Ocena apteki    4,9 / 5

Zobacz wszystkie opinie

Popularne posty

  • Wirusowe zapalenie wątroby typu B - przyczyny, objawy, leczenie i profilaktyka
    Wirusowe zapalenie wątroby typu B - przyczyny, objawy, leczenie i profilaktyka
    786 Wyświetlenia

    Wirusowe zapalenie wątroby typu B, zwane również WZW B, jest chorobą zakaźną wywoływaną przez wirusa HBV. Jest to jedna z najczęstszych chorób wirusowych na świecie, a jej konsekwencje mogą być bardzo poważne, włącznie z marskością wątroby i rakiem wątroby. W artykule tym omówimy objawy, przyczyny, sposoby diagnozowania oraz leczenia WZW B, aby pomóc Ci zrozumieć tę chorobę i jak najlepiej się przed nią chronić.

    Czytaj dalej
  • Toczeń rumieniowaty układowy: przyczyny, objawy, leczenie i zapobieganie
    Toczeń rumieniowaty układowy: przyczyny, objawy, leczenie i zapobieganie
    785 Wyświetlenia

    Toczeń rumieniowaty układowy to choroba autoimmunologiczna, która dotyka głównie kobiet w wieku rozrodczym. Charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym, który może wpłynąć na różne narządy i układy w organizmie. Objawy toczenia rumieniowatego układowego są bardzo zróżnicowane i mogą obejmować zmęczenie, bóle stawów, wysypki skórne, problemy z oddychaniem, a nawet uszkodzenie nerek. Choroba ta jest trudna do zdiagnozowania, a leczenie polega głównie na łagodzeniu objawów i hamowaniu procesu...

    Czytaj dalej
  • Układ pokarmowy: jelito grube
    Układ pokarmowy: jelito grube
    784 Wyświetlenia

    Bez prawidłowej pracy jelita grubego proces trawienia i wydalania resztek pokarmowych byłby niemożliwy do przeprowadzenia. W niniejszym artykule przybliżymy jego budowę, funkcje oraz najczęstsze problemy zdrowotne, które mogą wystąpić w tym rejonie ciała.

    Czytaj dalej
  • Przykurcz (choroba) Dupuytrena: przyczyny, objawy, leczenie i zapobieganie
    Przykurcz (choroba) Dupuytrena: przyczyny, objawy, leczenie i zapobieganie
    784 Wyświetlenia

    Przykurcz Dupuytrena to schorzenie, które dotyka głównie dłonie i palce. Charakteryzuje się ono stopniowym kurczeniem się palców, co utrudnia wykonywanie codziennych czynności. Choroba ta jest spowodowana nadmierną produkcją tkanki łącznej w okolicy dłoni i palców, co prowadzi do powstawania guzków i pasm. Przykurcz Dupuytrena jest chorobą przewlekłą, która postępuje stopniowo i może prowadzić do znacznego ograniczenia funkcjonalności dłoni. W artykule omówimy przyczyny, objawy oraz metody...

    Czytaj dalej
  • Wodobrzusze - przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie i zapobieganie
    Wodobrzusze - przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie i zapobieganie
    783 Wyświetlenia

    Wodobrzusze to stan, w którym płyn gromadzi się w jamie brzusznej, powodując jej powiększenie. Jest to objaw wielu chorób, takich jak choroby wątroby, nerek, serca czy nowotwory. Wodobrzusze może być również wynikiem infekcji lub urazu. Jest to poważny stan, który może prowadzić do poważnych powikłań, takich jak niewydolność narządów wewnętrznych. W tym artykule omówimy przyczyny, objawy i leczenie wodobrzusza, aby pomóc Ci zrozumieć ten stan i jak najlepiej go leczyć.

    Czytaj dalej
  • Brodawki łojotokowe - przyczyny, objawy, leczenie i profilaktyka
    Brodawki łojotokowe - przyczyny, objawy, leczenie i profilaktyka
    782 Wyświetlenia

    Brodawki łojotokowe to powszechnie występujące schorzenie skóry, które dotyka zarówno młodsze, jak i starsze osoby. Chociaż nie są one groźne dla zdrowia, mogą powodować dyskomfort i estetyczne problemy. W tym artykule omówimy przyczyny powstawania brodawek łojotokowych, objawy oraz sposoby leczenia i zapobiegania temu schorzeniu. Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na temat tej powszechnej choroby skóry.

