Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Fitonasal Pediatric spray 125 ml
search
  • Fitonasal Pediatric spray 125 ml

Fitonasal Pediatric, spray, 125 ml, ABOCA, Data ważności:28.02.2023

19,99 zł
Aboca
Ilość
Obecnie brak na stanie

 Oceny i opinie pacjentów
Nikt jeszcze nie ocenił tego produktu
  Darmowa dostawa już od 69 PLN

za pośrednictwem kuriera Pocztex!

  Dbamy o swoich pacjentów

5 to nasza średnia ocen na CENEO.

  Szybka i bezpieczna płatność

za pomocą PayU lub Przelewy24.

Wskazania: 
ABOCA Fitonasal Pediatric to wyrób medyczny klasy IIa i jest wskazany w przypadku niedrożności i podrażnienia błony śluzowej nosa spowodowanych grypą, przeziębieniem, ostrym i przewlekłym alergicznym nieżytem nosa oraz ostrym i przewlekłym zapaleniem zatok. Można go ponadto stosować jako leczenie wspomagające w przypadku kaszlu i bólu gardła, spowodowanych spływaniem wydzieliny po tylnej ścianie gardła oraz zapalenia ucha środkowego wywołanego niedrożnością nosa. Idealny do częstego stosowania. Produkt jest wskazany powyżej 6. miesiąca życia.  Atomizer to wygoda stosowania, ponieważ ma stały przepływ i można go stosować w każdej pozycji. Ma wygodną końcówkę, idealną również do nosków najmniejszych pacjentów. Produkt jest w 100% naturalny i nie zawiera konserwantów. 

Właściwości: 
ABOCA Fitonasal Pediatric zawiera TANNISAL, który jest naturalnym kompleksem molekularnym zawierającym taninę i halit, który współdziała z błoną śluzową, pełniąc różne zadania: 
1. Działania udrażniające o podwójnym mechanizmie niefarmakologicznym: 
- wytrącanie bradykininy: zawarte w produkcie tianiny są w stanie wiązać ten mediator stanu zapalnego, zmniejszając w ten sposób niedrożność nosa; 
- zbilansowana i standaryzowana osmolalność (600 mOsm/kg), która ułatwia przenikanie wody z zablokowanych tkanek, nie podrażniając i nie wysuszając błony śluzowej. 
2. Działanie ochronne, które normalizuje błonę śluzową nosa, dzięki przyleganiu substancji czynnych i ich skutecznemu działaniu przeciwutleniającemu. 
Ponadto produkt, dzięki rozpylanemu strumieniowi o stałym przepływie, głęboko oczyszcza nozdrza, usuwając nadmiar śluzu i znajdujące się w nim czynniki patogenne, podrażniające i alergizujące (wirusy, bakterie, dym, smog, pyłki, substancje podrażniające i alergizujące itp.). To działanie jest szczególnie przydatne u niemowląt, które nie potrafią wydmuchać nosa, oraz u dzieci, które robią to w niewłaściwy sposób. Ze względu na te cechy ABOCA Fitonasal Pediatric jest szczególnie zalecany w przypadku kaszlu spowodowanego spływaniem wydzieliny po tylnej ścianie gardła. Zastój śluzu w jamie nosowej oraz obecność mikroorganizmów i substancji alergizujących, poprzez spływanie śluzu po tylnej ścianie gardła, mogą być przyczyną kaszlu lub innych dolegliwości, takich jak ból gardła i zapalenie ucha środkowego. Nie zawiera udrażniających substancji wazokonstrykcyjnych, dzięki innowacyjnemu, niefarmakologicznemu mechanizmowi działania nie powoduje uzależnienia, nie wysusza błony śluzowej nosa, może być stosowany wielokrotnie w ciągu dnia, także przez dłuższy okres. Stosowanie produktu u niemowląt i dzieci wspomaga oddychanie i ułatwia nocny odpoczynek.      

Skład: 
TANNISAL, naturalny standaryzowany kompleks molekularny, zawierający: frakcję taninową z oczaru wirginijskiego i halit (sól wydobywana ze złóż kopalin, nieprzetworzona chemicznie). 
Zawiera ponadto: wodę, glicerynę roślinną, sok z cytryny, nahcolite (naturalny wodorowęglan sodu). 

Stosowanie: 
Stosować co najmniej 2 razy dziennie, rano i wieczorem, oraz w razie potrzeby. Dla skutecznego działania udrażniającego i ochronnego na błonę śluzową należy stosować Fitonasal Pediatric w następujący sposób: 
Od 6. miesiąca do 1. roku życia:

1. Położyć dziecko na boku, umieścić końcówkę atomizera w górnym nozdrzu i rozpylić produkt. 
2. Powtórzyć czynność z drugim nozdrzem, kładąc dziecko na drugim boku. 


Powyżej 1. roku życia:
1. Umieścić końcówkę atomizera w górnym nozdrzu i delikatnie nacisnąć, przytrzymując przez kilka sekund. 
2. Oczyścić nos lub, jeśli to możliwe, wydmuchać i rozpylić do drugiego nozdrza. 


Po każdorazowym użyciu opłukać atomizer, umieszczając go pod strumieniem ciepłej wody. 

PKWIU 21.20
Rodzaj
EAN 8032472015420
BLOZ_07 9093395
Aboca

Aboca jest znanym włoskim producentem branży farmaceutycznej specjalizującym się w naturalnych preparatach medycznych oraz suplementach diety. Korzystne właściwości zdrowotne i najwyższa jakość wyrobów oferowanych przez Aboca są udowodnione przez wieloletnie badania ich właściwości. Od początku działalności założonego przez Valentina Mercatiego przedsiębiorstwa, a więc od 1978 roku główną ideą włoskiej firmy jest poszukiwanie właściwości zdrowotnych w otaczających nas surowcach pochodzenia roślinnego. Dlatego też preparaty i suplementy diety wytwarzane są w zgodzie z najnowszymi trendami z zakresu ekologii, zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska naturalnego. 

9093395

Opis

Typ produktu
Wyrób medyczny

Zadaj pierwsze pytanie odnośnie tego produktu!


Pytanie o produkcie

*Wymagane pola
(przeczytaj)

Bądź pierwszą osobą która oceni produkt na stronie! !

* Uwaga: Zdjęcia produktów mają charakter poglądowy.