- +Na alergię i katar - leki i preparaty
- +Kosmetyki i dermokosmetyki
- +Dla kobiet
- +Dla mężczyzn
- +Higiena jamy ustnej
- Do higieny uszu - preparaty, spray'e, krople
- +Mama i dziecko
- +Odporność organizmu
- Na pamięć i koncentracja - leki, suplementy, preparaty
- +Preparaty i leki przeciwbólowe
- +Problemy skórne
- AZS - atopowe zapalenie skóry
- Brodawki i kurzajki
- Grzybica
- Łupież
- Łuszczyca
- Odparzenia
- Oparzenia powierzchniowe
- Opryszczka
- Rany i podrażnienia
- Regulatory potliwości
- Skóra naczynkowa
- Sucha skóra
- Trądzik
- Wszawica
- Wypadanie włosów, łysienie androgenowe
- Odciski
- Trądzik różowaty
- Pielęgnacja skóry po chemio i radioterapii
- Ukąszenia owadów
- Blizny
- Ospa
- Świerzb, mięczak zakaźny
- +Przeziębienie i grypa
- +Seks, zdrowie intymne
- Preparaty i suplementy na poprawę skóry, włosów i paznokci
- +Sprzęt medyczny
- Ciśnieniomierze
- Inhalatory
- Termometry
- Testy diagnostyczne
- +Opaski, stabilizatory, ortezy, pasy
- Wózki inwalidzkie
- Balkoniki, chodziki, podpórki
- Poduszki rehabilitacyjne
- Fotele geriatryczne pionizujące
- Łóżka rehabilitacyjne
- Artykuły rehabilitacyjne (maty, piłki, wałki)
- +Akcesoria diagnostyczne
- Akcesoria medyczne (bańki, kasetki, stetoskopy i inne)
- Rajstopy, pończochy i podkolanówki uciskowe
- Produkty ortopedyczne
- Pulsoksymetry
- +Stawy, mięśnie i kości
- +Środki higieniczne i opatrunkowe
- Bandaże i siatki opatrunkowe
- Chusteczki higieniczne, pielęgnacyjne, nasączone
- Gazy i kompresy
- Opatrunki, plastry, przylepce
- Pieluchy, pieluchomajtki dla dorosłych
- Płatki, patyczki, wata, lignina
- Podkłady higieniczne i prześcieradła
- Podpaski, tampony, wkładki
- Środki do dezynfekcji
- Kompresy żelowe ciepło-zimno
- Opatrunki i produkty na odleżyny
- +Układ krążenia
- +Układ nerwowy
- +Układ pokarmowy
- Biegunka
- Błonnik
- Choroba lokomocyjna i wymioty
- Na apetyt
- Na jelita
- Na trawienie
- Na trzustkę - leki preparaty
- Na wątrobę - leki, preparaty
- Na żołądek - leki i preparaty
- Probiotyki
- Na przeczyszczenie i zaparcia - leki i preparaty
- Na wzdęcia - leki i preparaty
- Zgaga, nadkwaskowość i niestrawność
- Zespół jelita drażliwego
- Pasożyty
- Nietolerancja laktozy
- Żywienie w chorobie
- +Witaminy i minerały
- +Zdrowe oczy
- +Zioła
- +Znane marki
- Wszyscy producenci
Kosmetyki to nie wszystko - jak jeszcze zadbać o ciało?
Chcąc odpowiednio zadbać o ciało nie wystarczy jedynie używać dobrych kosmetyków. Na zdrowie i piękno skóry wpływa również wiele innych czynników, takich jak codzienne nawyki, dieta bogata w witaminy i inne składniki odżywcze oraz wystarczająca dawka ruchu. Zmieniając tryb życia można na dłużej zachować młody wygląd i polepszyć swoje samopoczucie.
Jesteś tym, co jesz! - zdrowe nawyki żywieniowe
Odpowiednia dieta jest bardzo ważna dla utrzymania zdrowia całego ciała. Obecnie wiele osób skarży się na złe samopoczucie i różnorodne dolegliwości, które jak się okazuje, mają swoje źródło w nieprawidłowym odżywianiu się. Dużo spożywanych na co dzień produktów niekorzystnie wpływa na pH organizmu i powoduje jego zakwaszenie. Stopniowa zmiana nawyków żywieniowych może pomóc w wyeliminowaniu niekorzystnych objawów i odżywić ciało. Pierwszy krok to zachowanie należytych proporcji pomiędzy produktami zasadotwórczymi a kwasotwórczymi. Warto w tym celu usunąć z jadłospisu lub w ograniczyć do minimum dania typu fast-food, przetworzonej i pełnej chemicznych utrwalaczy żywności, słodyczy, słodkich napojów, alkoholu czy kawy. Duże znaczenie ma również picie wystarczającej ilości wody, ponieważ pozwala to zachować zdrowe pH w żołądku, a przy tym nawilża skórę “od środka”. Wygląd poprawia także regularne picie wody z łyżką miodu, a także picie soku z cytryny.
