Ocena apteki    4,9 / 5

Zobacz wszystkie opinie

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Magne B6 Forte, 100mg+10mg, 60 tabletek
search
  • Magne B6 Forte, 100mg+10mg, 60 tabletek

Magne B6 Forte, 100mg+10mg, 60 tabletek

29,99 zł
Sanofi-Aventis
27
Wysyłka w ciągu 24 godzin
Ilość

(5/5) z 2 wszystkich opinii
Przeczytaj opinie
  Darmowa dostawa

już od 69 PLN!

  Dbamy o swoich pacjentów

5 to nasza średnia ocen na CENEO.

  Szybka i bezpieczna płatność

za pomocą PayU lub Przelewy24.

Opis
Magne B6 Forte to lek, który uzupełnia niedobory magnezu i (lub) witaminy B6 w organizmie.

Wskazania
Występowanie poniżej wymienionych objawów może wskazywać na niedobór magnezu: nerwowość, drażliwość, wahania nastroju, łagodny lęk, niepokój, przejściowe uczucie zmęczenia, ospałość, zaburzenia snu w niewielkim nasileniu; objawy lęku, takie jak kurcze przewodu pokarmowego lub kołatanie serca (bez zaburzeń serca); kurcze mięśni, mrowienie, drganie powiek. Uzupełnienie magnezu może złagodzić powyższe objawy. W przypadku braku poprawy po miesiącu stosowania preparatu kontynuowanie leczenia nie jest zalecane.

Skład
substancjami czynnymi leku są: jony magnezu (w postaci magnezu cytrynianu) 100 mg, pirydoksyny chlorowodorek(witamina  B6) 10 mg -oraz substancje pomocnicze: laktoza bezwodna, makrogol 6000, magnezu stearynian.Skład otoczki: hypromeloza, makrogol 6000, tytanu dwutlenek(E 171), talk.

Działanie
Magnez jest kationem wewnątrzkomórkowym, który zmniejsza pobudliwość komórek nerwowych i przekaźnictwo nerwowo-mięśniowe. Ponadto uczestniczy w wielu reakcjach enzymatycznych, odgrywa istotną rolę w procesie skurczu mięśnia sercowego, wpływa na stan pobudliwości nerwowo-mięśniowej. Niedobór magnezu może powodować zaburzenia w układzie mięśniowym i w Ośrodkowym Układzie Nerwowym. Magnez jest również elementem budulcowym (połowa zapasów magnezu w organizmie znajduje się w kościach). Witamina B6 zwiększa wchłanianie magnezu, ułatwia transport do komórek organizmu i utrzymuje jego wewnątrzkomórkowe zapasy na właściwym poziomie.

Dawkowanie
Doustnie. Dorośli: 3-4 tabletki na dobę, w 2 lub 3 dawkach podzielonych podczas posiłku. Dzieci i młodzież w wieku 6 lat lub powyżej (o masie ciała ok. 20 kg): 10-30 mg/kg masy ciała na dobę (tzn. 0,4 do 1,2 mmol/kg masy ciała na dobę) tzn. 2-4 tabletki na dobę, w 2 lub 3 dawkach podzielonych, podczas posiłków. Tabletki należy połykać popijając dużą ilością wody.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Ciężka niewydolność nerek. Jednoczesne stosowanie lewodopy.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
PKWIU 21.20.13.0
Rodzaj
EAN 5909990713387
BLOZ_07 4540212
Sanofi-Aventis

Sanofi-Aventis to międzynarodowe przedsiębiorstwo farmaceutyczne z siedzibą główną zlokalizowaną w Paryżu, które specjalizuje się w produkcji i dystrybucji leków na receptę (w tym innowacyjnych oraz generycznych), leków dostępnych bez recepty (OTC), szczepionek, wyrobów medycznych oraz środków pielęgnacji zdrowia. Producent działa obecnie na terenie 41 krajów, posiadając w nich 112 zakładów produkcyjnych oraz 20 ośrodków badawczo-rozwojowych. W Polsce Sanofi-Aventis zatrudnia blisko 1000 wykwalifikowanych pracowników. Francuskie przedsiębiorstwo koncentruje się na potrzebach pacjentów z całego świata co jest możliwe dzięki nowoczesnemu zapleczu techniczno-logistycznemu marki. 

4540212
27 Przedmioty

Opis

Typ produktu
Produkt leczniczy
Lek
Lek dostępny bez recepty (OTC)

Uwaga: To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Uwaga: To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.


Zadaj pierwsze pytanie odnośnie tego produktu!


Pytanie o produkcie

*Wymagane pola
(przeczytaj)

 Opinie (2) - Brak moderacji opinii  


Potwierdzone zakupem

Pomaga przetrwać trudny dzień.

Aleksandra D. (2024-04-10)
Potwierdzone zakupem

ok

Barbara M. (2024-03-10)

* Uwaga: Zdjęcia produktów mają charakter poglądowy.