Opinie o Nas
Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

BioMarine 1140 olej z wątroby rekina, 60 kapsułek

3012221

0023583120606

Marinex International

Produkt nowy

Produkt nie jest dłużej dostępny.

89,90 zł

Oceny i recenzje użytkowników

Nikt jeszcze tego nie ocenił

Darmowa dostawa od 299 zł

Szybka płatność z Przelewy24 i PayU

Dbamy o swoich pacjentów

Więcej informacji

Jako jedyny olej z wątroby rekina, BioMarine® poddano 30 wieloośrodkowym i wielokierunko-wym badaniom naukowym u pacjentów – z ciężkimi i nawracającymi infekcjami, RZS, łuszczy-cą, AZS, alergią, i chorobą wieńcową.

Każde z tych badań wykazało, że organizm człowieka, otrzymujący kompozycję tłuszczów BioMarine®1140 (żywność specjalnego przeznaczenia medycznego), uruchamia wielokierun-kowe autoregulacyjne procesy genetyczne i fizjologiczne.

BioMarine®1140 (żywność specjalnego przeznaczenia medycznego) to chroniony europejskim patentem,  jedyny na rynku olej z wątroby 4 gatunków rekinów głębinowych, biologicznie ak-tywny, naturalnie czysty i niewzbogacany.

Olej ten jest jedynym naturalnym źródłem niezbędnych genetycznie i fizjologicznie tłuszczów organizmu człowieka: alkilogliceroli i skwalenu.

Tłuszcze te stanowią strukturalną podstawę budowy i działania każdej komórki układów i sys-temów: 
 • odpornościowego, 
 • limfatycznego, 
 • krwiotwórczego,
 • skóry
Składniki

1 kapsułka BioMarine®1140 zawiera 1140 mg połączenia biologicznych, pełnowartościowych, naturalnie czystych i niewzbogacanych olejów z wątroby 4 gatunków rekinów głębinowych (po-łudniowo-zachodni Ocean Spokojny i Morze Tasmana, obszary wokół Nowej Zelandii i Austra-lii). Składniki otoczki: substancja żelująca - żelatyna E441, substancja utrzymująca wilgoć - glicerol E422, woda. 
Wartość odżywcza 2 kapsułek

- wartość energetyczna 100,3 kJ / 23,6 kcal; alkiloglicerole 480 mg; skwalen 480 mg
Zastosowanie

W czasie zaburzeń i chorób zapotrzebowanie organizmu człowieka na ten rodzaj tłuszczów znacząco wzrasta, dlatego, jak wykazało 30 wieloośrodkowych i wielokierunkowych badań naukowych przeprowadzonych u pacjentów, BioMarine®1140 (żspm) przeznaczony jest do postępowania dietetycznego w niedożywieniu organizmu człowieka tłuszczami złożonymi rów-nolegle z leczeniem:
 • ciężkich i nawracających infekcji bakteryjnych, wirusowych, grzybiczych i mieszanych,
 • autoimmunologicznych chorób tarczycy (np. choroba Hashimoto), 
 • zaburzeń morfologii krwi, 
 • reumatoidalnego zapalenia stawów, 
 • łuszczycy, atopowego zapalenia skóry.
 Oraz: 
 • w okresie rekonwalescencji po przebytych infekcjach,
 • w czasie zwiększonej zapadalności na choroby infekcyjne.
Zalecane spożycie

 • Równolegle z leczeniem chorób w fazie ostrej: ciężkich i nawracających infekcji, chorób auto-immunologicznych w okresie zaostrzenia, ciężkich zaburzeń morfologii krwi - 12-15 kapsułek dziennie (142-177 kcal) do 6 miesięcy 
 • Równolegle z leczeniem chorób w fazie przewlekłej: RZS, łuszczycy, AZS, chorób tarczycy, umiarkowanych zaburzeń morfologii krwi oraz w okresie rekonwalescencji po przebytych infek-cjach 6-10 kapsułek dziennie (71–118 kcal) bezterminowo 
 • Równolegle z diagnozowaniem zaburzeń lub chorób: infekcyjnych, autoimmunologicznych, związanych z zaburzeniami morfologii krwi 2-4 kapsułki dziennie (24–47 kcal) bezterminowo
Sposób użycia

Produkt jest przeznaczony do postępowania dietetycznego u dorosłych. W przypadku dzieci, kobiet w ciąży i karmiących piersią BioMarine®1140 (żspm) można stosować po konsultacji z lekarzem.
 • BioMarine®1140 (żspm) należy przyjmować 15-20 minut przed posiłkiem – dzięki temu za-pewnione jest optymalne wchłanianie lipidów zawartych w produkcie.
 • Z reguły dzienną dawkę produktu przyjmuje się w 2-3 porcjach. Jeśli jednak polecasz więk-szą ilość BioMarine®1140 (żspm), poinformuj, że pacjent może podzielić ją na większą liczbę porcji (nawet do 8). Idealnym rozwiązaniem jest stosowanie preparatu przed każdym posił-kiem.
 • Kapsułki można połykać w całości, jednak rekomendujemy, aby spożywać sam olej w nich zawarty, ponieważ to on dostarcza substancji budulcowych i organizm powinien je otrzymywać już przez błony śluzowe jamy ustnej. Dlatego przed połknięciem przytrzymaj olej przez kilka-naście sekund w jamie ustnej – w ten sposób błony śluzowe ulegają bezpośrednio fizjologicz-nej odbudowie i regeneracji. 
 • Jeśli rybi posmak oleju jest trudny do zaakceptowania, poleć pacjentowi wymieszanie porcji oleju z naturalnym sokiem owocowym np. malinowym lub wiśniowym, ale nigdy nie z cytruso-wym. Soki cytrusowe, zwłaszcza grejpfrutowy, zawierają duże ilości furanokumaryn. Związki te wpływają na aktywność enzymów wątrobowych, które współuczestniczą w metabolizmie tłusz-czów złożonych i wyższych kwasów tłuszczowych. Zaleca się, aby między spożyciem preparatów na bazie olejów rybich, a cytrusów bądź soków cytrusowych zachować co najmniej godzinny odstęp czasowy. Można również porcję oleju przegryźć kawałkiem pieczywa lub po-pić niewielką ilością przegotowanej wody lub herbaty ziołowej. 
 • W fazie ostrej, równocześnie z produktem BioMarine®1140 (żspm) należy stosować dietę niskotłuszczową, aby umożliwić organizmowi prawidłowe wykorzystanie tłuszczów złożonych dostarczonych w dziennej porcji preparatu.
PKWIU10.41.12.0
RodzajDiet. środ. specjal. przezn. med.
EAN0023583120606
BLOZ_073012221

Oceny użytkowników

Bądź pierwszą osobą która oceni ten produkt !

Pytania dotyczące produktu


Masz pytanie? Wyślij je nam, nasi farmaceuci chętnie odpowiedzą.Pytanie dotyczące produktu

Pola wymagane
Wyślij

30 innych produktów w tej samej kategorii: