- +Na alergię i katar - leki i preparaty
- +Kosmetyki i dermokosmetyki
- +Dla kobiet
- +Dla mężczyzn
- +Higiena jamy ustnej
- Do higieny uszu - preparaty, spray'e, krople
- +Mama i dziecko
- +Odporność organizmu
- Na pamięć i koncentracja - leki, suplementy, preparaty
- +Preparaty i leki przeciwbólowe
- +Problemy skórne
- AZS - atopowe zapalenie skóry
- Brodawki i kurzajki
- Grzybica
- Łupież
- Łuszczyca
- Odparzenia
- Oparzenia powierzchniowe
- Opryszczka
- Rany i podrażnienia
- Regulatory potliwości
- Skóra naczynkowa
- Sucha skóra
- Trądzik
- Wszawica
- Wypadanie włosów, łysienie androgenowe
- Odciski
- Trądzik różowaty
- Pielęgnacja skóry po chemio i radioterapii
- Ukąszenia owadów
- Blizny
- Ospa
- Świerzb, mięczak zakaźny
- +Przeziębienie i grypa
- +Seks, zdrowie intymne
- Preparaty i suplementy na poprawę skóry, włosów i paznokci
- +Sprzęt medyczny
- Ciśnieniomierze
- Inhalatory
- Termometry
- Testy diagnostyczne
- +Opaski, stabilizatory, ortezy, pasy
- Wózki inwalidzkie
- Balkoniki, chodziki, podpórki
- Poduszki rehabilitacyjne
- Fotele geriatryczne pionizujące
- Łóżka rehabilitacyjne
- Artykuły rehabilitacyjne (maty, piłki, wałki)
- +Akcesoria diagnostyczne
- Akcesoria medyczne (bańki, kasetki, stetoskopy i inne)
- Rajstopy, pończochy i podkolanówki uciskowe
- Produkty ortopedyczne
- Pulsoksymetry
- +Stawy, mięśnie i kości
- +Środki higieniczne i opatrunkowe
- Bandaże i siatki opatrunkowe
- Chusteczki higieniczne, pielęgnacyjne, nasączone
- Gazy i kompresy
- Opatrunki, plastry, przylepce
- Pieluchy, pieluchomajtki dla dorosłych
- Płatki, patyczki, wata, lignina
- Podkłady higieniczne i prześcieradła
- Podpaski, tampony, wkładki
- Środki do dezynfekcji
- Kompresy żelowe ciepło-zimno
- Opatrunki i produkty na odleżyny
- +Układ krążenia
- +Układ nerwowy
- +Układ pokarmowy
- Biegunka
- Błonnik
- Choroba lokomocyjna i wymioty
- Na apetyt
- Na jelita
- Na trawienie
- Na trzustkę - leki preparaty
- Na wątrobę - leki, preparaty
- Na żołądek - leki i preparaty
- Probiotyki
- Na przeczyszczenie i zaparcia - leki i preparaty
- Na wzdęcia - leki i preparaty
- Zgaga, nadkwaskowość i niestrawność
- Zespół jelita drażliwego
- Pasożyty
- Nietolerancja laktozy
- Żywienie w chorobie
- +Witaminy i minerały
- +Zdrowe oczy
- +Zioła
- +Znane marki
- Wszyscy producenci
Nowoczesna stomatologia: Jakie usługi oferują współcześni dentystyczni eksperci?
Choć wizyta u dentysty kojarzy się przede wszystkim z leczeniem chorób zębów, współczesna stomatologia oferuje o wiele więcej. W gabinecie dentystycznym można np. zupełnie odmienić wygląd swoich zębów – sprawić, że będą proste, równe i idealnie białe, jak również uzupełnić uprzednio stracone zęby. Ponadto nowoczesna stomatologia wykorzystuje coraz nowsze techniki leczenia uzębienia, co sprawia, że można cieszyć się naturalnym uśmiechem przez wiele lat. Przekonajmy się, czego mogą dokonać współcześni dentyści!
Metamorfoza uśmiechu
Idealnie proste i śnieżnobiałe zęby jak u hollywoodzkich gwiazd? To możliwe dzięki stomatologii estetycznej. Czasami wystarczy zaledwie jedna wizyta w gabinecie dentystycznym, aby zupełnie odmienić wygląd swojego uśmiechu i zyskać większą pewność siebie. W dodatku przed rozpoczęciem działań często możliwe jest zobaczenie na własne oczy, jak będą prezentować się odmienione zęby – wszystko dzięki takim technologiom jak Digital Smile Design, które pozwalają na wydrukowanie i przymierzenie prototypowego uśmiechu. W ten sposób można sprawdzić, czy wybrane rozwiązania są odpowiednie jeszcze przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań. Sprawdźmy teraz, jakie techniki stosuje się celem uzyskania hollywoodzkiego uśmiechu.
