Ocena apteki    4,9 / 5

Zobacz wszystkie opinie

Popularne posty

  • Choroba Akrania - rzadkie schorzenie, które zmienia życie
    Choroba Akrania - rzadkie schorzenie, które zmienia życie
    1512 Wyświetlenia

    Akrania, inaczej bezczaszkowie, to rzadkie schorzenie, które charakteryzuje się brakiem czaszki u płodu. Jest to poważna wada rozwojowa, która może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych u dziecka. Pomimo że akrania jest rzadko spotykana, to jednak stanowi poważne wyzwanie dla lekarzy i rodziców, którzy muszą podjąć trudne decyzje dotyczące dalszego postępowania. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat akranii, jej przyczyn, objawów oraz możliwych sposobów leczenia.

    Czytaj dalej
  • Skrzydlik paznokcia - przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie i zapobieganie
    Skrzydlik paznokcia - przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie i zapobieganie
    1511 Wyświetlenia

    Skrzydlik paznokcia to schorzenie, które dotyka wiele osób na całym świecie. Jest to stan zapalny skóry wokół paznokcia, który może prowadzić do poważnych komplikacji, jeśli nie zostanie odpowiednio leczony. W artykule tym omówimy przyczyny, objawy oraz sposoby leczenia skrzydlika paznokcia, aby pomóc Ci zrozumieć to schorzenie i jak najlepiej sobie z nim radzić. Będziemy również omawiać sposoby zapobiegania skrzydlikowi paznokcia, aby pomóc Ci uniknąć jego wystąpienia w przyszłości....

    Czytaj dalej
  • Refluks żołądkowo-przełykowy
    Refluks żołądkowo-przełykowy
    1506 Wyświetlenia

    Refluks żołądkowo-przełykowy nazywany także chorobą refluksową przełyku lub refluksem żołądka jest schorzeniem występującym bardzo często w populacji krajów rozwiniętych i wysoko uprzemysłowionych - wylicza się, że dotyczy średnio nawet 20-40% dorosłej populacji. 10% społeczeństwa doznaje nieprzyjemnych objawów refluksu każdego dnia, a już co 5 osoba raz w tygodniu.

    Czytaj dalej
  • Nadciśnienie tętnicze - kompendium wiedzy
    Nadciśnienie tętnicze - kompendium wiedzy
    1504 Wyświetlenia

    Nadciśnienie tętnicze jest chorobą, która w pewnym momencie życia może dotknąć każdego z nas. Ponieważ jest to schorzenie przewlekłe należy mieć na uwadzę to, że nieleczone może prowadzić do groźnych dla zdrowia powikłań. Modyfikując codzienną dietę oraz styl życia możemy zminimalizować ryzyko nadciśnienia, jednak nie zawsze da się go uniknąć. Dlatego warto także znać zasady postępowania z utrzymującą się hipertensją tętniczą.

    Czytaj dalej
  • Refluks przełyku - czym jest i jak należy go leczyć?
    Refluks przełyku - czym jest i jak należy go leczyć?
    1497 Wyświetlenia

    Choroba refluksowa przełyku dotyka regularnie około 5-10% osób w Polsce i dotyczy w równym stopniu kobiet jak i mężczyzn. Pośpiech i wynikająca z niego nieodpowiednia dieta oraz przewlekły stres są jednymi z głównych przyczyn tego uciążliwego schorzenia, które może mieć groźne powikłania. Jak zatem temu zapobiec oraz leczyć refluks?

    Czytaj dalej
  • Kiedy podejrzewać niedoczynność przytarczyc?
    Kiedy podejrzewać niedoczynność przytarczyc?
    1492 Wyświetlenia

    Przytarczyce to niepozorne, zazwyczaj parzyste gruczoły położone na szyi. Wiele osób nawet nie zdaje sobie spawy z faktu ich istnienia. Są jednak istotne dla funkcjonowania organizmu biorąc udział w regulacji gospodarki wapniem oraz fosforem co przyczynia się m.in. do stanu kości. Niekiedy dochodzi do zaburzeń w funkcjonowaniu przytarczyc. Jakie mogą być przyczyny tego stanu i jakie są objawy?

