Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
.Xenna fix. 20sasz.
search
  • .Xenna fix. 20sasz.

Xenna fix, 20 saszetek, USP ZDROWIE,

10,90 zł
USP Zdrowie
7
Wysyłka w ciągu 24 godzin
Ilość

 Oceny i opinie pacjentów
Nikt jeszcze nie ocenił tego produktu
  Darmowa dostawa już od 49,99 PLN

za pośrednictwem kuriera Poltraf!

  Dbamy o swoich pacjentów

5 to nasza średnia ocen na CENEO.

  Szybka i bezpieczna płatność

za pomocą PayU lub Przelewy24.

Opis
Xenna to lek w postaci ziół do zaparzania w torebkach. Produkt leczniczy zawiera liść senesu i stosuje się w zaparciach jako środek przeczyszczający.

Skład
Substancją czynną jest liść senesu (Sennae folium).

1 saszetka zawiera 0,9-1,1 g Cassia angustifolia Vahl folium i/lub Cassia senna L. folium (liść senesu), co odpowiada 30 mg związków antranoidowych w przeliczeniu na sennozyd B.

Dawkowanie
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek stosuje się doraźnie, doustnie. Podczas leczenia zaleca się przyjmować zwiększoną ilość płynów bezkofeinowych. Lek można zastosować tylko wtedy, gdy zmiana diety, a następnie środki łagodnie przeczyszczające (np. pęczniejące) nie dały pożądanych efektów.

Xenna usuwa zaparcia po ok. 8-12 godzinach. Należy przyjmować najmniejszą ilość naparu powodującą zmiękczenie stolca i nie przekraczać maksymalnej dawki (1 saszetka) w ciągu doby.

Przyjmowanie dłużej niż 1-2 tyg. wymaga nadzoru lekarskiego jeśli objawy nie ustępują.

Dorośli, osoby starsze i młodzież powyżej 12 lat: 1 raz dziennie 1 saszetkę zalać szklanką wrzącej wody (ok. 200 mi) i pozostawić do zaparzenia na 10 min. Pić od pół do całej szklanki naparu jednorazowo przed snem. Zawsze pić świeży napar.

Działanie
Xenna działa dwukierunkowo. Powoduje szybszy pasaż jelitowy oraz zmniejszenie wchłaniania płynów w jelicie, więc lek powoduje usunięcie zalegających mas kałowych. Ponadto Xenna wzmaga wydzielanie płynów w jelicie, co powoduje zmiękczenie stolca. Efekt występuje po około 8 do 12 godzin po spożyciu, co wynika z czasu przesuwania się treści pokarmowej w jelicie i przebiegu metabolizmu leku do uzyskania składników aktywnych.

Wskazania
Lek stosuje się jako ziele o właściwościach przeczyszczających, które podaje się w doraźnym leczeniu zaparć.

Przeciwwskazania
Kiedy nie należy stosować leku Xenna:

  • jeśli występuje uczulenie (nadwrażliwość) na senes i sennozydy.
  • jeśli występuje zwężenie i niedrożność jelit, zmniejszenie siły skurczu mięśni gładkich jelit (atonia jelit), ostre stany zapalne w jamie brzusznej (np. zapalenie wyrostka robaczkowego), choroba Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego.
  • jeśli występują niezdiagnozowane bóle w jamie brzusznej.
  • w stanach odwodnienia z towarzyszącą utratą elektrolitów.
Działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Częstość nieznana:

reakcje uczuleniowe (świąd, pokrzywka, miejscowa lub uogólniona wysypka),
liście senesu mogą powodować bóle brzucha, skurcze i wydalanie płynnych stolców w szczególności u pacjentów z zespołem jelita nadwrażliwego; objawy te mogą jednak występować również jako konsekwencja indywidualnego przedawkowania i należy wtedy zmniejszyć dawki.,
przewlekłe stosowanie może powodować wydalanie białka z moczem (albuminurię) i krwiomocz (hematurię), przebarwienie błony śluzowej jelita grubego - okrężnicy (pseudomelanosis coli), które zwykle ustępuje po zaprzestaniu stosowania preparatu.
Podczas stosowania może wystąpić nieistotne klinicznie żółte lub czerwonobrązowe (zależne od pH) przebarwienie moczu wywołane obecnością metabolitów leku.
Przewlekłe przyjmowanie lub nadużywanie może prowadzić do zaburzeń gospodarki wodno-elektrolitowej czy nawet toksycznego zapalenia wątroby. Biegunka może powodować hipokaliemię (obniżenie stężenia potasu w surowicy krwi).
PKWIU 21.20.13.0
Rodzaj
EAN 5909990055944
BLOZ_07 3147811
USP Zdrowie

Międzynarodowe przedsiębiorstwo USP to jeden z bezsprzecznych liderów na rynku leków bez recepty (OTC) w Polsce. Firma jest znana z produkcji i sprzedaży popularnych leków o działaniu przeciwbólowym - Apap oraz Ibuprofen. USP Zdrowie jest także twórcą marek Stoperan, Xenna, Gripex oraz Verdin. Producent zatrudnia około 800 specjalistom wytwarzając rocznie ponad 100 mln opakowań leków. Firma posiada swoje biura w Polsce, na Litwie, Ukrainie, Bułgarii czy w Stanach Zjednoczonych, a jej główna wytwórnia US Pharmacia znajduje się we Wrocławiu. Główną ideą przyświecającą pracownikom USP Zdrowie jest postawienie człowieka, jego zdrowia i potrzeb w centrum działań. 

3147811
7 Przedmioty

Opis

Typ produktu
Produkt leczniczy
Lek
Lek dostępny bez recepty (OTC)

Zadaj pierwsze pytanie odnośnie tego produktu!


Pytanie o produkcie

*Wymagane pola
(przeczytaj)

Bądź pierwszą osobą która oceni produkt na stronie! !

* Uwaga: Zdjęcia produktów mają charakter poglądowy.