Dla osób, które potrafią zrezygnować z mięsa doskonałym rozwiązaniem jest dieta wegetariańska. Obecnie kupując mięso w sklepach otrzymujemy produkt nafaszerowany chemią, co bardzo niekorzystnie wpływa na zdrowie. Zanim jednak to nastąpi powinno się w pierwszej kolejności zasięgnąć porady specjalisty, aby dowiedzieć się, w jaki sposób można zastąpić braki białka zwierzęcego czy innych składników odżywczych. Duża ilość spożywanych świeżych warzyw i owoców, w tym wyciskanych soków, doskonale oddziałuje na wygląd, zdrowie i samopoczucie. Warto jednak kupować je od sprawdzonych dostawców, aby otrzymywać najwyższej jakości i niepryskane produkty. Należy także uzupełniać dietę odpowiednimi suplementami. Dla dobrego samopoczucia i wzmożonej koncentracji przyda się witamina B12, olej rybi i lniany, zaś dla pięknego wyglądu skóry witaminy A, C i E. Co jakiś czas można zastosować dietę oczyszczającą lub pić ziółka, takie jak mniszek lekarski, pokrzywa, dziurawiec czy piołun.
Jak aktywność fizyczna wpływa na zdrowie i piękno ciało?
Aktywność fizyczna ma ogromny wpływ na kondycję ciała i samopoczucie człowieka. Nie tylko poprawia stan zdrowia, pomaga spalić nadmiar tkanki tłuszczowej i zwalczyć stres, ale też zapobiega chorobom cywilizacyjnym, takim jak otyłość, wysoki poziom cholesterolu, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze czy choroba wieńcowa. Ponadto wiele badań potwierdza, że regularny ruch opóźnia proces starzenia się i znacznie wydłuża życie. Zanim jednak ktokolwiek rozpocznie wykonywać intensywne treningi w pocie czoła, powinien najpierw zasięgnąć porady specjalisty, który dopasuje odpowiedni rodzaj ruchu do wieku, zdrowia i kondycji. Warto również zastanowić się nad tym, jakie aktywności sprawią najwięcej przyjemności, gdyż wtedy dużo łatwiej można się zmotywować do regularnych ćwiczeń.
Na początku wystarczy spacerowanie około godziny dziennie. To całkowicie naturalny i w pełni bezpieczny dla wszystkich rodzaj ruchu. Nie tylko pomaga w dotlenieniu organizmu, ale również poprawieniu sprawności układu oddechowego i naczyniowo-sercowego. Podobny wpływ, jednak przy zmniejszeniu nacisku na biodra i kolana ma uprawianie nordic walking. Dla osób które pragną nieco bardziej żywszego ruchu idealnie sprawdzi się bieganie, aerobik, jazda na rolkach lub rowerze, a fanom rywalizacji sporty, takie jak piłka nożna czy tenis. Na lato i ból kręgosłupa idealnie nada się pływanie, zaś taniec to propozycja dla poszukujących rozrywki. Każdy ruch jest wartościowy, dlatego nie ma większego znaczenia wybrana dyscyplina, tylko jej regularne uprawianie. Warto również zastanowić się nad wprowadzeniem do swojego planu dnia ćwiczeń relaksujących i choćby kilku do kilkunastu minut medytacji.
Co jeszcze znacząco wpływa na kondycję ciała?
Bardzo ważne zarówno dla zdrowia ciała, jak i psychiki jest odpowiednia ilość snu. Nie tylko pomaga w regeneracji, ale też ma ogromne znaczenie dla utrzymania równowagi hormonalnej, wpływa na koncentrację umysłu i samopoczucie. Dbając o dobry sen, człowiek odzyskuje witalność i zapał do codziennych zajęć, a organizm pracuje wydajniej. Każdy powinien samodzielnie określić optymalną długość snu poprzez metodę prób i błędów. Znaczenie ma także higiena snu czyli temperatura i powietrze w pomieszczeniu, rodzaj materaca, jakość i świeżość pościeli, materiał piżamy, oświetlenie w sypialni czy czynności wykonywane przed snem.
Wiele osób regularnie dba o piękną opaleniznę. Niestety zarówno opalanie na słońcu, jak i w solarium niosą ze sobą zagrożenie. Z tego powodu warto ograniczyć tego typu zabiegi do minimum. Osoby, które nie potrafią zrezygnować z opalania powinny odpowiednio zadbać o swoje ciało. W przypadku opalania na słońcu konieczne będą odpowiednie filtry dostosowane do typu skóry i regularne smarowanie. Nie należy przebywać zbyt długo w wodzie, a na słońcu opalać się 2-3 godziny dziennie lub w przypadku jasnej karnacji około 30 minut. Solarium bardzo szkodzi skórze dlatego najlepiej nie korzystać zbyt często z tej formy opalania.
