Ocena apteki    4,9 / 5

Zobacz wszystkie opinie

Popularne posty

  • Czy warto zażywać suplementy diety?
    Czy warto zażywać suplementy diety?
    543 Wyświetlenia

    Wszyscy wiedzą, że aby być zdrowym, trzeba dostarczać swojemu organizmowi wszystkich niezbędnych elementów odżywczych. Co jednak jeżeli nasza dieta nie zapewnia nam naszego zapotrzebowania na składniki mineralne czy witaminy? W takich przypadkach najczęściej myśli się o tym, aby sięgnąć po odżywki i suplementy diety. To właśnie z nich możemy dostarczyć sobie wszystkich składników mineralnych, jakich możemy ewentualnie potrzebować. Zażywając preparaty zawierające witaminy i minerały możemy...

    Czytaj dalej
  • Dna moczanowa: przyczyny, objawy, diagnoza i leczenie
    Dna moczanowa: przyczyny, objawy, diagnoza i leczenie
    540 Wyświetlenia

    Dna moczanowa, znana również jako artretyzm lub podagra, to choroba, która dotyka coraz większą liczbę ludzi na całym świecie. Jest to schorzenie, które charakteryzuje się nagłymi atakami bólu stawów, zwykle w okolicy palców u rąk i nóg. Dna moczanowa jest spowodowana nadmiarem kwasu moczowego w organizmie, który tworzy kryształy w stawach, powodując ból i zapalenie. W tym artykule omówimy przyczyny, objawy i sposoby leczenia dny moczanowej, aby pomóc Ci zrozumieć tę chorobę i jak sobie z nią...

    Czytaj dalej
  • Włókniak (miękki i twardy) - przyczyny, objawy, diagnostyka i leczenie
    Włókniak (miękki i twardy) - przyczyny, objawy, diagnostyka i leczenie
    537 Wyświetlenia

    Włókniak to jedno z najczęściej występujących nowotworów łagodnych u ludzi. W zależności od rodzaju, może występować w różnych miejscach ciała, takich jak skóra, tkanka podskórna, kości czy narządy wewnętrzne. Włókniak miękki charakteryzuje się powolnym wzrostem i zazwyczaj nie stanowi zagrożenia dla zdrowia pacjenta. Natomiast włókniak twardy, choć również łagodny, może powodować ucisk na otaczające tkanki i narządy, co może prowadzić do poważniejszych problemów zdrowotnych. W artykule...

    Czytaj dalej
  • Alergia na pszenicę - przyczyny, objawy i leczenie
    Alergia na pszenicę - przyczyny, objawy i leczenie
    537 Wyświetlenia

    Alergia na pszenicę, zwana również uczuleniem na gluten, jest coraz częstszym problemem zdrowotnym w dzisiejszych czasach. Gluten, białko występujące w pszenicy, żytnim, jęczmiennym oraz ich pochodnych, jest jednym z najczęstszych alergenów pokarmowych. Objawy alergii na pszenicę mogą być bardzo różnorodne i obejmować skórne reakcje, problemy trawienne, a nawet problemy z oddychaniem. W artykule omówimy przyczyny alergii na pszenicę, jej objawy oraz sposoby leczenia i zapobiegania.

    Czytaj dalej
  • Urojenia: przyczyny, rodzaje, diagnozowanie i leczenie
    Urojenia: przyczyny, rodzaje, diagnozowanie i leczenie
    536 Wyświetlenia

    Urojenia to zaburzenie psychiczne, które charakteryzuje się występowaniem fałszywych przekonań, które nie mają związku z rzeczywistością. Osoby cierpiące na urojenia są przekonane o istnieniu czegoś, co nie ma żadnego uzasadnienia w faktach. Mogą to być np. przekonania o prześladowaniu, spiskach, nadnaturalnych zdolnościach czy też o własnej wartości. Urojenia mogą wpłynąć na życie chorego, utrudniając mu funkcjonowanie w społeczeństwie i prowadząc do izolacji. W artykule omówimy przyczyny i...

    Czytaj dalej
  • Czym jest BMI i jak utrzymać jego prawidłowy poziom?
    Czym jest BMI i jak utrzymać jego prawidłowy poziom?
    532 Wyświetlenia

    BMI jest najpopularniejszym wskaźnikiem służącym do oceny masy ciała. Jego utrzymanie na właściwym poziomie pozwala w znaczny sposób ograniczyć rozwój wielu chorób ogólnoustrojowych takich jak np. cukrzyca, nadciśnienie tętnicze czy niewydolność serca. BMI jest bardzo łatwe do wyliczenia. Okazuje się jednak, że dla niektórych osób jego wynik może być fałszywie podwyższony lub obniżony.