Bonding
Ta metoda polega na skorygowaniu niedoskonałości zębów z pomocą materiału kompozytowego. W ten sposób można wyrównać kształt każdego zęba, zamaskować przebarwienia, a nawet usunąć diastemę. Podczas bondingu nie ma konieczności szlifowania zębów ani przygotowywania protetycznych elementów, dlatego można zupełnie odmienić wygląd swoich zębów w ciągu zaledwie jednej wizyty.
Licówki porcelanowe
Podobnie jak bonding licówki porcelanowe stosowane są, aby nadać zębom odpowiedni kształt i ukryć ich niedoskonałości kolorystyczne. W tym przypadku przygotowuje się jednak protetyczne nakładki, które zakładane są na uprzednio oszlifowane zęby. Takie porcelanowe licówki wyróżniają się dużą trwałością oraz niezwykle naturalnym wyglądem.
Wybielanie
U niektórych pacjentów nie ma potrzeby wprowadzania korekt w kształcie zębów, a wystarczy nadać im odpowiedni kolor. W takim przypadku idealnie sprawdzi się wybielanie zębów, które pozwoli uzyskać pożądany, śnieżnobiały odcień.
Estetyczne uzupełnianie braków w uzębieniu
Zdarza się, że na skutek nieodpowiedniego leczenia lub wypadków losowych w uzębieniu pojawiają się nieestetyczne luki. To jednak nie koniec świata! Dokonania współczesnej stomatologii pozwolą na ich odpowiednie uzupełnienie.
Implanty
Aby zastąpić korzenie brakujących zębów, można zastosować implanty, czyli specjalne śruby wykonane najczęściej z tytanu. Ich wprowadzenie do jamy ustnej pozwoli zapobiec zanikowi szczęki powodującemu niekorzystne zmiany w rysach twarzy.
Korony
Na wprowadzonym do jamy ustnej implancie należy umieścić element imitujący górną część zęba. Może być nim np. korona porcelanowa, która swoim wyglądem oraz funkcją nie będzie odbiegała od naturalnych zębów.
Protezy
Na implantach można również umieścić protezę. To rozwiązanie korzystne dla osób z co najmniej kilkoma brakującymi zębami, a nawet z utraconym całym łukiem zębowym. Dzięki protezie nie ma konieczności wprowadzania do jamy ustnej wielu implantów – zazwyczaj wystarczą 4 albo 6.
Profesjonalne leczenie
Choć wiele osób marzy o zniewalającym, odmienionym uśmiechu, należy pamiętać, że na początek trzeba zadbać o odpowiedni stan swojego uzębienia. Żaden dentysta w Warszawie nie nałoży licówek ani nie wykona bondingu, jeśli zęby nie zostaną odpowiednio wyleczone. Na szczęście obecnie leczenie chorób zębów trwa wyjątkowo szybko i jest zupełnie bezbolesne.
Leczenie kanałowe pod mikroskopem
Gdy próchnica nie zostanie w porę wyleczona, może doprowadzić do uszkodzenia korzenia zęba lub jego miazgi. Wtedy konieczna będzie wizyta u endodonty, czyli stomatologa wykonującego leczenie kanałowe. Warto wybrać takiego dentystę w Warszawie, który korzysta z nowoczesnego sprzętu i przeprowadza leczenie pod mikroskopem, dzięki czemu można zyskać pewność, że wszystkie kanały zostaną dokładnie oczyszczone.
Ortodoncja
Proste zęby to nie tylko kwestia wizualna – nieleczone wady zgryzu mogą przyczynić się do wystąpienia chorób dziąseł, próchnicy czy wad wymowy. Aby temu zapobiec, warto wybrać jeden z wielu aparatów ortodontycznych. Obecnie można zdecydować się zarówno na klasyczny aparat stały, jak i na samoligaturujący wymagający rzadszych wizyt w gabinecie czy na niewidoczny i łatwo wyjmowalny Clear Aligner.
Chirurgia stomatologiczna
Współcześnie w gabinetach stomatologicznych wykonywane są również bardziej skomplikowane zabiegi wymagające dużej precyzji i użycia profesjonalnego sprzętu. Zaliczają się do nich wszelkie zabiegi chirurgiczne, takie jak usuwanie ósemek czy podniesienie dna zatoki szczękowej.
Periodontologia
Problemy w jamie ustnej mogą dotyczyć nie tylko zębów, lecz również dziąseł, ozębnej i kości, czyli przyzębia. Leczeniem tych tkanek zajmuje się dentysta periodontolog, który może przeprowadzać takie zabiegi jak kiretaż, płukanie kieszeni czy przeszczep dziąsła pozwalające na zachowanie przyzębia w dobrej kondycji.
