Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Fenistil żel 1 mg/g 30 g
search
  • Fenistil żel 1 mg/g 30 g

Fenistil 1 mg/ g, żel, 30 g, GSK

23,99 zł
GlaxoSmithKline
57
Wysyłka w ciągu 24 godzin
Ilość

 Oceny i opinie pacjentów
Nikt jeszcze nie ocenił tego produktu
  Darmowa dostawa już od 49,99 PLN

oraz od 129,99 w przypadku leków.

  Dbamy o swoich pacjentów

5 to nasza średnia ocen na CENEO.

  Szybka i bezpieczna płatność

za pomocą PayU lub Przelewy24.

Fenistil żel jest lekiem w postaci żelu do stosowania na skórę. Jego substancją czynną jest dimetyndenu maleinian, który hamuje działanie histaminy, czyli związku odpowiadającego za reakcje alergiczne.

Żel Fenistil stosowany na skórę działa miejscowo przeciwuczuleniowo, silnie przeciwświądowo, zmniejsza obrzęk i łagodzi podrażnienia. Posiada właściwości znieczulające i chłodzące, dzięki czemu łagodzi podrażnioną skórę.

Wskazania
Świąd towarzyszący chorobom skóry, pokrzywce, ukąszeniom owadów, oparzeniom słonecznym, powierzchownym oparzeniom skóry (pierwszego stopnia).

Skład
1 g żelu zawiera:

substancję czynną: dimetyndenu maleinian 1 mg,
pozostałe składniki: benzalkoniowy chlorek, sodu wersenian, karbomer (karbopol 974 P), sodu wodorotlenek 30%, glikol propylenowy, woda oczyszczona.
Działanie
Przeciwhistaminowe i przeciwświądowe.

Dawkowanie
Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

O ile lekarz nie zaleci inaczej, lek należy stosować 2 do 4 razy na dobę.
Pokryć cienką warstwą żelu zmienioną chorobowo i swędzącą powierzchnię skóry.
Lek jest przeznaczony do stosowania na skórę.
Jeżeli po upływie 2 dni stosowania leku u dzieci i 7 dni stosowania u dorosłych nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwwskazania
Uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
Oparzenia drugiego i trzeciego stopnia.
Przechowywanie
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze do 25ºC. Chronić od światła.

Działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie możliwe objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie.Częstość nieznana (nie może być określona na podstawie dostępnych danych):

  1. suchość skóry,
  2. czucie pieczenia skóry,
  3. skórne reakcje alergiczne obejmujące wysypkę i swędzenie skóry.
Interakcje
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.

Ostrzeżenia i środki ostrożności
W przypadku stosowania leku na rozległą powierzchnię skóry należy unikać ekspozycji miejsc nim pokrytych na działanie promieni słonecznych.
Należy poinformować lekarza w przypadku bardzo nasilonego świądu lub rozległych zmian.
W przypadku wątpliwości dotyczących stosowania leku należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą przed jego zastosowaniem.
Należy unikać stosowania leku u małych dzieci na duże powierzchnie skóry, zwłaszcza w przypadkach zranień, oparzeń i stanów zapalnych skóry.

Dodatkowe informacje
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


PKWIU 21.20.13.0
Rodzaj
EAN 5909990207824
BLOZ_07 3010001
GlaxoSmithKline

GlaxoSmithKline jest Brytyjskim koncernem branży farmaceutycznej szeroko znanym pod skrótem GSK. Bogata historia i doświadczenie, a także nowoczesne zaplecze logistyczno-technologiczne sprawia, że GSK jest jedną z najbardziej znaczących firm farmaceutycznych na świecie. Jej początki sięgają aż do przełomu XVIII i XIX wieku. Dziś GlaxoSmithKline jest globalnym producentem, a główną oś jego działalności stanowią 3 branże: produkty farmaceutyczne, szczepionki oraz produkty ochrony zdrowia. Każdego dnia GSK dostarcza ponad 2 milionów szczepionek na całym świecie. Polski zakład produkcyjny koncernu zlokalizowany jest w Poznaniu, a firma oferuje na naszym rynku około 300 produktów.

3010001
57 Przedmioty

Opis

Typ produktu
Produkt leczniczy

Zadaj pierwsze pytanie odnośnie tego produktu!


Pytanie o produkcie

*Wymagane pola
(przeczytaj)

Bądź pierwszą osobą która oceni produkt na stronie! !

* Uwaga: Zdjęcia produktów mają charakter poglądowy.