    Czytaj dalej
  • Jaki należy wybrać bandaż na obrzęk limfatyczny
    Jaki należy wybrać bandaż na obrzęk limfatyczny
    1475 Wyświetlenia

    przypadku dysfunkcji układu limfatycznego. Wówczas tego objawu nie warto bagatelizować, gdyż nie zniknie on po wypoczynku. Należy udać się do lekarza, który zaleci odpowiednią kurację.

    Czytaj dalej
  • Niedoczynność kory nadnerczy - przyczyny, objawy, leczenie i powikłania
    Niedoczynność kory nadnerczy - przyczyny, objawy, leczenie i powikłania
    1460 Wyświetlenia
    1 Komentarz
    (5.0)

    Niedoczynność kory nadnerczy to choroba, która dotyka coraz większą liczbę osób na całym świecie. Jest to stan, w którym gruczoły nadnerczy nie wytwarzają wystarczającej ilości hormonów steroidowych, co prowadzi do szeregu objawów, takich jak zmęczenie, osłabienie mięśni, zaburzenia snu, problemy z trawieniem i wiele innych. Niedoczynność kory nadnerczy może mieć różne przyczyny, w tym choroby autoimmunologiczne, choroby zakaźne, urazy i choroby genetyczne. W artykule omówimy przyczyny,...

    Czytaj dalej
  • Ślinotok: przyczyny, diagnoza i metody leczenia
    Ślinotok: przyczyny, diagnoza i metody leczenia
    1458 Wyświetlenia

    Ślinotok to stan, w którym wydzielanie śliny przez gruczoły ślinowe przekracza normalny poziom. Może to być spowodowane różnymi czynnikami, takimi jak choroby neurologiczne, choroby jamy ustnej, leki lub stres. Ślinotok może być uciążliwy i prowadzić do dyskomfortu, a w niektórych przypadkach może być objawem poważniejszych schorzeń. W tym artykule omówimy przyczyny, objawy i sposoby leczenia ślinotoku, aby pomóc Ci zrozumieć ten problem i jak sobie z nim radzić.

    Czytaj dalej
  • Choroba Meniere'a: przyczyny, objawy i leczenie
    Choroba Meniere'a: przyczyny, objawy i leczenie
    1454 Wyświetlenia

    Choroba Meniere'a, znana również jako wodniak błędnika, jest schorzeniem układu nerwowego, które charakteryzuje się nagłymi atakami zawrotów głowy, szumem w uszach, utratą słuchu oraz uczuciem pełności w uchu. Choroba ta może wpłynąć na jakość życia pacjenta, utrudniając codzienne czynności i prowadząc do izolacji społecznej. W artykule omówimy przyczyny, objawy oraz sposoby leczenia choroby Meniere'a, aby pomóc pacjentom zrozumieć i radzić sobie z tym schorzeniem.

    Czytaj dalej
  • Choroba XP: Walka z promieniowaniem UV
    Choroba XP: Walka z promieniowaniem UV
    1453 Wyświetlenia

    Choroba XP, znana również jako xeroderma pigmentosum, to rzadka choroba genetyczna, która wpływa na zdolność organizmu do naprawy uszkodzeń DNA spowodowanych przez promieniowanie UV. Osoby z chorobą XP są szczególnie wrażliwe na działanie promieniowania słonecznego i mają skłonność do występowania zmian skórnych oraz nowotworów skóry. Choroba ta jest dziedziczona w sposób autosomalny recesywny, co oznacza, że aby chorować, trzeba odziedziczyć wadliwe geny od obu rodziców. W artykule omówimy...

    Czytaj dalej
  • Karłowatość (achondroplazja): przyczyny, objawy, diagnoza, leczenie i prognoza
    Karłowatość (achondroplazja): przyczyny, objawy, diagnoza, leczenie i prognoza
    1446 Wyświetlenia

    Karłowatość, zwana również achondroplazją, jest jednym z najczęstszych rodzajów zaburzeń wzrostu. Choroba ta charakteryzuje się krótkim wzrostem, skróceniem kości kończyn oraz nieproporcjonalnym kształtem ciała. Achondroplazja jest chorobą genetyczną, która dziedziczy się w sposób autosomalny dominujący. W artykule przedstawimy przyczyny, objawy oraz metody leczenia karłowatości. Dowiesz się również, jak radzić sobie z codziennymi wyzwaniami, jakie stawia przed osobami z tą chorobą.

    Czytaj dalej
Showing 145 to 156 of 1241 (104 Pages)