    Czytaj dalej
  • Implanty, jako skuteczny sposób na braki w uzębieniu
    Implanty, jako skuteczny sposób na braki w uzębieniu
    532 Wyświetlenia

    Braki w uzębieniu mogą mieć bardzo negatywny wpływ na wiele aspektów życia. Na szczęście w dzisiejszych czasach problem ten można rozwiązać za pomocą zastosowania implantów zębowych. Dzięki odbudowaniu uzębienia w taki sposób pacjenci zyskują szansę na piękny i zdrowy uśmiech. Jakie są, więc główne zalety implantów zębowych? Dlaczego warto zdecydować się na właśnie tę metodę?

    Czytaj dalej
  • Jak wzmocnić organizm w okresie pandemii?
    Jak wzmocnić organizm w okresie pandemii?
    532 Wyświetlenia

    Panująca na świecie pandemia spowodowana koronawirusem CoV-2 ma wciąż jeszcze nieoszacowany wpływ na nasze zdrowie, a także bezpieczeństwo naszych bliskich. W obliczu ryzyka zakażeniem należy zachować spokój jednocześnie stosując się do zaleceń państwowych organów odpowiedzialnych za zdrowie publiczne. Właściwa higiena, a także suplementacja i zmiana niektórych nawyków mogą pomóc nam zmobilizować układ odpornościowy organizmu oraz zmniejszyć ryzyko infekcji wirusowej.

    Czytaj dalej
  • Gorączka denga - wirusowa epidemia szerząca się przez komary
    Gorączka denga - wirusowa epidemia szerząca się przez komary
    529 Wyświetlenia

    Gorączka denga to choroba wywołana przez wirusa dengi, który przenoszony jest przez komary. Choroba ta jest szeroko rozpowszechniona w krajach tropikalnych i subtropikalnych, a jej objawy mogą być bardzo niebezpieczne, a nawet prowadzić do śmierci. W tym artykule omówimy przyczyny, objawy, leczenie i zapobieganie gorączce denga, aby pomóc Ci zrozumieć tę chorobę i jak najlepiej się przed nią chronić.

    Czytaj dalej
  • Układ pokarmowy: żołądek
    Układ pokarmowy: żołądek
    523 Wyświetlenia

    Żołądek odgrywa kluczową rolę w procesie trawienia, przekształcając spożywany pokarm w łatwo przyswajalne składniki. Jego skomplikowana budowa i różnorodne funkcje czynią go jednym z najważniejszych narządów układu pokarmowego. W tym artykule przyjrzymy się szczegółowo anatomii żołądka, jego funkcjom oraz chorobom, które mogą na niego wpływać. Dowiesz się także, jakie znaczenie mają soki żołądkowe, a także jak możesz zadbać o zdrowie swojego żołądka.

    Czytaj dalej
  • Najczęstsze powikłania po operacji zaćmy
    Najczęstsze powikłania po operacji zaćmy
    522 Wyświetlenia
    1 Komentarz
    (5.0)

    Czy zastanawiałeś się kiedyś, co dzieje się po operacji zaćmy? Zabieg ten jest jednym z najczęściej przeprowadzanych na świecie, a jego głównym celem jest przywrócenie jasnego widzenia. Chociaż większość operacji przebiega pomyślnie, istnieje kilka powikłań, które mogą wystąpić po zabiegu. W tym artykule przyjrzymy się najczęstszym z nich, abyś wiedział, czego się spodziewać i jak najlepiej zadbać o swoje oczy po operacji.

    Czytaj dalej
  • Morwa biała i jej właściwości - czy skutecznie obniża poziom cukru we krwi?
    Morwa biała i jej właściwości - czy skutecznie obniża poziom cukru we krwi?
    522 Wyświetlenia

    Osoby chorujące na cukrzycę zmagają się ze zbyt wysokim poziomem cukru we krwi. Może to doprowadzić zarówno do nagłych stanów zagrożenia życia jak i konsekwencji zdrowotnych w dłuższym okresie czasu. Choć farmakologia stanowi podstawę leczenia cukrzycy istnieją również naturalne substancje obniżające stężenie glukozy w surowicy. Należy do nich morwa biała, która w ostatnich latach zdobywa szczególną popularność. Jakie jest jej działanie i jak ją stosować?

    Czytaj dalej
Showing 409 to 420 of 1242 (104 Pages)