Slide thumbnail
search

Paracetamol Biofarm, 500mg, 50 tabletek

9,99 zł
Brutto Wysyłka w ciągu 24 godzin
Ilość

 Oceny i opinie pacjentów
Nikt jeszcze nie ocenił tego produktu
  Darmowa dostawa już od 49 PLN!

Dostawa leków od 149 PLN.

  Dbamy o swoich pacjentów

5 to nasza średnia ocen na CENEO.

  Szybka i bezpieczna płatność

za pomocą PayU lub Przelewy24.

Opis
Lek Paracetamol Biofarm zawiera substancję czynną paracetamol o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Paracetamol nie powoduje podrażnienia żołądka.
Wskazania
Ból różnego pochodzenia i o różnym natężeniu, szczególnie takie jak: ból głowy, migrena, bóle reumatyczne, stawowe, mięśniowe, kostne, ból kręgosłupa, nerwobóle, bóle menstruacyjne, bóle zębów. Gorączka w przebiegu przeziębienia i (lub) grypy.

Skład
Substancją czynną leku jest paracetamol. Jedna tabletka zawiera 500 mg paracetamolu. Pozostałe składniki to: skrobia żelowana, krospowidon, powidon, kwas stearynowy, magnezu stearynian.
 
Działanie
Lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, głównie poprzez hamowanie syntezy prostaglandyn w Ośrodkowego Układu Nerwowego. Zmniejszenie stężenia prostaglandyn w podwzgórzu wywołuje działanie przeciwgorączkowe. Szybko i całkowicie wchłania się z przewodu pokarmowego.
 
Dawkowanie
Doustnie. Lek ten u dorosłych zwykle stosuje się jednorazowo w ilości od 1 do 2 tabletek. W utrzymującym się bólu przyjmuje się od 2 do 4 razy na dobę od 1 do 2 tabletek, nie częściej niż co 4 godziny. Dorośli i młodzież: maksymalna dawka dobowa dla osób dorosłych nie powinna przekroczyć 4,0g (8 tabletek). Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: doustnie podaje się połowę dawki przewidzianej dla dorosłych z zachowaniem większych odstępów czasu pomiędzy poszczególnymi dawkami.
 
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Ciężka niewydolność wątroby (skala Child-Pugh ≥9). Ciężka niewydolność nerek (klirens kreatyniny< 30 ml/min). Jednoczesne stosowanie inhibitorów MAO oraz do 2 tyg. po zaprzestaniu ich stosowania.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
PKWIU21.20.13.0
Rodzaj
EAN5909990927982
BLOZ_076067202
6067202
4 Przedmioty

Opis

Typ produktu
Produkt leczniczy
Lek
Lek dostępny bez recepty (OTC)

Zadaj pierwsze pytanie odnośnie tego produktu!


Pytanie o produkcie

*Wymagane pola
(przeczytaj)

Bądź pierwszą osobą która oceni produkt na stronie! !

* Uwaga: Zdjęcia produktów mają charakter poglądowy.