Bardzo niekorzystnym dla zdrowia ciała i kondycji skóry jest palenie papierosów, dlatego warto całkowicie pozbyć się nałogu i unikać zadymionych pomieszczeń. Papierosy nie tylko wypłukują ważne witaminy i składniki odżywcze, ale też sprawiają, że skóra szybciej się starzeje, traci blask i naturalną elastyczność. Ponadto na skórze palaczy bardzo szybko pojawiają się zmarszczki.
Produkty powiązane
-
DERMEDIC Hydrain 3 Hialuro Krem-żel ultranawilżający, 50g, BIOGENED
Cena:36,90 złKrem-żel Hydrain Hialuro zapewnia szybkie uczucie nawilżenia i spektakularną... -
BIODERMA ATODERM GEL INTENSIVE Żel oczyszczający i natłuszczający 500 ml
Cena:39,90 złDelikatny natłuszczająco - oczyszczający żel do wysuszonej i atopowej skóry....
Powiązane wpisy
-
Co to są dermokosmetyki?
Opublikowany w: DermokosmetykiJuly 13th 20183211 wyświetleńCzy znasz różnicę między dermokosmetykami a zwykłymi kosmetykami? Kto powinien je stosować, jak często i którym z...Czytaj dalej
-
Jak skutecznie chronić się przed słońcem? Poznaj dermokosmetyki z filtrem!
Opublikowany w: DermokosmetykiJuly 13th 20181678 wyświetleńLato w pełni! Zanim jednak całkowicie oddasz się opalaniu, zadbaj o swoje zdrowie i bezpieczeństwo. Jak wybrać...Czytaj dalej
-
Dermokosmetyki czy kosmetyki naturalne?
Opublikowany w: DermokosmetykiJuly 13th 20182206 wyświetleńNadszedł czas zakupów kosmetycznych. Stoisz przed półką z produktami i… Co teraz? Który kosmetyk jest rzeczywiście...Czytaj dalej
-
Zasady pielęgnacji włosów
Opublikowany w: DermokosmetykiJuly 15th 20181209 wyświetleńPiękne i zadbane włosy dodają pewności siebie, uroku oraz zwiększają pozytywny odbiór ogólnej prezencji. W związku z...Czytaj dalej
-
Rodzaje dermokosmetyków do włosów
Opublikowany w: DermokosmetykiJuly 18th 20181209 wyświetleńDermokosmetyki, inaczej nazywane kosmetykami hipoalergicznymi czy kosmeceutykami, to produkty, które łączą dwie...Czytaj dalej
Kategorie bloga
- Dermokosmetyki (14)
- Aktualności (126)
- Sprzęt medyczny (8)
- Problemy skórne (11)
- Układ pokarmowy (37)
- Układ krążenia (16)
- Układ moczowo-płciowy (20)
- Profilaktyka i prewencja (37)
- Układ nerwowy (11)
- Artykuły sponsorowane (129)
- Encyklopedia chorób (899)
- Układ kostny (1)
- Atlas anatomiczny (39)
- Układ limfatyczny (0)
- Układ oddechowy (0)
- Układ mięśniowy (0)
- Układ hormonalny (0)
- Układ powłokowy (0)
- Układ zmysłów (0)
Najnowsze wpisy
Popularne wpisy
-
Jak prawidłowo mierzyć temperaturę oraz jakie są jej normy?Opublikowane w: Sprzęt medyczny60354 wyświetleńCzytaj dalej
-
Ból śledziony: przyczyny, objawy, diagnostyka i leczenieOpublikowane w: Encyklopedia chorób21500 wyświetleńCzytaj dalej
-
Ból pleców w nocy: przyczyny, objawy, diagnoza, leczenie i zapobieganieOpublikowane w: Encyklopedia chorób16942 wyświetleńCzytaj dalej
-
Drżenie ciała: przyczyny, objawy i leczenieOpublikowane w: Encyklopedia chorób14803 wyświetleńCzytaj dalej
-
Hemoroidy czyli guzki krwawnicze - co warto o nich wiedzieć?13961 wyświetleńCzytaj dalej
Wyróżnione posty
-
Ubezpieczenie szpitalne dla osób z chorobami przewlekłymi – czy warto je mieć?Opublikowany w: Artykuły sponsorowane227 wyświetleniaCzytaj dalej
-
Ubezpieczenie na życie i zdrowie — w przypadku jakich chorób zapewnia pomoc?Opublikowany w: Artykuły sponsorowane335 wyświetleniaCzytaj dalej
-
Magnez 400 mg – w trosce o zdrowy układ nerwowy. Jakie są zalety jego stosowania?Opublikowany w: Artykuły sponsorowane841 wyświetleniaCzytaj dalej
-
Czy łuszczycę można wyleczyć?Opublikowany w: Artykuły sponsorowane1073 wyświetlenia 1 komentarzCzytaj dalej
-
Rodzaje niedoskonałości skóry i sposoby ich usuwaniaOpublikowany w: Artykuły sponsorowane1264 wyświetleniaCzytaj dalej
Zostaw komentarz