Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail

Zgrabna sylwetka i odchudzanie

Optymalna waga i zgrabna sylwetka pomagają utrzymać naturalne piękno oraz witalność przez długi czas. Niski procent tkanki tłuszczowej oraz odpowiednia dieta wpływają także na mniej widoczne lecz bardzo ważne wskaźniki naszej zdrowotności jak profil lipidowy czy stężenie glukozy we krwi. Nasze codzienne posiłki warto wzbogacić o specjalne suplementy diety wspierające w utrzymaniu właściwej masy ciała ciała poprawiając jednocześnie nasz wygląd oraz samopoczucie.

Aktywne filtry

W zdrowym ciele zdrowy duch!

Moda na regularną aktywność fizyczną dotarła także do naszego kraju. Nic dziwnego, ponieważ otyłość od wielu lat jest uznawana przez WHO za jednostkę chorobową. Zbyt duża masa ciała nie tylko utrudnia codzienne funkcjonowanie, ale ma także wpływ na to jak postrzegamy siebie oraz prowadzi do wielu innych poważnych schorzeń przewlekłych jak nadciśnienie tętnicze czy cukrzyca. By utrzymać odpowiednią wagę warto zadbać o odpowiednią ilość ruchu oraz dobrze zbilansować dietę. Pomocne mogą być także suplementy wspomagające odchudzanie i utratę tkanki tłuszczowej.

Zdrowa wątroba

Ten niezwykle ważny narząd spełnia w organizmie niezliczoną ilość funkcji uczestnicząc m.in. w procesie detoksykacji, prawidłowym trawieniu, syntezie białek onkotycznych czy magazynowaniu substancji odżywczych. Jest także największym gruczołem w ciele człowieka. Charakteryzuje się dużymi zdolnościami regeneracyjnymi, jednak może zostać trwale uszkodzona w wyniku długotrwałego kontaktu z toksynami bądź też ulec stłuszczeniu. Sprawna wątroba wspomoże także proces odchudzania warunkując prawidłowe tempo przemian metabolicznych. Szczególnie polecane substancje na wątrobę to ziele karczocha, cholina oraz korzeń cykorii.

Usuń nadmiar wody z organizmu

Nadmierna ilość wody w organizmie może wynikać z kumulacji toksyn czy zaburzeń gospodarki hormonalnej. Często dotyka więc kobiety w okresie postmenopauzalnym. Nadmiar wody w organizmie może manifestować się jako cellulit wodny prowadzący do powstania tzw. pomarańczowej skórki. Substancje roślinne pomagające naturalnie pozbyć się nadmiaru wody to mniszek lekarski, pokrzywa oraz zielona herbata. Mogą one wchodzić w skład suplementów diety odpowiednich do codziennego stosowania.

Naturalnie przyspiesz metabolizm

Odchudzanie nie zawsze musi być procesem, w którym zmagamy się z wieloma trudnymi wyrzeczeniami. Na rynku farmaceutycznym dostępne są specjalne suplementy diety wspomagające utratę wagi. Najbardziej znana naturalna substancja pobudzająca metabolizm to kapsaicyna obecna w ostrej papryce chilli. Według badań kapsaicyna normalizuje poziom glukozy we krwi oraz zmniejsza apetyt. Prawdopodobnie hamuje też syntezę białek uczestniczących w powstawaniu nowych komórek tłuszczowych. Niektóre prace naukowe wskazują także na jej właściwości antynowotworowe.