Powiązane wpisy
-
Co robić z bezsennością będąc w ciąży?
Opublikowany w: Artykuły sponsorowaneFebruary 1st 2021588 wyświetleńChoć ciąża to dla kobiety zwykle jeden z najszczęśliwszych okresów w życiu, zachodzące w tym czasie w jej ciele...Czytaj dalej -
Chirurgia plastyczna nie tylko dla gwiazd ekranu
Opublikowany w: Artykuły sponsorowaneFebruary 2nd 2021597 wyświetleńChirurg plastyczny to specjalista, który zajmuje się korekcją defektów urody – zarówno tych wrodzonych jak i nabytych...Czytaj dalej -
Dla kogo przeznaczone są wkładki ortopedyczne?
Opublikowany w: Artykuły sponsorowaneFebruary 2nd 2021915 wyświetleńZ medycznego punktu widzenia bardzo trudno jest znaleźć idealne obuwie. Producenci skupiają się na modnym i...Czytaj dalej -
Dlaczego woda gazowana smakuje lepiej?
Opublikowany w: Artykuły sponsorowaneFebruary 2nd 20211482 wyświetleńZdrowy sposób odżywiania zyskuje sobie coraz większe rzesze zwolenników. Pijemy coraz więcej wody, stopniowo...Czytaj dalej -
Na czym polegają turnusy rehabilitacyjne?
Opublikowany w: Artykuły sponsorowaneFebruary 2nd 2021652 wyświetleńRehabilitacja to ważny etap procesu leczenia, warunkujący powrót pacjenta do pełnej sprawności po kontuzji, chorobie...Czytaj dalej
Kategorie bloga
- Dermokosmetyki (14)
- Aktualności (194)
- Sprzęt medyczny (8)
- Problemy skórne (11)
- Układ pokarmowy (39)
- Układ krążenia (17)
- Układ moczowo-płciowy (20)
- Profilaktyka i prewencja (37)
- Układ nerwowy (11)
- Artykuły sponsorowane (158)
- Encyklopedia chorób (899)
- Układ kostny (17)
- Atlas anatomiczny (106)
- Układ limfatyczny (6)
- Układ oddechowy (7)
- Układ mięśniowy (20)
- Układ hormonalny (5)
- Układ powłokowy (5)
- Układ zmysłów (5)
Najnowsze wpisy
-
-
Spadek kolagenu po 30. roku życia – jak wspierać skórę od środka i na zewnątrz?Opublikowany w: Artykuły sponsorowane93 wyświetleńCzytaj dalej
-
Wysyłka leków kurierem – czy to możliwe?Opublikowany w: Artykuły sponsorowane75 wyświetleńCzytaj dalej
Popularne wpisy
-
Jak prawidłowo mierzyć temperaturę oraz jakie są jej normy?Opublikowane w: Sprzęt medyczny62740 wyświetleń 1 komentarzCzytaj dalej
-
Ból śledziony: przyczyny, objawy, diagnostyka i leczenieOpublikowane w: Encyklopedia chorób27517 wyświetleńCzytaj dalej
-
Ból pleców w nocy: przyczyny, objawy, diagnoza, leczenie i zapobieganieOpublikowane w: Encyklopedia chorób22666 wyświetleń 1 komentarzCzytaj dalej
-
Drżenie ciała: przyczyny, objawy i leczenieOpublikowane w: Encyklopedia chorób22025 wyświetleńCzytaj dalej
-
Torbiele tarczycy: przyczyny, objawy, diagnoza i leczenieOpublikowane w: Encyklopedia chorób16317 wyświetleńCzytaj dalej
Wyróżnione posty
-
Rower elektryczny dla seniora - dlaczego to dobre rozwiązanie?Opublikowany w: Artykuły sponsorowane139 wyświetleniaCzytaj dalej
-
Ubezpieczenie szpitalne dla osób z chorobami przewlekłymi – czy warto je mieć?Opublikowany w: Artykuły sponsorowane362 wyświetleniaCzytaj dalej
-
Ubezpieczenie na życie i zdrowie — w przypadku jakich chorób zapewnia pomoc?Opublikowany w: Artykuły sponsorowane490 wyświetleniaCzytaj dalej
-
Magnez 400 mg – w trosce o zdrowy układ nerwowy. Jakie są zalety jego stosowania?Opublikowany w: Artykuły sponsorowane1073 wyświetleniaCzytaj dalej
-
Czy łuszczycę można wyleczyć?Opublikowany w: Artykuły sponsorowane1316 wyświetlenia 1 komentarzCzytaj dalej
Zostaw komentarz