    Czytaj dalej
  • Te 3 kosmetyki z kwasem glikolowym odmienią twoją pielęgnację
    Te 3 kosmetyki z kwasem glikolowym odmienią twoją pielęgnację
    780 Wyświetlenia

    Kwas glikolowy to kultowy składnik, który od lat sprawdza się w planach pielęgnacyjnych i sprawia, że cera staje się gładka, a jej wygląd nabiera naturalnego blasku. To również jeden ze składników, który jest numerem jeden w terapii wielu zmian skórnych. Więcej na jego temat dowiesz się z poniższego wpisu, gdzie czekają na Ciebie propozycje kosmetyczne, które odmienią Twoją pielęgnację. Zapraszamy do lektury!

    Czytaj dalej
  • Co dla duszy, to i dla ciała
    Co dla duszy, to i dla ciała
    779 Wyświetlenia

    Człowiek jest istotą skomplikowaną, jego dualizm to dusza i ciało. Już od wielu wieków wiadomo, że sfera psychiczna i fizyczna ściśle ze sobą współgrają. Dlatego, jeżeli którykolwiek element zostanie zachwiany człowiek czuje się źle, ma kłopoty ze snem, wydaje mu się iż boli go całe ciało.

    Czytaj dalej
  • Układ moczowo-płciowy: moszna
    Układ moczowo-płciowy: moszna
    778 Wyświetlenia

    Moszna, choć jest jednym z mniej omówionych tematów, odgrywa równie ważną rolę w męskim układzie płciowym, jak pozostałe narządy. Zdrowe podejście do tej części ciała pozwala uniknąć wielu problemów. W artykule przyjrzymy się, jak powinna wyglądać zdrowa moszna, jakie zmiany mogą budzić niepokój oraz jakie choroby najczęściej jej dotyczą.

    Czytaj dalej
  • Łuszczycowe zapalenie stawów: przyczyny, objawy i leczenie
    Łuszczycowe zapalenie stawów: przyczyny, objawy i leczenie
    775 Wyświetlenia

    Łuszczycowe zapalenie stawów (ŁZS) to choroba autoimmunologiczna, która dotyka około 30% pacjentów z łuszczycą. Choroba ta charakteryzuje się zapaleniem stawów, które prowadzi do ich uszkodzenia i ograniczenia ruchomości. ŁZS jest chorobą przewlekłą, która może prowadzić do znacznego pogorszenia jakości życia pacjenta. W artykule omówimy przyczyny, objawy oraz metody leczenia tej choroby.

    Czytaj dalej
  • Cellulitis (zapalenie tkanki łącznej)
    Cellulitis (zapalenie tkanki łącznej)
    774 Wyświetlenia

    Cellulitis to choroba, która dotyka skórę i tkankę podskórną. Jest to stan zapalny, który może prowadzić do poważnych powikłań, jeśli nie zostanie odpowiednio leczony. Choroba ta jest spowodowana przez bakterie, które wnikają do skóry przez rany, otarcia lub ukąszenia owadów. Objawy cellulitis obejmują zaczerwienienie, obrzęk, ból i gorączkę. W przypadku podejrzenia cellulitis, ważne jest, aby jak najszybciej skonsultować się z lekarzem, który przepisze odpowiednie leczenie. W tym artykule...

    Czytaj dalej
  • Leczenie otyłości - jakie mamy dziś metody?
    Leczenie otyłości - jakie mamy dziś metody?
    774 Wyświetlenia

    Otyłość to jeden z palących problemów społeczeństw wysoko rozwiniętych. Choć jest powiązana z dobrobytem może prowadzić do wielu szkodliwych dla zdrowia następstw. Zrzucenie nadmiarowych kilogramów zazwyczaj nie jest proste. Istnieją jednak sposoby wspomagające ten proces. Można wśród nich wyróżnić zmianę stylu życia, leczenie farmakologiczne oraz zabieg chirurgiczny. Na czym polegają?

    Czytaj dalej
Showing 517 to 528 of 1279 (107 Pages)