Slide thumbnail
Zincas forte, 27 mg jonów cynku, 50 tabletek
search
  • Zincas forte, 27 mg jonów cynku, 50 tabletek

Zincas forte, 27 mg jonów cynku, 50 tabletek

15,99 zł
Brutto
Ilość

  Tylko teraz darmowa dostawa

już od 39 PLN!

  Dbamy o swoich pacjentów

5 to nasza średnia ocen na CENEO.

  Szybka i bezpieczna płatność

za pomocą PayU lub Przelewy24.

Opis
Zincas forte - produkt leczniczy, zawierający cynk - mikroelement, która bierze udział m.in. w syntezie hormonów płciowych, zmniejsza podatność na alergię i zakażenia, wpływa korzystnie na trzustkę i wydzielanie insuliny.
Wskazania
Uzupełnianie niedoboru cynku w organizmie.

Skład
Substancją czynną leku jest wodoroasparaginian dwuwodny. Pozostałe składniki: skrobia ziemniaczana, sacharoza, talk, magnezu stearynian, dekstryna, karboksymetyloskrobia sodowa (typ C), celuloza mikrokrystaliczna.

1 tabletka zawiera
27mg jonów cynku w postaci 150mg cynku wodoroasparaginianu dwuwodnego.

Działanie
Cynk jest mikroelementem. Reguluje wytwarzanie hormonu wzrostu oraz hormonów płciowych (jest niezbędny do wytwarzania plemników i komórek jajowych). Zmniejsza podatność organizmu na zakażenia i alergie. Wpływa na prawidłowe wydzielanie insuliny przez trzustkę.

Dawkowanie
Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: 1 tabletka na dobę, przyjmować po posiłku, popijając wodą.

Przeciwwskazania
Uczulenie na cynku wodoroasparaginian dwuwodny lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, niewydolność nerek, antybiotykoterapia lub przyjmowanie innych leków. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat, nie należy przyjmować leku jednocześnie z produktami mlecznymi, nie należy stosować leku w okresie ciąży i karmienia piersią. Nie należy stosować leku jednocześnie z następującymi lekami: antybiotyki z grupy tetracyklin (na przykład doksycyklina), ponieważ cynk zmniejsza ich wchłanianie; zawierające kwas acetylosalicylowy; leki przeciwbólowe zwane niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (ibuprofen, indometacyna); leki zwiększające wytwarzanie moczu (hydrochlorotiazamid); kortykosteroidy- zwane sterydami (hydrokortyzon); leki i suplementy diety zawierające wapń, żelazo i miedź- ponieważ zmniejszają wchłanianie cynku; substancje chelatujące (penicylamina); lek stosowany w leczeniu (zatruciu ołowiem lub miedzią). Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
PKWIU 21.20.13.0
Rodzaj
EAN 5909990263714
BLOZ_07 5550101
5550101
6 Przedmioty

Opis

Lek
Lek dostępny bez recepty (OTC)

Zadaj pierwsze pytanie odnośnie tego produktu!


Pytanie o produkcie

*Wymagane pola
(przeczytaj)

* Uwaga: Zdjęcia produktów mają charakter poglądowy.