znacznie wydłuża życie. Zanim jednak ktokolwiek rozpocznie wykonywać intensywne treningi w pocie czoła, powinien najpierw zasięgnąć porady specjalisty, który dopasuje odpowiedni rodzaj ruchu do wieku, zdrowia i kondycji. Warto również zastanowić się nad tym, jakie aktywności sprawią najwięcej przyjemności, gdyż wtedy dużo łatwiej można się zmotywować do regularnych ćwiczeń.

Na początku wystarczy spacerowanie około godziny dziennie. To całkowicie naturalny i w pełni bezpieczny dla wszystkich rodzaj ruchu. Nie tylko pomaga w dotlenieniu organizmu, ale również poprawieniu sprawności układu oddechowego i naczyniowo-sercowego. Podobny wpływ, jednak przy zmniejszeniu nacisku na biodra i kolana ma uprawianie nordic walking. Dla osób które pragną nieco bardziej żywszego ruchu idealnie sprawdzi się bieganie, aerobik, jazda na rolkach lub rowerze, a fanom rywalizacji sporty, takie jak piłka nożna czy tenis. Na lato i ból kręgosłupa idealnie nada się pływanie, zaś taniec to propozycja dla poszukujących rozrywki. Każdy ruch jest wartościowy, dlatego nie ma większego znaczenia wybrana dyscyplina, tylko jej regularne uprawianie. Warto również zastanowić się nad wprowadzeniem do swojego planu dnia ćwiczeń relaksujących i choćby kilku do kilkunastu minut medytacji.

Co jeszcze znacząco wpływa na kondycję ciała?

Bardzo ważne zarówno dla zdrowia ciała, jak i psychiki jest odpowiednia ilość snu. Nie tylko pomaga w regeneracji, ale też ma ogromne znaczenie dla utrzymania równowagi hormonalnej, wpływa na koncentrację umysłu i samopoczucie. Dbając o dobry sen, człowiek odzyskuje witalność i zapał do codziennych zajęć, a organizm pracuje wydajniej. Każdy powinien samodzielnie określić optymalną długość snu poprzez metodę prób i błędów. Znaczenie ma także higiena snu czyli temperatura i powietrze w pomieszczeniu, rodzaj materaca, jakość i świeżość pościeli, materiał piżamy, oświetlenie w sypialni czy czynności wykonywane przed snem.

Wiele osób regularnie dba o piękną opaleniznę. Niestety zarówno opalanie na słońcu, jak i w solarium niosą ze sobą zagrożenie. Z tego powodu warto ograniczyć tego typu zabiegi do minimum. Osoby, które nie potrafią zrezygnować z opalania powinny odpowiednio zadbać o swoje ciało. W przypadku opalania na słońcu konieczne będą odpowiednie filtry dostosowane do typu skóry i regularne smarowanie. Nie należy przebywać zbyt długo w wodzie, a na słońcu opalać się 2-3 godziny dziennie lub w przypadku jasnej karnacji około 30 minut. Solarium bardzo szkodzi skórze dlatego najlepiej nie korzystać zbyt często z tej formy opalania.

Bardzo niekorzystnym dla zdrowia ciała i kondycji skóry jest palenie papierosów, dlatego warto całkowicie pozbyć się nałogu i unikać zadymionych pomieszczeń. Papierosy nie tylko wypłukują ważne witaminy i składniki odżywcze, ale też sprawiają, że skóra szybciej się starzeje, traci blask i naturalną elastyczność. Ponadto na skórze palaczy bardzo szybko pojawiają się zmarszczki.

Opublikowano w: Dermokosmetyki

Zostaw komentarz

Nowe produkty

Najczęściej kupowane